16 اصول مهم سئو در تولید محتوا که باید در سایت رعایت کنید

16 اصول مهم سئو در تولید محتوا که باید در سایت رعایت کنید

تولید محتوا را باید یکی از اصول مهم در وب سایت محسوب کرد و هر وب سایتی بتواند تولید محتوایی خوبی داشته باشد و مطالب مفید و موثری را در اختیار کاربران قرار دهد نتایج خوبی را در رتبه بندی گوگل به دست می آورد. اما باید توجه داشت که تولید کردن محتوا خود قواعد و اصولی دارد و باید تمامی این قواعد را به خوبی رعایت کرد تا محتوای بهینه و کاربر پسندی را در اختیار کاربران قرار داد.

در تولید کردن محتوا باید به اصول سئو پابند بود زیرا این اصول میتواند محتوای شما را بهینه کند و نیاز کاربران سایت شما را برطرف سازد. ما در این مقاله قصد داریم تا 16 اصول مهم سئو در تولید محتوا را برای شما توضیح دهیم تا شما بتوانید با رعایت کردن این موارد در تمامی محتواهای وب سایتتان کاربران زیاد را جذب کنید، برای درک بهتر این موارد تا آخر این مقاله ما را همراهی کنید.

16 اصول مهم سئو در تولید محتوا

مورد اول: استفاده از url مناسب

بایدآدرس url وب سایت شما به گونه ای باشد که هم برای موتورهای جستجو سازگاری مناسبی داشته باشد و هم کاربران وب سایت شما آن را به خوبی درک کنند و این نکته از نظر سئو برای وب سایت شما بسیار مهم و کلید است. از url استفاده کنید که از 3 تا 5 کلمه تشکیل شده باشد و درک آن برای کاربران راحت باشد. url های کوتاهتر رتبه بهتری را در نتایج جستجو به دست می آورند و باید از url هایی که از ساختار گیج کننده و پیچیده برخوردار هستند استفاده نکنید.

مورد دوم: توضیحات متا را بهینه سازی کنید

نوشتن توضیحات متا اگر چه در رتبه بندی وب سایت نقش مهمی را ایفا نمیکند ولی برای اینکه مخاطبان و کاربران وب سایت شما از مطالب سایت شما به صورت خلاصه آگاه باشند مفید است و شما باید این توضیحات را در هر مقاله بنویسید زیرا اگر شما توضیحات متا مورد نظر را در قسمت متا سئو قرار ندهید خود گوگل بخشی از مقاله شما را در این قسمت قرار میدهد که شاید مورد پسند کاربران نباشد. استفاده از توضیحات متا مناسب و با کیفیت بر روی نرخ کلیک کاربران تاثیر گذار است و نرخ بانس ریت سایت شما را کاهش خواهد داد.

مورد سوم: بروزسانی مطالب با استفاده از نشان تاریخ(Timestamp)

کاربران همیشه دوست دارند تا بر روی محتواهایی کلیک کنند که جدید و بروز باشند و زمانی که نشان بر وزرسانی و تاریخ در کنار محتوا قرار گیرد تعداد کلیک کاربران بر روی این محتوا افزایش خواهد یافت. اگر شما از سیستم مدیرت محتوای وردپرس استفاده میکنید میتوانید با استفاد ه از پلاگین WP Last Updated Date تاریخ بروزرسانی را در کنار محتوای وب سایتتان به کاربران نمایش دهید.

مورد چهارم: بهینه کردن پرچسب های میانی هدینگ

شما باید به اهمیتی که هدینگ ها در هر محتوا دارند توجه داشته باشید و هر کدام از برچسب های هدینگ را در جای خوش استفاده کنید، مثلا برای عنوان اصلی هر صفحه باید از h1 استفاده شود و در هر صفحه یک بار h1 تکرار شود. زمانی که اهمیت تیترهای وب سایت شما یکسان است میتوانید از h2 استفاده کنید و اگر این تیترها زیر شاخه داشتند باید به ترتیب از h3 تا h6 استفاده شود. سلسله مراتب برچسب ها عبارتند از (h1 ،h2 ، h ،h ،h ،h6 ).

