کیورد استافینگ (Keyword Stuffing) چیست |👈 3 روش رایج تکرار کلمات کلیدی

کیورد استافینگ (Keyword Stuffing) چیست |👈 3 روش رایج تکرار کلمات کلیدی

عده‌ای از متخصصان و وبمستران در حوزه وب وجود دارند که برای اینکه بتوانند صفحات وب‌سایت خودشان را بهینه کنند، از تکنیک‌های مختلفی برای بالا بردن رتبه و جایگاه وب‌سایت استفاده می‌کنند. یکی از مهم‌ترین تکنیک‌هایی که افراد از آن در سئو سایت خودشان استفاه می‌کنند، کیورد استافینگ است.

کیورد استافینگ را باید یک تکنیک مهم برای بهینه‌سازی موتورهای جستجو دانست، این تکنیک که یک روش قدیمی برای به دست آوردن رتبه و جایگاه گوگل است افراد می‌توانند با استفاده از آن کلمات کلیدی زیادی را در محتواهای خودشان به کار برند. در گذشته استفاده از این روش تاثیرات زیادی را بر روی جایگاه و رتبه یک وب‌سایت می‌گذاشت، در واقع پر کردن صفحات یک وب‌سایت را با استفاده از کلمه کلیدی متععد و زیاد را کیورد استافینگ می‌نامند.

بهترین جایگزین برای تکرار کلمات کلیدی

شما با استفاده از تکنیک‌ها زیر می‌توانید بدون استفاده از کلمات کلید تکراری و عبارت مشخصی در صفحات وب‌سایت، به خوبی نیاز کاربران را پاسخگو باشید:

  • استفاده کردن از عبارت معادل انگلیسی کلمات کلیدی
  • اقدام به لینک سازی و استفاده کردن از ترکیب‌های متنوع
  • استفاده کردن از کلمات هم خانواده و هم معنی در ول‌سایت
  • بیان کردن موضوعاتی که ارتباط مستقیم با موضوع اصلی وب‌سایت دارند
  • استفاده کردن از عبارت توصیفی به جای کلمات کلیدی، عبارت توصیفی باید همان مفهموم کلمه کلیدی اصلی را به کاربران انتقال دهد.

دلیل بد و مضر بودن کیورد استافینگ در سئو سایت

زمانی که شما به عنوان مدیر و صاحب یک وب‌سایت فعالیت دارید باید به این موضوع توجه داشته باشید که محتوا و مطالبی که در وب‌سایتتان انتشار می‌دهید باید هدف‌هایی همچون آموزش، اطلاع رسانی، و معرفی خدمات و محصولات موجود در وب‌سایت داشته باشد، در واقع وب‌سایت شما باید نیاز کاربران ومخاطبان را به خوبی برطرف سازد.

زمانی که شما در وب‌سایت خودتان اقدام به استفاده کردن از کلمات کلیدی تکراری و بی‌جا می‌کنید، در واقع به جای اینکه برای حقوق کاربران و مخاطبان ارزش آفرینی کنید اقدام به نوشتن مطالب و محتوا برای موتورهای جستجو کرده‌اید، با توجه به این موضوع کاربران و مخاطبان وب‌سایت شما از محتوای و خدمات شما رضایت نخواهند داشت و اقدام به ترک کردن وب‌سایت شما می‌کنند و این عامل برای هیچ مدیری خوشایند نخواهد بود.

رایجترین روش‌ها برای تکرار کلمات کلیدی در وب‌سایت

زمانی که شما در وب‌سایت خودتان از کلمات کلیدی بیش از اندازه استفاده می‌کنید، این کار شما باعث خواهد شد که گوگل متوجه شود که تلاش شما برای به دست آوردن جایگاه کلمات کلیدی معمولی نیست و شما را بیشتر زیر نظر خواهد داشت، از سوی دیگر این موضوع باعث خواهد شد تا جایگاه وب‌سایت شما در نتایج جستجوی گوگل از دست برود.

