چت آنلاین (online chat) چیست؟

چت آنلاین (online chat) چیست؟

چت آنلاین را باید یک از عملکردهای فوق‌العاده اینترنتی برای افراد محسوب کرد، با توجه به این قابلیت شما این امکان را دارید تا در هر کجای دنیا با افرادی که تا به حال آنها را ملاقات نکرده‌اید ارتباط برقرار کرده و بدون هیچ گونه واسطه‌ای با این افراد صحبت کنید. در این میان کسب کارها نیز به این سبک و روش برای ارتباط با مشتریان روی آورده‌اند.

زمانی که یک کسب کار و تجارتی از چت آنلاین استفاده می‌کند در کمترین زمان ممکن نیاز مشتری را برطرف خواهد ساخت، زیرا هم استفاده از online chat سبب خواهد شد تا در زمان خودتان صرفه جویی کنید و هم احساس رضایت‌مندی زیادی را در مشتریان به وجود خواهد آورد. این سرویس چت به شما این فرصت را خواهد داد که دیگر روش‌های قدیمی‌تری مانند پشتیبانی از طریق ایمیل و تلفن با مشتری را کنار بگذارید و دیگر درگیری‌های این چنینی را با خود به همراه نخواهد داشت.

چرا امروزه استفاده از چت آنلاین مهم است

در بسیاری از شرکت‌های ورزشی، خدماتی، آموزشی بسیاری از راه‌های وجود دارد تا آنها بتوانند با مشتریانی که دارند ارتباط برقرار کرده و یا مشاهده کنند که مشتریانشان چه دیدگاهی در مورد خدمات استفاده شده دارند، در واقع این شرکت‌ها می‌توانند دیدگاه‌ها کاربران را در قسمت دیدگاه‌های وب‌سایت قرار دهند و یا با استفاده ایمیل و می‌توانند با یکدیگر ارتباط برقرار کنند.

زمانی که افراد یک محصول و یا کالا را خریداری می‌کنند، تمایل دارند تا آن محصول مورد نظر را به خوبی شناسایی کروه و با دیدن آن در مورد رنگ، جنس، قیمت و کارکرد آن محصول اطلاعات جامع و کاملی را به دست آورند. برای انجام دادن این پروسه باید به صورت حضوری وارد این فروشگاه شوند تا اطلاعات کاملی را از محصول مورد نطر به دست آورند.

ولی اگر قرار باشد که خود ما این کار را انجام دهیم و به صورت حضوری در فروشگاه و مراکز خرید حاظر شویم نیاز داریم تا زمان و هزینه‌ای را برای این کار قرار دهیم که برای ما خوشایند نخواهد بود. پس چه راهی وجود دارد که ما این کارها را در کمترین زمان ممکن و بدون حضور فیزیکی انجام دهیم؟ استفاده از چت آنلاین بهترین گزینه است برای تمامی افرادی که دوست دارند در کمترین زمان با هر فردی در هر جای دنیا ارتباط برقرار کنند.

چت آنلاین چه مزایایی دارد

اگر با مزایای online chat آشنایی زیادی ندارید بخش بعد را ‌از دست ندهید:

۱_ کم کردن هزینه

زمانی که شما از سیستم چت آنلاین استفاده می‌کنید به واسطه‌ی اینکه می‌توانید با چند کاربر به صورت آنلاین ارتباط برقرار کنید، نیازی ندارید که با آنها به صورت تلفنی تماس برقرار کنید. شما با در اختیار داشتن یک مشاور به صورت آنلاین می‌توانید نیازهای چند کاربر را پاسخگو باشید، در ضمن نیازی نخواهید داشت تا چند نیرو را استخدام کنید و این کار سبب خواهد شد تا در هزینه شما صرفه جویی شود.

۲_ بالا بردن اعتماد در مشتریان

وقتی که شما برای شرکت و فروشگاه خودتان از امکان چت آنلاین استفاده کنید، مشتریان می‌توانند در هر زمانی که نیاز داشته باشند سوالات و اشکالات به وجود آمد را با شما مطرح کرده و آنها را برطرف سازند که باعث بالا رفت اعتماد در آنها خواهد شد. با توجه به آمار حدود 90 درصد از مشتریانی که ار خدمات چت آنلاین بهرمند شده‌اند اعتماد بیشتری به فروشنده خدمات و محصولات داشته و به آنها اعتماد کرده‌اند.

