وردپرس کار کیست، 6 تخصصی که باید برای ساخت سایت داشته باشد

وردپرس کار کیست، 6 تخصصی که باید برای ساخت سایت داشته باشد

وردپرس کار به فردی گفته می‌شود که امکان ایجاد کردن ماژول‌ها و پلاگین‌های سفارشی را برای سیستم مدیریت محتوای وردپرس را دارد. وردپرس کار با دانش و توانی که دارد قادر است تا طرح‌های گوناگونی را با توجه به نیاز مشتری در WordPress ایجاد کند و با علمی که دارد می‌تواند افراد را در پیشبرد پروژه طراحی و ساخت سایت وردپرسی یاری کند تا هر آنچه را که به عنوان محصول نهایی نیاز دارند در اختیار داشته باشند.

در واقع وردپرس کار باید شناخت خوبی و درک درستی از WordPress داشته باشد و بتواند به خوبی با آن کار کند. توسعه دهندگان PHP همان افرادی هستند که بر روی سیستم مدیریت محتوای وردپرس فعالیت دارند.

اهمیت وردپرس در طراحی سایت

با روی کار آمدن اینترنت کم کم کسب کارهای توانستند تا فعالیت‌های خودشان را در این فضای نامحدود و گسترده به افراد ارائه دهند و این کار با راه‌اندازی و طراحی سایت امکان پذیر شده است. وقتی که یک تجارت و کسب کار فعالیت‌های خود را در اینترنت دنبال می‌کند، با تعداد زیادی از کاربران همراه خواهد بود که نیازمند ارائه خدمات و محصولات می‌باشند. برای ساخت سایت نیاز به یک سیستم مدیریت محتوا می‌باشد تا با استفاده از آن بتوانیم اطلاعات و داده‌های مورد نظر را در فضای اینترنت قرار دهیم.

CMS‌های زیادی از گذشته تا به امروز معرفی شده‌اند که با توجه به ساختاری که دارند، در کارهای زیادی از آنها استفاده شده است. یک از سیستم‌های مدیریت محتوا که امروز طرفداران زیادی پیداه کرده است و از محبوبیت بالایی در بین افراد برخور داست، سیستم مدیریت محتوای وردپرس (WORDPERES) می‌باشد. در واقع وردپرس با توجه به ساختار و ویژگی‌هایی که دارد به جرات می‌توان گفت که بهترین سیستم مدیریت محتوا حال حاظر محسوب می‌شود.

کسی که به خوبی می‌تواند با این CMS کار کند و نیازهای وب‌سایت‌ها مختلف را برآورده سازد، وردپرس کار نام دارد. مقاله امروز ما در این رابطه می‌باشد، پس برای اینکه درک بهتری از وردپرس کار داشته باشید تا انتهای این مقاله ما را یاری کنید.

مهم‌ترین کارهایی که یک وردپرس کار باید بلد باشد

در ادامه به برسی کارهای مهمی خواهیم پرداخت که یک وردپرس کار باید به خوبی توان انجامش را داشته باشد:

۱_ بالا بردن امنیت سایت وردپرسی توسط وردپرس کار

یکی از مهم‌ترین کارهایی که در طراحی وب‌سایت باید به آن توجه داشت، بالابردن امنیت سایت است زیرا اگر امنیت یک سایت بالا نباشد هکرها و افراد سوءاستفاده گر قادر خواهند بود تا به راحتی به سایت شما دسترسی داشته باشند و تمامی اطلاعات و داده‌های شما را هک کنند. سایت‌های وردپرسی نیز باید از امنیت بالایی برخوردار باشند تا حریم امنی را برای کسب کار و تجارت مورد نظر فراهم سازند.

شخص وردپرس کار باید توانایی خفاظت و نگهداری از سایت وردپرسی را داشته باشد تا هیچ تهدیدی نتواند به سایت مورد نظر آسیب وارد کند. کارهایی که یک وردپرس کار باید برای امنیت سایت انجام دهد رفع ایرادات امنیتی سایت، اسکن کردن و اجرا کردن چک لیست‌های امنیتی می‌باشد.

