چگونه در صفحه اول گوگل قرار بگیریم؟

چگونه در صفحه اول گوگل قرار بگیریم؟

 چگونه در صفحه اول گوگل قرار بگیریم سوالی است که بسیاری از افرادی که دارای یک وب سایت اینترنتی هستند با آن مواجعه میشوند. اگر از تمامی وبمستران و صاحبان کسب کاران اینترنتی یک سوال پرسیده شود و آن سوال این باشد که( مهمترین خواسته کاریشان را بیان کنند)! قطعا پاسخی که به این سوال خواهند داد (قرار گرفتن در صفحه اول گوگل است).

آیا به راستی بودن در صفحه اول گوگل چقدر اهمیت دارد که تمامی کسانی که در فضای اینترنت مشغول به فعالیت هستند تمایل زیادی دارند تا در این صفحه قرار گیرند! چه منفعتهایی برای این افراد دارد که تمامی آنها به دنبال این جایگاه هستند …با ما همراه باشید تا به شما بگوییم که چگونه در صفحه اول گوگل قرار بگیریم.

در هر صفحه از نتایج گوگل 10 لینک وجود دارد که وب سایت ها با توجه به رتبه و جایگاهشان در این لیست ها قرار خواهند گرفت. برای اینکه وب سایت شما در صفحه اول گوگل قرار گیرد باید مواردی را رعایت کنید و با بهینه سازی که در وب سایتتان انجام میدهید میتوانید جایگاه سایت خودتان را مشخص کنید. گوگل برای مشخص کردن جایگاه وب سایتها الگوریتم زیادی را معرفی کرده است که با توجه به عملکرد متفاوت هر کدام از این الگوریتمها به سایتها امتیاز میدهند و رتبه وب سایتها را در نتایج جستجو تعیین میکنند.

بهترین راهکارهای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل

استفاده از کلمات کلیدی در متن محتوا

یکی از مهمترین عواملی که میتواند در رتبه و جایگاه شما در نتایج جستجوی گوگل تاثیر گذار باشد و سایت شما را در صفحه اول گوگل قرار دهد استفاده کردن کلمات کلیدی مناسب در متن است. دقت کنید در به کاربردن کلمات کلیدی زیاده روی نکنید زیرا گوگل میفهمد و نمره منفی به شما خواهد داد.

سرعت وب سایت

باید توجه داشته باشید که وب سایتتان از سرعت لود بالایی برخوردار باشد زیرا اگر تمامی آیتمها را برای ارتقاء و کیفیت وب سایتتان رعایت کنید اما در بارگذاری و لود محتوا وب سایت دچار مشکل باشد امتیاز بالایی نخواهید گرفت و شانس قرار گرفتن در صفحات بالای گوگل را از دست خواهید داد. زمانی که یک کاربر وارد وب سایت شما میشود دوست دارد در مدت زمان کمی تمامی مطالب مفید سایت شما را برسی کند ونیازهایش را برآورده سازد و با بالا بودن سرعت لود وب سایت این کاربر نیازهایش را به راحتی برطرف میسازد.

استفاده تگ عنوان های h در وب سایت

زمانی که شما یک محتوا تولید میکنید باید در استفاده کردن از تگ عنوان های h دقت کافی را داشته باشید تا بتوانید به درستی و در جای مناسب از آنها استفاده کنید. در هر کدام از صفحات سایت فقط یکبار باید از H1 استفاده کنید و برای زیر عنوان ها از H2 و H3 و … میتوانید استفاده کنید.

استفاده از لینک داخلی

لینکهای داخلی به ابزاری گفته میشود که شما توسط آن میتوانید صفحات داخلی وب سایت را به یکدیگر وصل کنید. یکی از مزیت های مهمی که لینک داخلی برای کاربر دارد این است که پیمایش کاربر را در وب سایت کم خواهد کرد و باعث خواهد شد تا کاربران از شما راضی باشند و رتبه وب سایت شما را در نتایج جستجو بالا ببرد.

