چگونه بفهمیم که یک وب سایت از چه نوع تکنولوژی استفاده کرده است؟

چگونه بفهمیم که یک وب سایت از چه نوع تکنولوژی استفاده کرده است؟

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که وارد یک وب‌سایت شده باشید و بعداز مدتی جستجو در آن کنجکاو باشید که وب‌سایت مورد نظر از چه نوع تکنولوژی استفاده کرده است و شما دوست داشته باشید تا با آن تکنولوژی آشنا شوید، در واقع چگونه بفهمیم که یک وب سایت از چه نوع تکنولوژی استفاده کرده است؟

مثلا اینکه بدانید وب‌سایت مورد نظر از چه نوع زبان برنامه‌نویسی استفاده کره است و یا با استفاده از چه cms محتوایش را مدیریت می‌کند؟ از چه نوع پلاگین‌ها و افزونه‌هایی در آن وب‌سایت استفاده شده است؟ و یا سایت مود نظر در کجا میزبانی می‌شود؟ و یا دمنه‌ای که از آن استفاده می‌شود به نام چه شخصی می‌باشد و بسیاری از اطلاعات دیگری که شما را به فکر فر می‌برد.

دانستن این گونه اطلاعات می‌تواند هدف‌های زیادی را دنبال کند، مثلا اینکه شما دوست دارید تا ایده‌ها و روش‌هایی که آن وب‌سایت از آنها استفاده کرده را شما نیز استفاده کنید. شاید تمایل دارید یک هدف آسیب پذیر که به سایت ضربه میزند را کشف کنید، یا اینکه شاید فقط تمایل دارید تا بدانید وب‌سایت هدف چگونه و با استفاده از چه ابزاری طراحی و ساخته شده است.

برای اینکه بفهمیم که یک وب‌سایت از چه نوع تکنولوژی استفاده کرده است، پلتفرم‌های زیادی وجود دارند که ما در این مقاله برای شما چند تا از بهترین و کاربردی ترین آنها را بیان می‌کنیم تا با استفاده از آنها بتوانید از چگونگی و برنامه مورد استفاده شده در هر وب‌سایتی با خبر شوید.

بهتری راهکارهایی که چگونه بفهمیم که یک وب سایت از چه نوع تکنولوژی استفاده کرده است

در ادامه به برسی راهکارهایی خواهیم پرداخت که نشان می‌دهد یک سایت از چه نوع تکنولوژی برای ساخت و راه‌اندازی استفاده کرده است:

۱_ وب سایت WAPPALYZER

این وب‌سایت زیبا و کاربردی اطلاعاتی از قبیل پایگاه داده، افزونه‌ها، وب سرور و زبان برنامه نویسی که در سایت استفاده شده است را در اختیار ما قرار می‌دهد. از معایب این وب‌سایت این است که تمامی اطلاعات شناسایی شده در کنار یکدیگر به ما نمایش داده خواهند شد که یک وضعیت درهم ریخته را به وجود می‌آورد.

برای در اختیار داشتن اطلاعات سایت مورد نظر فقط کافیست که در box آدرس سایت را تایپ کنید تا تکنولوژی استفاده شده مورد نظر به سرعت در اختیار شما قرار گیرد. این وب‌سایت یک افزونه متن باز و رایگان دارد که شما می‌توانید بعد ازنصب و راه‌اندازی آن با استفاده از قابلیت‌هایی که دارد کدهای مورد نظر از تکنولوژی سایت هدف را در اختیار داشته باشید.

۲_ وب‌سایت Netcraft

این وب‌سایت یکی از سایت‌های قدیمی محسوب می‌شود که شما می‌توانید اطلاعاتی را که بیشتر جنبه امنیتی دارند را با کمک این وب‌سایت به دست آورید. اصلاعاتی که ابن وب‌سایت در مورد سایت هدف در اختیار شما قرار می‌دهد عبارتند از سیستم عامل آن، شرکت میزبانی وب، وب‌سرور سایت، پروتکل‌هایی که در آن استفاده شده است مانند ssl و tls و مواردی دیگر از جمله اطلاعاتی هستند که با کمک این وب‌سایت می‌توانیم به دست آوریم.

