چگونگی ریست کردن وردپرس | 2 روش آن

چگونگی ریست کردن وردپرس | 2 روش آن

یک از بهترین راه‌کارهایی است که صاحبان و مدیران وب‌سایت‌های وردپرسی در صورت عدم رضایت از خدمات و امکانات می‌توانند از آن استفاده کنند، ریست کردن وردپرس است. ما در این مقاله قصد داریم تا به برسی بهترین رورش‌های ریست کردن وب‌سایت وردپرسی بپردازیم و شما می‌توایند برای آشنایی بیشتر با این روش‌ها ما را تا انتهای این مقاله همراهی کنید.

وردپرس را باید یکی از بهترین و محبوترین (cms) حال حاظر محسوب کرد که قریب به 41 درصد از وب‌سایت‌های دنیا با استفاده از این سیستم مدیریت محتوا راه‌اندازی شده‌اند و با استفاده از آن بهترین و با کیفیت‌ترین و خدمات را به کاربران و مخاطبانشان ارائه می‌دهند. سیستم مدیریت محتوای وردپرس به دو صورت امکان استفاده و راه‌اندازی در وب‌سایت‌ها را دارد که در ادامه به این روش‌ها اشاره خواهیم کرد.

روش‌های راه‌اندازی وب‌سایت وردپرسی

روش اول این است که شما با دانلود افزونه وردپرس و نصب کردن یک قالب آماده بر روی آن یک ود‌سایت وردپرسی راه‌اندازی کنید و هر خدمات و محصولی را که قرار است به فروش برسانید در این وب‌سایت قرار دهید.

در روش دوم شما باید از پایه سیستم مدیریت محتوای وردپرس را برنامه‌نویسی کنید، در این روش می‌توانید با استفاده از زبان‌های [نشانه گذاری html , css و زبان های برنامه‌نویسی php و Java Script] وب‌سایت وردپرسی اختصاصی خودتان را طراحی و راه‌اندازی کنید.

WordPress Reset

شاید این سوال برای بسیاری از کاربران و علاقه‌مندان به راه‌اندازی وب‌سایت پیش آمده باشد که برای کسب کار و تجارتی که دارند از کدام رورش باید استفاده کنند و با استفاده از چه تکنولوژی وب‌سايت وردپرسی خودشان را راه‌اندازی کنند؟

در جواب به این سوال باید گفت که انتخاب کردن سیستم و تکنولوژی مناسب برای طراحی سایت یک کار تخصصی است زیرا باید با توجه به امکانات و نیازمندی‌هایی که در هر کسب کار وجود دارد اقدام به انتخاب بهترین روش برای راه‌اندازی وب‌سایت کرد. مجموعه سایت با سئو آماده است تا با کارشناسان و مشاوران زبده و توانمندی که دارد شما را در این مهم یاری کند.

حال اگر شما وب‌سایت وردپرسی خودتان را با استفاده از هر کدام از این روش‌ها طراحی و راه‌اندازی کردید ولی بنا به هر دلیلی وب‌سایت شما خوب از کار نکرد و شما رضایت کافی را از آن نداشتید و قصد ریست کردن آن را داشتید چاره کار چیست؟

برای ریست کردن وردپرس می‌توانید از 2 روش استفاده کنید و با هر کدام از این روش‌ها قادر خواهید بود تمامی اطلاعات وب‌سايت وردپرسی خودتان را حذف کنید. ریست کردن ورپرس را هم می‌توان از طریق افزونه انجام داد و هم به صورت دستی، ما در ادامه به برسی این روش‌ها می‌پردازیم.

ریست کردن وردپرس با استفاده از ۲ روش

برای ریست کردن وردپرس امکان استفاده از ۲ روش وجود دارد که شامل:

۱_ استفاده از افزونه Advanced) wordpress Reset)

یکی از روش‌هایی که شما می‌توانید وب‌سایت‌های وردپرسی را با استفاده از آن ریست کنید، استفادکردن از یک افزونه کاربردی به نام Advanced wordpress Reset است. با کمک این افزونه شما قادر خواهید بود تا با استفاده از چندکلیک ساده فرآیند ریست وب‌سایت وردپرسی خودتان را با موفقیت انجام دهید و هیچ نگرانی بابت نصب کردن دوباره وردپرس و از بین رفتن اطلاعات نخواهید داشت. در این روش تنها دیتابیس وب‌سایت شما حذف خواهد شد و فایل‌های آپلود شده، افزونه‌ها و قالب وب‌سایت شما از بین نمی‌روند.

