چگونه توسعه دهنده وب شویم؟ 4 خصوصیت که باید یاد گرفت

چگونه توسعه دهنده وب شویم؟ 4 خصوصیت که باید یاد گرفت

ازچه طریق می‌توان به یک توسعه دهنده وب تبدیل شد؟ چگونه توسعه دهنده وب شویم؟ این سوالات و سوالات زیادی دیگر برا هر شخصی که در وب فعالیت دارد بارها پیش آمده است، با ما باشید تا به برسی این موضوع بپردازیم.

زمانی که شما اقدام به راه‌اندازی یک وب‌سایت برای کسب کار خودتان می‌کنید، قصد شما این است که کسب کارتان را از طریق اینترنت گسترش دهید تا با افراد بیشتری سروکار داشته باشید و مشتریان زیادتری را جذب کنید و شاهد درآمد بیشتری باشید. شما اگر قصد داشته باشید تا سایت خودتان را گسترش دهید و امکانات زیادتری را در آن ایجاد کنید، باید از یک توسعه دهنده وب برای این مهم استفاده کنید.

از چه طریق و چگونه توسعه دهنده وب شویم

ما در ادامه مهم‌ترین کارهایی که به شما می‌گوید چگونه توسعه دهنده وب شویم را توضیح خواهیم داد:

1- عاشق یادگیری باشید

کنجکاوی ذاتی یکی از ویژگی‌هایی است که یک توسعه دهند وب باید داشته باشد و همواره باید مطالب جدید یاد بگیرد. توسعه دهند وب باید کار کردن با ابزارک‌ها و اسکریپت‌های جدیدی که به صورت روزانه معرفی می‌شوند را به خوبی بلد باشد و باید همواه برای اینکه در این صنعت حرفی برای گفتن داشته باشد خودش را به روز نگه دارد. شاید در ابتدا کار با سختی در یادگیری مواجعه شود ولی به مرور زمان این کار برای او راحت خواهد شد.

2- کمال گرایی

اگر دوست دارید بدانید که باید چگونه توسعه دهنده وب شویم، نباید دچار وسواس شوید تا در حین انجام پروژ‌ه‌ها با مشکلی مواجعه نشوید. انجام یک اشتباه کوچک می‌تواند یک وب‌سایت را به نابودی بکشاند و باید در حین انجام کار توسعه دهندگان وب باید به خوبی تمرکز خود را حفظ کنند.

3- باید مهارت ارتباطی خوبی داشته باشید

توسعه دهندگان وب باید برای اینکه مطمئن شوند که نیازهای و اهداف تمامی اعضای یک سازمان به خوبی برطرف می‌گردد، باید با چندین نفرا از اعضای سازمان مورد نظر کار کنند. ساده‌سازی کردن زبان استفاده شده برای یک مشکل فنی یکی از کارهایی است که توسعه دهنده وب باید توانایی انجام دادنش را داشته باشد.

4- صبر

توجه داشته باشد که امکان کامل شدن یک سایت در اغلب موارد محقق نمی‌شود، زیرا در هنگام انجام دادن یک پروژه امکان بازگشت به عقب و یا خسته شدن توسعه دهندگان وب وجود دارد، برای این کار نیاز به یک پشتیبان کننده می‌باشد. در زمانی که مشتری از شما درخواست دارد که تغییراتی را در وب‌سایت او ایجاد کنید باید صبور باشید زیرا این کار نیازهای توسعه دهند وب را به مهارت‌های ارتباطی قویتر تقویت خواهد کرد. هر چقدر توانایی ارتباطی بهتری در توسعه دهندگان وب وجود داشته باشد در روند کاری آنها نقش بهتری و مفیدتری را ایفا خواهد کرد.

توسعه دهندگان وب به چند دسته تقسیم می‌شوند

توسه دهندگان وب را می‌توان به صورت کلی به 3 دسته تقسیم کرد که عبارتند از:

۱_ توسعه دهندگان (Back end)

این افراد با سرورهای پردازنده و دیتابیس سایت سرو کار دارند و باید به زبان‌های برنامه نویسی pythome ،php Ruby تسلط داشته باشند. توسه دهندگان Back end بر روی آن قسمت‌هایی از وب‌سایت که کاربر قادر به مشاهد کردن آن نیست و تاثیری بر روی ظاهر وب‌سایت ندارد کار خواهند کرد.

۲_ توسعه دهندگان (Full stack developer)

توسعه دهندگان فول استک به کسانی گفته می‌شود که به صورت همزمان به مهارت‌های فرانت تسلط کافی داشته باشند.

۳_ توسعه دهندگان (Front end)

این توسعه دهندگان با آن قسمت از وب‌سایت سرو کار دارند که برای مشاهده کاربران است و کاربران توانایی دیدن آن را دارند. وظیفه Front end این است که تمامی جزئیات را که کاربر مشاهده و ارزیابی می‌کند را زیر نظر داشته باشد. توسعه دهندگان Front end باید به زبان‌های برنامه نویسی html ،css ،java sript تسلط کامل داشته باشد تا بتواند نیازهای کاربران را در وب‌سایت انجام دهند، همچنین این توسعه دهندگان باید به صورت کامل با مفهموم ui و ux آشنایی لازم را داشته باشند.

سخن پایانی

 توسعه دهند وب به افرادی گفته می‌شود که با توجه به علم و تجربه‌ای که دارند توانایی ارتقاء وب‌سایت شما را دارند تا مسیر برای پیشرفت کسب کار شما فراهم گردد. این شغل جزوه کارهایی پردآرمدی است که افرادی که در آن مشغول به فعالیت هستند می‌توانند با توسعه دادن سایت‌های گوناگون درآمد زیادی را از این راه به دست آورند. کسی که به عنوان یک توسعه دهنده وب مشغول به فعالیت است باید یک سری خصوصیات را داشته باشد تا بتواند به خوبی از عهد این کار براید و تمامی امکاناتی را که یک وب‌سایت نیاز دارد بتواند به خوبی برای سایت مورد نظر فراهم سازد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.