وردپرس کار کیست؟

وردپرس کار کیست؟

وردپرس کار به فردی گفته می‌شود که امکان ایجاد ماژول‌ و پلاگین‌های سفارشی را برای سیستم مدیریت محتوای وردپرس دارد. طراح وردپرس با دانش و توانایی خود قادر است تا طرح‌های گوناگونی را با توجه به نیاز مشتری در WordPress پیاده سازی کند و با علمی که دارد می‌تواند کارفرما را در پیشبرد پروژه طراحی و راه‌اندازی وب‌سایت وردپرسی خود یاری نماید تا هر آنچه را که به عنوان محصول نهایی مشتریان نیاز دارند، در وب‌سایت قرار دهد.

در واقع طراح وردپرس باید شناخت خوبی و درک درستی از WordPress داشته باشد و بتواند به خوبی با آن کار کند. توسعه دهندگان PHP همان افرادی هستند که بر روی سیستم مدیریت محتوای وردپرس فعالیت دارند.

اهمیت وردپرس در طراحی سایت

با روی کار آمدن اینترنت، کم کم کسب‌وکارهای توانستند فعالیت‌های خودشان را در این فضای نامحدود و گسترده به افراد ارائه دهند و این کار با راه‌اندازی وب‌سایت امکان پذیر شده است. وقتی که یک تجارت فعالیت‌های خود را در اینترنت دنبال می‌کند، با تعداد زیادی از کاربران همراه خواهد بود که نیازمند دریافت خدمات و محصولات می‌باشند. برای ساخت سایت نیاز به یک سیستم مدیریت محتوا می‌باشد تا با استفاده از آن بتوانیم اطلاعات و داده‌های مورد نظر را در فضای اینترنت قرار دهیم.

CMS‌های زیادی از گذشته تا به امروز معرفی شده‌اند که با توجه به ساختارشان، در کارهای زیادی از آنها استفاده شده است. یک از سیستم‌های مدیریت محتوا که امروز طرفداران زیادی پیداه کرده است و از محبوبیت بالایی در بین افراد برخوردار است، سیستم مدیریت محتوای وردپرس می‌باشد. در واقع با توجه به ساختار و ویژگی‌هایی که این cms دارد، به جرات می‌توان گفت که بهترین سیستم مدیریت محتوا حال حاظر محسوب می‌شود.

کسی که به راحتی بتواند با وردپرس کار کند و نیازهای وب‌سایت‌ها مختلف را برآورده سازد، وردپرس کار نام دارد. مقاله امروز ما در این رابطه می‌باشد، پس برای اینکه درک بهتری از طراح وردپرس داشته باشید، کافیست تا انتهای این مقاله ما را یاری کنید.

مهم‌ترین کارهایی که یک وردپرس کار باید بلد باشد

در ادامه به معرفی کارهای مهمی خواهیم پرداخت که یک وردپرس کار باید به خوبی توان انجامش را داشته باشد:

۱_ بالا بردن امنیت سایت وردپرسی توسط وردپرس کار

یکی از مهم‌ترین کارهایی که در طراحی وب‌سایت باید به آن توجه داشت، بالابردن امنیت سایت است. اگر امنیت یک سایت بالا نباشد هکرها قادر خواهند بود تا به راحتی به سایت شما دسترسی داشته باشند و تمامی اطلاعات و داده‌های شما را هک کنند. سایت‌های وردپرسی نیز باید از امنیت بالایی برخوردار باشند تا حریم امنی را برای مشاغل مورد نظر فراهم سازند.

شخص وردپرس کار باید توانایی حفاظت و نگهداری از سایت وردپرسی را داشته باشد تا هیچ تهدیدی نتواند به سایت مورد نظر آسیب وارد کند. کارهایی که یک وردپرس کار باید برای امنیت وب‌سایت انجام دهد رفع ایرادات فنی، اسکن کردن و اجرا کردن چک لیست‌های امنیتی می‌باشد.