استفاده کردن از نقشه ی سایت

شما باید یک نقشه سایت خوانا و به روز را برای خودتان در نظر بگیرید تا موتورهای جستجو برای پیدا کردن وب سایت شما پیمایش کمتری را انجام دهند و توسط این کار رتبه شما ارتقاء خواهد یافت، وقتی که سایت شما از یک نقشه راه مناسب و مفید بهرمند باشد سایت شما برای موتورهای جستجو بهینه سازی خواهد شد.

استفاده از تگ alt برای عکسهای وب سایت

این نمونه از تگ ها گوگل را برای پیدا کردن عکس ها یاری میکند، زمانی که یک کاربر یک عکس را در بخش image گوگل جستجو میکند این امکان را برای شما به وجود خواهد آورد که عکسهای شما در قسمتهای ابتدایی این جستجو نمایش داده شود. نکته که باید به آن توجه کنید این است که باید از کلمات کلیدی محتوای در alt استفاده کنید و محتوای عکس های وب سایتتان باید با موضوع وب سایت شما سنخیت داشته باشد.

استفاده کردن از لینکهای خارجی

لینکهای خارجی تاثیرات مثبت زیادتری را نسبت به لینکهای داخلی در وب سایت شما میگذارد، لینک خارجی به لینکی گفته میشود که شما از وب سایتهای دیگر میگیرید و یا به سایتهای دیگر لینک میدهید.

 هر چقدر بتوانید محتواهای با کیفیتری را در سایتتان قرار دهید شانس اینکه لینک های خارجی دریافت کنید بالا خواهد رفت.

متا تگ توضیحات

این متا به گونه ای ساخته شده است که در صفحه وب سایت شما نمایش داده نمیشود و در صفحه نمایش نتایج جستجوی گوگل متا تگ توضیحات به نمایش در می آید. شما باید در این متا شرح دهید که این وب سایت در چه رابطه محتوا دارند، این تگ نقش مثبتی را در قرارگرفتن صفحات اول گوگل دارد.

متا تگ عنوان

متا تگ عنوان(title) از مهمترین متاتگ هایی است که در بهینه سازی سئو نقش مهمی را ایفا میکند و با نقشی که ایفا میکتد اهمیت زیادی در قرار گرفتن سایت در صفحه اول نتایج جستجو دارد. از مهمترین پارامترهایی را که گوگل در نظر خواهد گرفت تعداد کاراکترهایی است که در عنوان صفحه قرار دارد و تعداد این کاراکترها باید بین 30 تا 60 کاراکتر باشد.

تولید محتوای ارزشمند و با کیفیت

اگر اقرار نکرده باشیم از مهمترین عواملی که در رتبه و جایگاه یک وب سایت نقش مستقیمی را ایفا میکند تولید و انتشار محتوای مفید است. زمانی که حرف از محتوای ارزشمند به میان می آید منظور سیاه کردن صفحه وب سایت از مطالب جور واجور و در هم ریخته نیست، منظومان متن و مقاله با ارزشی است که در راستای فعالیت شما نوشته شده باشد و زمانی که یک کاربر آن را مطاله کند بر معلوماتش بیفزارد و او را ترغیب کند تا آخر محتوا را بخواند.

سخن پایانی

اگر نگاهی به آمار بیندازیم 99 درصد از کاربران که از اینترنت استفاده میکنند فقط صفحه اول گوگل را مورد برسی قرار میدهند و صفحات دیگر گوگل را مشاهده نخواهند کرد، بیشتری رقابت هم در صفحه اول گوگل برای 3 نتیجه ابتدایی است (لینکهای 1 تا 3). بر اساس این آمار متوجه میشویم که قرار گرفتن در صفحه اول گوگل چقدر برای صاحبان وب سایتها اولویت دارد و چرا تمامی تلاش خودشان را انجام میدهند تا در این صفحه قرار گیرند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.