۲_ وردپرس کار حرفه‌ای باید توانایی بالابردن سرعت وب‌سایت‌های وردپرسی را داشته باشد

برطرف کرن مسائل فنی و مشکلات احتمالی در یک سایت می‌تواند در سرعت آن تاثیر گذار باشد. یک وردپرس کار باید این توان را داشته باشد که در صورت بروز چنین مشکلاتی سرعت وب‌سایت را بالا ببرد. وقتی که یک سایت وردپرسی از سرعت مناسبی برخوردار باشد، سبب می‌شود تا کدهای سایت و تصاویر بهینه شوند، رتبه سایت وردپرسی در نتایج جستجو بالا رود، تعداد بازدید کاربران از سایت بالا رود و در مدت زمان کمی محتواها و مطالب وب‌سایت وردپرسی برای کاربران لود شود.

۳_ توانایی در سئو و بهینه‌سازی سایت وردپرسی

سئو را باید یکی از مهم‌ترین عوامل رشد و توسعه یک وب‌سایت قلمداد کرد، زیرا زمانی که محتوا و مطالب سایت شما برای موتورهای جستجو به خوبی بهینه و قابل درک باشند، گوگل نیز سایت وردپرسی شما را در نتایج بالای جستجو نشان خواهد داد و سایت شما را به کاربران زیادی نمایش می‌دهد و کاربران زیادی وارد سایت شما خواهند شد که هم رتبه و جایگاه سایت شما را بالا می‌برد و هم میزان فروش و درآمد زایی شما را افزایش خواهد داد.

کارهایی که یک وردپرس کار باید در زمینه سئو و بهینه سازی وب‌سایت شما انجام دهد عبارتند از آنالیز کردن رقبای شما و برسی کلمات کلیدی وب‌سایت، ارائه بهترین راهکارها در جهت ارتقاء سئو سایت و آنالیز و برسی کردن سئو.

۴_ برطرف سازی مشکلات و ایجاد تغییرات در سایت وردپرسی

در مواقعی امکان دارد که یک سایت وردپرسی با مشکلات همراه شود و یا برای توسعه آن نیاز به تغییرات باشد، تمامی این کارها را وردپرس کار می‌تواند در سایت اعمال کند. مثلا کارهایی مانند توانایی چک آپ تایم به صورت 0 تا 100 سایت وردپرسی، برطرف سازی ایرادات، نصب و راه‌اندازی افزونه‌ها، قالب‌ها در سایت وردپرسی و اعمال کردن تغییرات مورد نظر در سایت از جمله کارهایی است که یک فرد وردپرس کار باید توان انجامش را داشته باشد.

۵_ ساختن اپلیکیشن موبایل برای وب‌سایت وردپرسی

امکان دارد سایت وردپرسی برای فروش و بازاریابی نیاز به یک اپلیکیشن موبایلی داشته باشد، یکی دیگر از ویژگی‌هایی که یک فرد وردپرسی کار باید داشته باشد این است که بتواند انواع اپلیکشن‌های موبایلی، شرکتی، فروشگاهی و غیره را طراحی و راه‌اندازی کند. برقرار کردن آپ تایم سایت، کسب کردن مجوز اپلیکیشن و پرداخت درون برنامه، ایجاد اپلیکیشن وب‌سایت‌های وردپرسی از کارهایی هستند که فرد وردپرس کار باید در زمینه طراحی و راه‌اندازی اپلیکیشن موبایل بلد باشد.

۶_ نحوه کار با وردپرس را به خوبی بلد باشد

 یک فرد وردپرس کار حرفه‌ای باید به خوبی توانایی کد نویسی در وردپرس را بلد باشد تا در صورت نیاز و یا ایجاد کردن یک امکان جدید و تازه در سایت وردپرسی بتواند به خوبی این قابلیت را ایجاد کند، زبان‌های htm ،css ،php از جمله زبان‌هایی هستند که یک وردپرس کار باید توانایی کار کردن با آنها را داشته باشد.

سخن پایانی

وردپرس کار فردی آموزش دیده و با تجریه است که با توجه به علم و دانشی که در این زمینه دارد، می‌تواند هر گونه وب‌سایت وردپرسی را طراحی و راه‌اندازی کند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.