هشتگ مارکتینگ (Hashtag marketing) چیست؟ آشنایی با 6 راهکار هدفمند

هشتگ مارکتینگ (Hashtag marketing) چیست؟ آشنایی با 6 راهکار هدفمند

هشتگ مارکتینگ به روشی از بازاریابی گفته می‌شود که شما از طریق آن می‌توانید به بازاریابی و تبلیغات بپردازید و مشتریان و کاربران زیادی را جذب خودتان کنید.

استفاده از (Hashtag marketing) در شبکه‌های اجتماعی به صورت رایگان می‌باشد و برای استفاده کردن از آن نیاز نیست تا مبلغی را پرداخت کنید. هشتگ مارکتینگ یک روش است که شما می‌توانید با استفاده از آن در شبکه‌های اجتماعی هشتگ‌های هدفمندی را ایجاد کنید و فروش و بازاریابی اصولی و موفقی را تجربه کنید.

اهمیت هشتگ مارکتینگ در برند شدن و بازاریابی

هشتگ در ذهن مشتری و کاربر یک محصول، برند، کمپین بازاریابی و غیره را تداعی می‌کند و با ذهن او ارتباطی تنگاتنگی برقرار خواهد کرد، در واقع کاربران در شبکه‌های اجتماعی برای اینکه بتوانند نیازهای خودشان را برطرف سازند از هشتگ استفاده می‌کنند. از سوی دیگری شرکت‌ها، برندها و صفحات تجاری که در پلتفرم‌های اجتماعی راه‌اندازی شده‌اند برای دسترسی به آنها از هشتگ استفاده می‌کنند. در اینجاست که به اهمیت بالای هشتگ در ارتبارطات امروزی می‌توان اشاره کرد.

بعد از اینکه هشتگ به صورت رسمی در توییتر مورد استفاده قرار گرفت، هشتگ‌ها مسیری جدید را طی کردن و از آنها در دیجیتال مارکتینگ استفاده شد، استفاده از هشتگ مارکتینگ در بین افراد فراگیر شد و از جایگاه بالایی در بازاریابی شبکه‌های اجتماعی برخوردار است. هشتگ وسیله‌ای است تا برندها با استفاده از آن بتوانند در کمترین زمان ممکن به مخاطبان خودشان دست یابند، این موضوع به منزله‌ی این است که بازاریابی با استفاده از هشتگ‌ها تاثیرات فوق‌العاده‌ای در روند موفقیت کسب کارهای آنلاین دارد.

استراتژی هشتگ مارکتینگ برای برقرار تعامل با مخاطبان دو بخش دارد

در ادامه به برسی استراتژی Hashtag marketing در تعامل با کاربر خواهیم پرداخت:

بخش اول: استفاده کردن کمتر از هشتگ‌ها

درست است که هشتگ برای این است که شما دیده شوید، ولی چطور دیده شدن هم مهم خواهد بود. زمانی که شما درهر پست ار تعداد زیادی هشتگ استفاده می‌کنید، پست مورد نظر شما جلوه خوبی نخواهد داشت و این امکان وجود دارد که پست شما در اینستاگرام یا دیگر شبکه‌های اجتماعی به عنوان پست اسپم شناخته شود.

بخش دوم: شما باید این سوال را از خودتان داشته باشید که آیا ارزش دارد که به هر قیمتی دیده شوید

شما باید از خودتان این سوال را داشته باشید که آیا حاضر هستید که برای جذب کردن فالوئرهای زیادتر و دیده شدن بیشتر از هر نوع هشتگ غیره مجاز و غیره مرتبط استفاده کنید. توجه داشته باشید که باید از هشتگ‌هایی استفاده کنید از دید کاربران و مشتریان جلوه خوبی را از برند شما نمایش دهد.

مهم‌ترین نکاتی که در هشتگ مارکتینگ باید در نظر بگیرید

یک سری راهکار وجود دارد که برای موفقیت بیشتر در هشتگ مارکتینگ می‌توان از آن استفاده کرد، این موارد شامل:

1- جستجو کردن را آغاز کنید

شما اگر قرار است که در اینستاگرام به فعالیت فروش و بازاریابی بپردازید، بهتر است هشتگ مورد نظرخودتان را پیدا کنید و بعد به خوبی نتایج حاصل از آن را مورد برسی و ارزیابی قرار دهید.

2- زیر نظر داشتن ترندها

یک هشتگ خوب و مناسب به هشتگی گفته می‌شود که شما را به مخاطبان هدفتان نزدیکتر کند. فعالیت شما اگر در حوزه دیجیتال مارکتینگ است استفاده کردن از هشتگ (# زندگی و #نوروز) سبب خواهد شد تا افراد بیشتری پست شما را مشاهده کنند، ولی با توجه به اینکه این افراد غالبا مخاطبان هدف شما نیستند و علاقه‌ای به حوزه دیجیتال مارکتینگ ندارند اقدام به دنبال کردن پیج شما نخواهند کرد و پست‌هایی که شما درشبکه‌های اجتماعی قرار می‌دهید مورد توجه آنان قرار نخواهد گرفت.

3- ایده گرفتن از دیگر رقبا و همکارانتان

اینکه شما بخواهید دیگر رقبایتان را زیر نظر بگیرید و از چگونگی عملکرد آن‌ها ایده‌هایی نو را طراحی کنید کار غیر اخلاقی نیست، بلکه این کار می‌تواند در موفقیت شما دخیل باشد. شما می‌توانید برسی کنید که کسب کارهایی که در حیطه کاری شما هستند از چه نوع هشتگ مارکتینگ‌هایی استفاده می‌کنند و چه استراتژی‌هایی دارند.

4- استفاده کردن از ابزارهای آنلاین

برای اینکه بتوانید هشتگ مارگتینگ‌های خودتان را به خوبی تحلیل کنید، برای این کار می‌توانید از ابزارهای متعددی استفاده کنید مانند وب‌سایت [keywordtool.io].

5- افراط نکردن در هشتگ

استفاده کردن از هشتگ به منزله دیده شدن بهتر و مفیدتر نیست و شما باید به صورت متعادل باید از (7 الی 11) هشتگ در هر کدام از پست‌های اینستاگرامی که دارید استفاده کنید تا اثر بخشی هشتگ مارکتینگ شما بالا رود.

6- ایجاد کردن کمپین‌های هشتگی

قابلیت خوبی که در هشتگ‌ها وجود دارد این است که به شما امکان ساخت هشتگ جدید و دلخواه بدون داشتن هیچ گونه محدودیتی را می‌دهد، با وجود این ویژگی مجبور نخواهید بود تا از هشتگ‌های فعلی برای کمپین‌های خودتان استفاده کنید. شما می‌توانید با خرج کردن کمی خلاقیت و نبوغ هشتگ مارکتینگ‌های جذاب و با ارزشی را برای کمپین خودتان ایجاد کنید تا افراد زیادی ترغیب شوند تا شما را دنبال کنند.

سخن پایانی

تا چند سال پیش هشتگ مارکتینگ در شبکه‌های اجتماعی کاربرد زیادی نداشتند و از اهمیت بالایی برخوردار نبودند، ولی امروزه در تمامی استراتژی‌های شبکه‌های اجتماعی استفاده کردن از هشتگ بسیار اهمیت دارد و سایت‌های زیادی برای اینکه بتوانند هشتگ‌ها را در شبکه‌های اجتماعی تحلیل کنند، طراحی و راه‌اندازی شده‌اند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.