برای استفاده از این روش باید در قدم اول اقدام به دانلود کردن افزونه Advanced wordpress Reset کنید و بعد از اتمام دانلود این افزونه را بر روی وب‌سایت وردپرسی خوتان نصب کنید. زمانی که افزونه بر روی وب‌سایت شما با موفقیت نصب گردید و با اصطلاح (فعال شد) شما می‌توانید وارد بخش Advanced WP Reset در این افزونه شوید.

در قدم بعد باید باکسی در این قسمت وجود دارد عبارت reset را وارد کرده و بعد بر روی گزینه‌ای که به رنگ آبی است (Reset database) کلیک کنید.

شما زمانی که بر روی دکمه Reset database کلیک می‌کنید مطابق شکل زیر وب سایت شما روند ریست را با موقیت پشت سرخواهد گذاشت و صفحه ورود انگلیسی وردپرس برای شما به نمایش در خواهد آمد. برای وارد شدن به وب‌سایتتان شما می‌توانید با وارد کردن رمز عبور و نام کاربری در این باکس به حتی وارد وب‌سايت شوید.

۲_ استفاده روش دستی برای ریست کردن وردپرس

برای اینکه بتوانید وب‌سایت وردپرسی خوتان را به روش دستی ریست کنید، باید در قدم اول وارد پنل هاست خودتان شوید و زمانی که وارد این بخش شدید، با وارد شدن به قسمت databases اقدام به پاک کردن دیتابیس خود کنید. در قدم بعد با وارد شدن به بخش منیجر هاست، اقدام به پاک کردن تمامی فایل‌هایی کنید که در پوشه public-html قرار دارند و بعد از اینکه این پوشه با موفقیت حذف گردید می‌تواند دوباره اقدام به نصب کردن سیستم مدیریت محتوای وردپرس کنید.

زمانی که شما از روش دستی برای ریست کردن وردپرس استفاده می‌کنید، قالب و تمامی افزونه‌هایی که بر روی وب‌سایت شما قرار دارند به صورت کامل حذف می‌شوند.

شاید شما به دلیل نا آشنا بودن به سیستم هاست و نداشتن دانش لازم در زمینه وردپرس نتوانید به خوبی این پروسه را انجام دهید، این صورت پیشنهاد ما به شما این است که از شرکت هاستینگ خودتان در این زمینه کمک بگیرید تا این شرکت اقدام به حذف کردن تمامی اطلاعاتی که بر روی هاست وب‌سایت شما قرار دارد کند.

فارسی کردن زبان وردپرس بعد از ریست کردن آن

زمانی که شما قصد داشتید دوباره زبان وردپرسی خوتان را به صورت فارسی تغییر دهید، وارد قسمت تنظیمات در داشبورد وردپرس شوید و بعد زبان پیش فرض وردپرسی خودتان را بر روی زبان فارسی قرار دهید تا زبان وردپرسی شما به زبان فارسی تغییر کند، شما می‌توانید هر گونه افزونه و امکاناتی را که نیاز دارید دوباره بر روی وب‌سایت وردپرسی خوتان نصب کنید.

سخن پایانی

ریست کردن وردپرس از موارد مهمی است که شما باید برای کارکرد بهتر وب‌سایت به آن توجه داشته باشید.

ریست کردن وردپرس به منظور از بین رفتن جدول‌های اضافی است که در مدت فعالیت وب‌سایت به دیتابیس وردپرس اضافه شده است که اگر حذف نشوند یک بار اضافی بر روی دیتابیس وب‌سایت شما بوده و در عملکرد آن تاثیر گذار خواهد بود.

ریست وردپرس باعث می‌شود که تمامی جدوال ها و بارهایی اضافی که بر روی وب سایت ردپرسی شما وجود دارد از بین برود و سرعت سایت شما افزایش یابد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.