۳_ ایجاد یک فضای رقابتی با دیگر رقیبان

با توجه به آماری که بر روی تعداد زیادی از شرکت‌ها و سایت‌های مهم انجام شده است، درصد مجموعه‌هایی که از چت آنلاین استفاده کرده‌اند حدود 9 درصد بوده و شرکت های که این قابلیت را دارند درصد فروش بالاتری را تجربه کرده و از بازدید زیادتر توسط کاربران برخوردار بوداند.

۴_ فروش محصولات و کالا به مشتریان بین المللی

وقتی که سیستم شما از قابلیت چت آنلاین برخوردار باشد، می‌توانید به راحتی با کاربران و مشتریان زیادی در سرتاسر دنیا ارتباط برقرار کنید. با توجه به هزینه زیادی که تماس تلفنی برای برقرار ارتباط بین‌المللی دارد استفاده کردن از چت آنلاین برای شما به صرفه خواهد بود و با این قابلیت امکان فروش و بازاریابی را به افراد در سرتاسر دنیا دارید.

۵_ بالا رفتن نرخ تبدیل

با توجه به آمار 77 درصد از کسانی که از چت آنلاین در مشاوره استفاده کرده‌اند، آمار خوب و قابل قبولی در انجام کارهای پیش رو دارند. به عنوان مثال زمانی که فرزند شما کنکور دارد برای اینکه بتوانید به خوبی یک برنامه‌ریزی اصولی درسی را از مشاور و مربی او بگیرید برای این کار می‌توانید از چت آنلاین استفاده کنید که نتایج خوب و مثبتی را برای فرزند شما رقم خواهد زد.

۶_ بالا رفتن فروش

وقتی که یک فروشگاه و یا یک شرکت از خدمات چت آنلاین استفاده می‌کند، تقریبا 20 درصد فروش خودش را افزایش خواهد دارد که این عمر باعث می‌شود تا مشتریان زیادتر را به دست آورد.

۷_ بازخورد سریع و مطلع شدن از عدم رضایت مشتری

یکی دیگر از مزایای مهمی که در سیستم چت آنلاین وجود دارد این است که شما زمانی که از آن در فروش و بازاریابی استفاده می‌کنید در زمان برقرار ارتباط با مشتری تمامی حرف‌های او ضبط می‌گردد و شما این امکان را دارید تا به تمامی مشکلات و اختلالات او به خوبی رسیدگی کنید. اما در دیگر سیستم‌های بازاریابی مانند تلفن و ایمیل شما فقط در همان لحظه می‌توانید با مشتری ارتباط برقرار کرده و به صحبت‌های او گوش کنید.

سیستم چت آنلاین چه ویژگی‌هایی دارد

1- زمانی که از چت آنلاین در سیستم خودتان استفاده می‌کنید، پرسش و پاسخ و تبادل اطلاعات با مشتریان برای شما فراهم خواهد شد.

2- امکان معرفی کردن محصولات به صورت آنلاین به کاربران و مشتریان وجود خواهد داشت.

3- بالا رفتن اعتماد مشتریان برای خرید محصول مورد نظر.

4- با استفاده از چت آنلاین می‌توانید ارتباط و مشاوره زیادتری را با مشتریان برقرار کنید و سبب فروش بیشتر محصولات شما خواهد شد.

بهترین سرویس‌های چت آنلاین

  • goftino
  • Tawk.to
  • Livechat
  • Retain
  • Crisp
  • Liveperson
  • TouchCommerce
  • Raychat

سخن پایانی

چت آنلاین (online chat) این بستر را برای کسب کار شما به وجود خواهد آورد تا در کمترین زمان ممکن قادر باشید نیازهای مشتریان را برآورده سازید و بتوانید نظر مشتری را به خوبی جلب کنید، زمانی که مشتریان از شما رضایت داشته باشند همیشه برای تهیه و خرید محصولات و کالای مورد نیازشان به سراغ شما خواهد آمد که این مساوی است با درآمد بیشتر شما در کسب کار و تجارتی که دارید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.