از روش‌های زیادی برای استفاده کردن از Keyword Stuffing در وب‌سایت‌ها استفاده می‌شود که ما در ادامه به مهم‌ترین ورایج ترین کیورد استافینگ‌ها می‌پردازیم:

1- تکرار بیش از حد یک عبارت در محتوای صفحات

یکی از مواردی که بیشترین استفاده از کیورد استافینگ را دارد، استفاده از این روش در محصولات و محتوای مقاله وب‌سایت است. در این روش مدیران و صاحبان وب‌سایت تمام سعی خود را خواهند کرد که 3 درصد از محتوایشان را به یک عبارت تعیین شده در صفحه محصول یا مقاله اختصاص دهند.

یک افزونه در سیستم مدیریت محتوای وردپرس وجود دارد به اسم Rank math که با کمک این افزرونه می‌توانید تکرار کلمات کلید را به روش درست و صحیح انجام دهید، استفاده از این افرونه در میان فعالان وب به روش رایجی تبدیل شده است، افزونه Rank math یک ابزار است برای آنالیز کردن محتوا وب‌سایت.

2- تکرار کلمه هدف در عنوان صفحات وب‌سایت

از دیگر روش های کیورد استافینگ تکرار کردن یک عبارت مشخص در صفحات وب‌سایت است. در این روش مدیران و صاحبان وب‌سایت تمام تلاش خودشان را می‌کنند تا بتوانند یک عبارت مشخص و هم معنی را در عنوان صفحات وب‌سایت تکرار کنند و با استفاده از این روش شانس زیادی برای بالا رفتن و قرار گرفتن در نتایج جستجوی بالای گوگل خواهند داشت. یکی از توصیه‌های گوگل به صاحبان وب‌سایت اینترنتی این است که از عنوانی در صفحات استفاده کنند که به صورت کامل توصیفی و اختصاصی باشد، در واقع در هیچ کدام از صفحات وب‌سایت شما نباید از عنوان‌هایی شبیه به یکدیگر استفاده شود.

3- تکرار بیش از حد کلمات کلیدی در توضیحات صفحه وب‌سایت

یکی دیگر از روش‌های کیورد استافینگ که کاراییی زیادی در صفحات وب‌سایت دارد این است که عده‌ای از مدیران و صاحبان وب‌سایت‌ها هستند که بر این تصورند که تکرار زیاد یک عبارت و ترکیب مختلف را بیش از اندازه در صفحه مورد نظر تکرار می‌کنند، آنها معتقدند این کار سبب خواهد شد تا جایگاه بهتر و بالاتری را در نتایج جستجوی گوکل به دست آورند.

باید توجه داشته باشید که استفاده کردن از این روش به راحتی توسط گوگل ردیابی و شناسایی خواهد شد و امکان از دست دادن جایگاه واقعی شما در نتایج جستجو وجود خواهد داشت. بهترین راهکار این است که از توضیحات متا به صورت متنی و دقیق مرتبط با محتوای صفحه وب‌سایت استفاده کنید و عباراتی را به کار ببرید که از شانش بیشتری برای کلیک کردن کاربران برخوردار باشد.

سخن پایانی

کاربران زمانی که در موتورهای جستجو یک عبارت و کلمه کلیدی را وارد می‌کنند تمایل دارند تا در مدت زمان کوتاهی عبارت سرچ شده به آن ها نمایش داده شود، با توجه به این موضوع استفاده کردن از کلمات کلید مرتبط و کانونی در وب‌سایت از اهمیت زیادی برخوردار است و بدون استفاده کردن از کلمات کلیدی هیچ وب‌سایتی در نتایج جستجو برای کاربران نمایش داده نمی‌شود.

نقش کلمات کلید در دیده شدن یک وب‌سایت از اهمیت بالایی برخوردار است ولی استفاده کردن از کلمات کلید نیز قانون و اصول خود را دارد و باید به گونه‌ای از آنها استفاده شود تا هم رضایت کاربران را به دنبال داشته باشد و هم متناسب با استاندارد گوگل باشد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.