کانتنت مارکتینگ (Content marketing) چیست؟ آشنایی با مراحل 9 گانه‌ی آن😇

کانتنت مارکتینگ (Content marketing) چیست؟ آشنایی با مراحل 9 گانه‌ی آن😇

کانتنت مارکتینگ به نوعی بازاریابی اینترنتی گفته می‌شود که محتوا نقش مهمی را در آن ایفا می‌کند، با استفاده از این روش فروش محصولات و خدمات شما بالا خواهد رفت و به رشد و ارتقاء کسب کار و برند شما می انجامد. content marketing به معنای تولید محتوای هدفمند و مفید است که سبب می‌شود تا مشتریان آزادی عمل زیادی را تجربه کنند، در این نوع از بازاریابی اینترنتی محتوا نقش پر رنگی را ایفا می‌کند.

زمانی که شما از تکنیک کانتنت مارکتینگ در وب‌سایت خودتان استفاده می‌کنید، کاربران زیادی به سایت شما کشیده خواهند شد، این عامل سبب می‌شود تا محصولات شما با فروش زیادتری همراه شوند. مدیران و صاحبان وب‌سایت‌ها با تولید کردن محتواهای با ارزش و مفید و قرار دادن این محتواها در سایت و شبکه‌های اجتماعی موجب می‌شوند تا افراد زیادی از این طریق به وب‌سایت آنها سر بزند و با ورودی که از گوگل می‌گیرند کسب کار و تجارتشان با پیشرفت زیادی همراه خواهد شد.

کانتنت مارکتینگ دارای چه ویژگی‌هایی است

در ادامه به ویژگی‌های مهم Content marketing اشاره خواهیم کرد:

۱_ ماندگاری

با توجه به اینکه در کانتنت مارکتینگ به بهترین شکل از تصاویر استفاده می‌شود، تاثیر زیادی را بر روی ذهن مشتری به جا می‌گذارد.

۲_ آموزش

می‌توانید با استفاده روش کانتنت مارکتینگ نیرو‌های کسب کار خودتان را آموزش دهید.

۳_ پایین آوردن ریسک

با توجه به اطلاعاتی که مشتریان از طریق کانتنت مارکتینگ از سایت مورد نظر به دست می‌آورند، موجب به اعتماد آنها شده و با توجه به داده‌ها و اطلاعاتی که در اختیار دارند اقدام به خرید محصول و کالای مورد نیاز خواهند کرد.

۴_ قدرت

با استفاده از کانتنت مارکتینگ می‌توانید کمپین‌های تبلیغاتی بزرگی راه‌اندازی کنید و توسط این کمپین‌ها کسب کار و تجارت خودتان را به عموم افراد معرفی کنید.

مراحل کانتنت مارکتینگ

  • گام اول مشخص کردن یک استراتژی مناسب و مفید برای تولید کردن محتوای مورد نظر.
  • گام دوم باید استراتژی را همراه با اصول و قواعدی که نیاز دارید انتخاب کنید.
  • گام سوم مشخص کردن شاخه‌ای است که قصد فعالیت در آن را دارید.
  • گام چهارم باید مخاطبان و نیازهای اطلاعاتی که این افراد می‌خواهند را مشخص کنید.
  • گام پنجم شما باید عنوان‌های محبوبی را که تاثیرات زیادی بر روی مخاطبان می‌گذارند را تعیین کنید.
  • گام ششم مطلع شدن از شبکه‌های اجتماعی و سایت‌هایی است کاربران و مخاطبان فعالیت‌های زیادی را در آنها دارند.
  • گام هفتم باید محتوای کاربر پسند و مفیدی را تولید کنید.
  • گام هشتم شما باید کاربران را ترغیب کنید تا از محتوای شما بازدید کنند.
  • گام آخر این است که محتوای تولید شده‌ای که در سایت قرار می‌دهید را مرتبط بروزرسانی کنید تا طراوت محتوا حفظ شود.

