ویژگی های طراحی سایت شرکتی

ویژگی های طراحی سایت شرکتی

ویژگی های طراحی سایت شرکتی به مجموعه پارامتر‌هایی گفته می‌شود که نقش مهمی در موفقیت یک شرکت و مجموعه در بستر وب دارد. امروزه داشتن یک و‌ب‌سایت شرکتی اهمیت زیادی در افزایش فروش و بازاریابی شرکت‌ها دارد، در واقع ساخت سایت شرکتی کسب‌وکار شما را به عنوان یک مرجع معتبر در بستر وب معرفی می‌کند.

موضوع مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که راه‌اندازی یک سایت به تنهایی نمی‌تواند موفقیت یک شرکت را تضمین کند. در این مقاله قصد داریم تا به بررسی ویژگی‌ های طراحی سایت شرکتی بپردازیم و برای شما شرح دهیم که یک وب‌سایت شرکتی استاندارد باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؛ اما ابتدا به معرفی خلاصه‌ا‌ی از سایت شرکتی می‌پردازیم.

سایت شرکتی چیست؟

سایت شرکتی چیست؟

طراحی سایت شرکتی یک پلتفرم آنلاین است که هدف اصلی آن معرفی خدمات و فعالیت‌های شرکت در دنیای نامحدود اینترنت است. وب‌سایت شرکتی تجارت شما را به بازارهای داخلی و بین‌المللی وصل می‌کند. ساخت و راه‌اندازی سایت شرکتی هزینه‌های تبلیغات شما را تا حد زیادی کاهش می‌دهد و یک ارتباط دو طرفه میان شرکت و مشتریان آن شکل می‌دهد. پس اگر به دنبال این هستید که اعتبار شرکت خود را افزایش دهید و کاربران زیادی را به سمت تجارت خودتان جذب کنید، با طراحی سایت شرکتی به اهدافتان دست می‌یابید.

۸ مورد از ویژگی های طراحی سایت شرکتی

سایت شرکتی یک ویترین از تجارت شما است که رابطه تنگاتنگی با کاربران دارد، به همین دلیل باید از ویژگی‌ های خاصی برخوردار باشد تا کاربران زیادی را جذب خود کرده و فروش شما را افزایش دهد. در ادامه به معرفی ۸ مورد از ویژگی های طراحی سایت شرکتی می‌پردازیم:

طراحی ریسپانسیو (واکنشگرا)

امروزه بیشتر کاربران برای ورود به سایت‌ مورد نظر خود از گوشی همراه استفاده می‌‌کنند، به همین دلیل گوگل وب‌سایت‌هایی را که از قابلیت واکنشگرا برخوردار هستند، در اولویت نمایش لیست بالای نتایج جستجو قرار می‌دهد. طراحی ریسپانسیو یکی از ویژگی‌ های طراحی سایت شرکتی محسوب می‌شود.

استفاده از دکمه‌های دعوت به عمل CTR

استفاده از دکمه های دعوت به عمل CTR

call to action یا همان دکمه فراخوان یکی دیگر از ویژگی های طراحی سایت شرکتی است که کاربران را دعوت به عمل می‌کند. در واقع CTR کاربران را به اهداف شما نزدیک می‌کند زیرا شما از آنها دعوت می‌کنید که عمل مورد نظر را انجام دهند.

استفاده از آیکون‌های شبکه‌های اجتماعی

به جرات می‌توان گفت که شبکه‌های اجتماعی کانال‌های ارزشمندی هستند که شما می‌توانید با فعالیت در آنها به صورت هدفمندی به بازاریابی بپردازید. استفاده از آیکون شبکه‌های اجتماعی در صفحات مهم وب‌سایت شرکتی باعث ایجاد ارتباط با کاربران و دیگر شرکت‌ها می‌شود، با استفاده از این ویژگی مخاطبان وب‌سایت شما افزایش می‌یابند.

منوی ناوبری استاندارد

از دیگر ویژگی‌ های طراحی سایت شرکتی، استفاده از منو ناوبری (navigation menu) است. منو ناوبری استاندارد به راحتی قابل پیمایش است، در واقع زمانی که کاربران وارد سایت شرکتی می‌شوند به راحتی می‌توانند از بخش‌های مختلف سایت بازدید کنند. توجه داشته باشید که اگر در وب‌سایت شرکتی شما از منو ناوبری مناسبی استفاده نشود کاربران به سرعت سایت شما را ترک می‌کنند که این موضوع نقش منفی بر عملکرد سایت شرکتی دارد.

زیبایی بصری یکی دیگر از ویژگی های طراحی سایت شرکتی است

زیبایی بصری یکی دیگر از ویژگی های طراحی سایت شرکتی

سایت شرکتی باید زیبایی بصری داشته باشد به گونه ای که کاربران به محض ورود به سایت، جذب گرافیک و طراحی آن شوند. برای بالا بردن کیفیت بصری سایت باید از فونت‌های استاندارد، رنگ‌های جذاب و طرح‌های شیک و مرتبط استفاده شود. زیبایی بصری یکی از مهم‌ترین ویژگی‌ های طراحی سایت شرکتی محسوب می‌شود زیرا اولین المانی است که کاربر در بدو ورود به سایت با آن مواجه می‌شود.

استفاده از کلمات کلیدی هدف

استفاده از کلمات کلیدی هدفمند در تمامی صفحات وب‌سایت شرکتی، موجودیت کسب‌وکار شما محسوب می‌شود. در واقع زمانی که صفحات سایت شرکتی به خوبی با کلمه کلیدی مناسب سئو شده باشند، هر وقت کاربران عبارت مرتبط با تجارت شما را در گوگل سرچ کنند، سایت شما یکی از شانس‌های نمایش به کاربران خواهد بود.

سایت شرکتی باید صفحات مهم برخوردار باشد

از دیگر ویژگی‌ های طراحی سایت شرکتی، برخورداری از صفحات مهم نظیر صفحه اصلی، درباره ما، تماس با ما، وبلاگ و صفحه خدمات است. ساختن چنین صفحاتی در سایت شرکتی اطلاعات کاملی را از رزومه و سابقه شرکت، نوع فعالیت، آدرس و شماره تلفن مجموعه را در اختیار کاربران قرار می‌دهد که باعث ایجاد تامل بیشتر شرکت و مشتریان می‌شود.

انتخاب یک لگوی مناسب

انتخاب یک لگوی مناسب

لگوی و نام تجاری از دیگر ویژگی‌های مهم سایت شرکتی است که باعث می‌شود تا کاربران شناخت بیشتری از شما به دست آورند. انتخاب یک لگوی مناسب و جذاب به دیده شدن تجارت شما کمک خواهد کرد و نقش مهمی در برند شدن شرکت دارد.

سخن پایانی

ساخت و راه‌اندازی یک وب‌سایت شرکتی روشی موثر و هدفمند در جهت پیشبرد اهداف شرکت محسوب می‌شود که شما می‌توانید از طریق آن، استراتژی‌های خودتان را در دنیای اینترنت پیاده سازی کرده و بهترین بازخورد را دریافت کنید. با پیاده سازی ویژگی های طراحی سایت شرکتی، سایت شرکتی شما روند روبه رشدی را تجربه می‌کند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.