۳_ وب‌سایت Rescan.io

این وب سایت در مقایسه با دیگر رقبایش به صورت خلاصه‌تر و جمع جورتر می‌باشد مثلا در دسته آنالیتیکس بهترین ابزار گوگل انالیتیکس است حدود 21000000 وب‌سایت اسکن شده در این سامانه از خدمات این سایت استفاده می‌کنند، شما قادر هستید تا در هر کدام از دسته‌های این وب‌سایت، بهترین‌های هر دسته و تعداد سایت‌هایی که از این تکنولوژی استفاده می‌کنند را به خوبی مشاهده کنید.

۴_ وب‌سایت Built With

این وب‌سایت را باید یکی از قدرتمندترین ابزار برای در اختیار داشتن اطلاعات یک سایت دانست، فقط کافی است که شما نام سایت هدفی را که دوست دارید در این سایت وارد کنید تا در کمترین زمان ممکن اطلاعات مناسبی را در اختیار شما قرار دهد.

این سرویس قدرتمند از بخش‌های زیادی برخوردار است مثلا Content Management System برای نشان دادن cms سایت مورد نظر است، از آنالیتیکس برای پیدا کردن ابزار آمارگیری استفاده می‌شود و از widgets برای شناسایی کردن افزونه‌های سایت هدف مورد استفاده قرار می‌گیرد. امکانات دیگری مانند کتابخانه جاوااسکریپت و ssl از دیگر امکاناتی هستند که در این سایت کاربردی و قدرتمند وجود دارند.

۵_ افزونه Snovio web technology checker

از دیگر ابزاری که با کمک آن می‌توانید تکنولوژی استفاده شده در یک سایت را شناسایی کنید، افزونه Snovio web technology checker می‌باشد. زمانی که شما از این افزونه استفاده می‌کنید امکان تست کردن هر کدام از صفحات سایت برای شما وجود خواهد داشت و می‌توانید از تکنولوژی که در این صفحات استفاده شده است با خبر شوید، شما در زمان استفاده از این افزونه دیگر لازم نیست تا url آن را تایپ کنید، برای استفاده کردن از این افزونه فقط باید از گوگل کروم استفاده کرد.

۶_ وب‌سایت W3 Techs

از دیگر وب‌سایت‌های قدرتمندی که برای تشخیص دادن تکنولوژی سایت می‌توان از آن استفاده کرد W3 Techs می‌باشد. شما می‌توانید با توجه به آدرسی که وجود دارد وارد سایت شده و اسم دامنه‌ای را که دوست دارید اطلاعات آن را در اختیار داشته باشید را وارد کنید و بعد از انجام این کارها زبان‌های برنامه‌نویسی کلاینت و زبان برنامه‌نویسی سمت سرو سایت هدف را در اختیار خواهید داشت.

این سایت قادر است تا وب سرو، سیستم عامل، زبان نشانه گذاری، سیستم مدیریت محتوا، آمارگیرها و ssl که در وب‌سایت هدف وجود دارد را به خوبی شناسایی کند و اطلاعات آن را در اختیار شما قرار دهد.

۷_ وب سایت Similar Tech

با کمک این سایت می‌توانید تکنولوژی به کار رفته در هر وب‌سایتی را به خوبی شناسایی کنید. برای انجام این کار شما باید بعد از اینکه وارد این سایت شدید url خودتان را در قسمت جستجو وارد کنید و بعد با استفاده از تکنیک ajax اطلاعت مورد نیاز از سرو در اختیار شما قرار داده می‌شود و دیگر نیازی نیست تا شما صفحه را رفلش کنید.

استفاد از این سایت خیلی راحت نیست و شما باید برای مشاهده گزارشات و استفاده کردن از آن اقدام به ساختن یک اکانت کرده و اگر سایت مورد نظر شناسایی نشد باید آن را معرفی کنید تا به خوبی مورد برسی قرار گیرد.

سخن پایانی

ما در این مقاله به برسی اینکه چگونه بفهمیم که یک وب سایت از چه نوع تکنولوژی استفاده کرده است پرداخته و راهکارهایی را نیز در این رابطه برای شما بیان کردیم، اگر هر گونه سوال و پیشنهادی در این رابطه داشتید می‌توانید با ما در میان بگذارید تا کارشناسان ما در اولین فرصت پاسخگوی آن باشند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.