۲_ وردپرس کار حرفه‌ای باید توانایی بالابردن سرعت وب‌سایت‌های وردپرسی را داشته باشد

برطرف کرن مسائل فنی و مشکلات احتمالی در یک سایت می‌تواند در افزایش سرعت آن تاثیرگذار باشد. یک وردپرس کار باید این توان را داشته باشد که در صورت بروز چنین مشکلاتی سرعت وب‌سایت را بالا ببرد. وقتی که یک سایت وردپرسی از سرعت مناسبی برخوردار باشد، سبب می‌شود تا کدهای سایت و تصاویر بهینه شوند، رتبه سایت وردپرسی در نتایج جستجو بالا رود، تعداد بازدید کاربران از سایت بالا رفته و در مدت زمان کمی محتواها و مطالب وب‌سایت وردپرسی برای کاربران لود می‌شود.

۳_ توانایی سئو و بهینه‌سازی سایت وردپرسی

سئو را باید یکی از مهم‌ترین عوامل رشد و توسعه یک وب‌سایت قلمداد کرد، زیرا زمانی که محتوا و مطالب سایت شما برای موتورهای جستجو به خوبی بهینه و قابل درک باشند، گوگل نیز سایت وردپرسی شما را در نتایج بالای سرپ نشان خواهد داد که باعث می‌شود تا کاربران زیادی وارد وب‌سایت شما شوند. این موضوع هم رتبه و جایگاه سایت را بالا می‌برد و هم میزان فروش و درآمد زایی شما را افزایش خواهد داد.

کارهایی که یک وردپرس کار باید در زمینه سئو و بهینه سازی وب‌سایت شما انجام دهد عبارتند از آنالیز کردن رقبا، بررسی کلمات کلیدی وب‌سایت، ارائه بهترین راهکارها در جهت ارتقاء و آنالیز کردن سئو داخل، خارجی و تکنیکال است.

۴_ برطرف سازی مشکلات و ایجاد تغییرات در سایت وردپرسی

در مواقعی امکان دارد که یک سایت وردپرسی با مشکلات همراه شود و یا برای توسعه آن نیاز به تغییرات باشد، تمامی این کارها را وردپرس کار می‌تواند در سایت اعمال کند. به عنوان مثال توانایی چک آپ تایم به صورت 0 تا 100 در وب‌سایت وردپرسی، برطرف سازی ایرادات، نصب و راه‌اندازی افزونه‌ها، قالب‌ها در سایت و اعمال کردن تغییرات مورد نظر در سایت از جمله کارهایی است که یک فرد وردپرس کار باید توان انجامش را داشته باشد.

۵_ ساختن اپلیکیشن موبایل برای وب‌سایت وردپرسی

امکان دارد سایت وردپرسی برای فروش و بازاریابی نیاز به یک اپلیکیشن موبایلی داشته باشد، یکی دیگر از ویژگی‌هایی که یک متخصص وردپرس باید داشته باشد، امکان نصب انواع اپلیکشن‌های موبایلی، شرکتی، فروشگاهی و … را باید داشته باشد. برقرار کردن آپ تایم سایت، کسب مجوز اپلیکیشن و پرداخت درون برنامه، ایجاد اپلیکیشن وب‌سایت‌های وردپرسی از دیگر کارهایی هستند که فرد وردپرس کار باید در زمینه طراحی و راه‌اندازی اپلیکیشن موبایل بلد باشد.

۶_ نحوه کار با وردپرس را به خوبی بلد باشد

 یک فرد وردپرس کار حرفه‌ای باید به خوبی توانایی کد نویسی در وردپرس را بلد باشد تا در صورت نیاز و یا ایجاد کردن یک امکان جدید و تازه در سایت وردپرسی بتواند به خوبی این قابلیت را ایجاد کند، زبان‌های htm ،css ،php از جمله زبان‌هایی هستند که یک وردپرس کار باید توانایی کار کردن با آنها را داشته باشد.

سخن پایانی

وردپرس کار فردی آموزش دیده و با تجریه است که با توجه به علم و دانشی که در این زمینه دارد، می‌تواند هر گونه وب‌سایت وردپرسی را طراحی و راه‌اندازی کند. طراح وردپرس باید به این سیستم مدیریت محتوا تسلط کامل داشته باشد تا در کوتاه‌ترین زمان بتواند سایت مورد نظر را برای شما طراحی کند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.