انواع کانتنت مارکتینگ

کانتنت مارکتینگ با توجه به اهمیتی که دارد از دنیای وسیعی نیز تشکیل شده است که ما در ادامه به چند نوع از روش‌های مشهور و مهم آن می‌پردازیم:

۱_ محتواهای ویدیویی

یکی از روش‌های پرطرفدار و محبوب کانتنت مارکتینگ استفاده کردن از محتواهای ویدیویی است که در جاهای زیادی مورد استفاده قرار می‌گیرد. اکثر افراد به خواندن مطالب و مقاله‌های طولانی علاقه چندانی ندارند ولی اگر از آنها بخواهید تا به تماشای یک ویدیوی مفید و جذاب بپردازند این کار را با تمایل زیادی انجام خواهند داد، در ضمن باید توجه داشت که موتورهای جستو نیز اهمیت زیادی را برای محتواهای ویدیویی قائل هستند و شما اگر برای کسب کارتان از این نوع محتوا استفاده کنید می‌توانید ترافیک ارگانیک زیادی را برای وب‌سایت خودتان فراهم سازید.

۲_ استفاده کردن از شبکه‌های اجتماعی

شبکه‌های اجتماعی را باید رازی دانست برای مطرح شدن و محبوب شدن در فضای وب، زیرا یک روش ارزان و پرکاربرد است برای انتشار محتواهای، باید با توجه به درصد حضور مخاطبانتان در هر کدام از شبکه‌های اجتماعی اقدام به انتخاب آن پلتفرم کنید.

۳_ استفاده کردن از وبلاگ‌نویسی

از دیگر روش‌های مهم در کانتنت مارکتینگ و بازاریابی محتوایی وبلاگ‌نویسی است، این روش را یکی از مهم‌ترین و کاربردی‌ترین ابزار برای بازاریابی محتوایی در جهت توسعه و رشد انواع کسب کارهای محسوب می‌شود. وبلاگ از بهترین روش‌هایی است که با استفاده از آن می‌توان ترافیک سایت را بالا برده و مشتریان زیادی را جذب کرد.

با توجه به آمار آن دسته از وب‌سایت‌هایی که از وبلاگ برای بازاریابی و معرفی محصولات و خدمات به مشتریان استفاده می‌کنند، از درصد بالاتری برای قرار گرفتن در نتایج بالای جستجوی گوگل برخوردار هستند. همچنین زمانی که از این روش استفاده می‌کنید هم امکان این را خواهید داشت تا محصولات مد نظر خودتان را به مشتریان معرفی کنید و هم اطلاعات و آگاهی مورد نیاز را در اختیار مشتریان و مخاطبانتان قرار خواهید داد.

۴_ تولید کردن اینفوگرافیک

اینفوگرافیک را باید یکی از بهترین روش‌های دانست که در کانتنت مارکتینگ مورد استفاده قرار می‌گیرد و به صورت بصری این امکان را برای مخاطبان فراهم می‌سازد تا موضوعات خاص را بهتر درک کنند. مثلا موضوعات آماری از موضوعات مهمی است که باید به آن اشاره کرد به گونه‌ای که مخاطبان قادر خواهند بود تا پیچیده‌ترین موضوعات و مسائل آماری را با استفاده از روش اینفوگرافیک به خوبی حل و فصل کرده و بیان کنند. امروزه استفاده کردن از این روش در Content marketing با استقبال زیادی همراه شده است.

سخن پایانی

وقتی که شما دوست دارید تا در کسب‌کارتان فروش بالاتری را تجربه کنید، باید استفاده کردن از روش‌های قدیمی و مرسوخ شده را کنار گذاشته و از روش‌های اصولی و جدیدی برای توسعه و رشد در تجارت و کسب‌کاری که دارید استفاده کنید. در دنیای امروزی خیلی از کارها به صورت آنلاین و اینترنتی انجام می‌شود و شما نیاز خواهید داشت تا از بهترین و موثرترین روش در فروش و بازاریابی استفاده کنید، یک از مهم‌ترین و محبوبترین روش‌هایی که با استفاده از آن می‌توانید مخاطبان زیادی را در تجارت و کسب کاری جذب کنید، کانتنت مارکتینگ (Content marketing) است.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.