مورد پنجم: از ارتباط معنای کلید واژه استفاده کنید

ارتباط معنای کلمات کلید در محتوای وب سایت از اهمیت زیادی برخوردار است و در رتبه بندی سایت تاثیر زیادی دارد، زمانی ارتباط بین محتوا و کلمات کلیدی وجود داشته باشد گوگل به این محتوا توجه بیشتری خواهد کرد پس باید کلید واژه های طبیعی استفاده کنید که با محتوای وب سایت شما ارتباط مستقیم داشته باشد.

مورد ششم: استفاده از لینک های خارجی

استفاده از لینک خارجی باعث انتقال رتبه صفحه سایت شما به لینک خارجی نمیشود و شما میتواند با نقل قول کردن یک مطلب به آن لینک دهید که این موضوع باعث خواهد شد تا موتورهای جستجو به راحتی بتوانند ارتباط بین محتوای شما و مطلبی را که به این لینک خارجی داده اید را به خوبی درک کنند.

از طرفی لینک خارجی سبب میشود تا کاربران به راحتی بتوانند به موضوع مرتبط با محتوای شما دسترسی داشته باشند، این نوع از لینک دادن میتواند سئو سایت شما را بهینه تر کند. فقط باید توجه داشته باشید که برای لینک خارجی از منابع غیر اصلی پرهیز کنید و سایت هایی که به آن ها لینک میدهید از اعتبار و جایگاه مناسبی در گوگل برخوردار باشند.

مورد هفتم: بالا بردن سرعت لود صفحات وب سایت

زمانی که یک وب سایت از سرعت مناسبی در صفحات برخوردار باشد و محتوای آن به راحتی و درکمترین زمان ممکن برای کاربران لود شود امتیاز بالایی را در سئو به دست می آورد و میتواند در نتایج بالای جستجو قرار گیرد. باید از روش هایی استفاده کنید که بتواند سرعت وب سایت شما را بالا ببرد، برای اینکه بتوانید سرعت صفحات سایتتان را برسی کنید و در جهت بهبود آن قدم بردارید میتوانید از ابزار PageSpeed ، GTmetrix استفاده کنید.

مورد هشتم: استفاده از محتواهای با کیفیت با تعداد کلمات مناسب

محتوایی که در وب سایتتان قرار میدهید هم باید دارای کارکترهای مناسب (800 کلمه ای به بالا ) باشد و هم از کیفیت خوب و مطلوبی برخوردار باشد تا بتواند نیاز کاربران را به خوبی برطرف سازد، توجه داشته باشید که محتوا مهمترین عاملی است که میتواند کاربران را به سمت وب سایت شما سوق دهد و گوگل را مجاب کند تا سایت شما را در نتایج بالای جستجو به کاربران نمایش دهد.

پس در کیفیت و تعداد کلمات محتوا دقت لازم را داشته باشید تا بهترین نتیجه را به دست آورید. برای اینکه وب سایت شما دارای سئو و بهینه سازی مناسبی باشد نیازی نیست که بهترین محتوای دنیا را تولید کنید و همین که محتوایی تولید کنید که از کیفیت بالاتر نسبت به دیگر رقیبانتان برخوردار باشد و نیاز آن ها را برطرف سازد، کفایت میکند.

مورد نهم: استفاده از کلید واژهای هدفمند

قبل از اینکه بخواهید یک محتوا را بنویسدباید در باره کلمه کلید جستجو کنید و محتواهایی را تولید کنید که بیشترین درخواست را در میان کابران دارد و کاربران بیشتر آن را سرچ میکنند.

توجه داشته باشید که نباید کورکورانه اقدام به تواید محتوا کنید و باید یک برنامه بر اساس کلمات کلیدی مهم داشته باشید و بر اساس آن اقدام به تولید کردن محتوا کنید. برای مشخص کردن کلید محتواهای که کاربران بر اساس موضوع مد نظر شما در اینترنت سرچ می کنند میتوانید از ابزارهای ( Moz’s Keyword Explorer ، Google’s Keyword Planne) استفاده کنید.

مورد دهم: برچسب های (title tag) را بهینه سازی کنید

یکی دیگر از عناصر مهمی که در سئو سایت شما تاثیر مستقیمی دارد برچسب های عنوان صفحه میباشد و شما باید در زمان نوشتن این برچسب ها بیشتر از هر چیز از کلید واژه های هدف در این پرچسب ها استفاده کنید.

مورد یازدهم: عنوان اصلی هدینگ h1 را باید بهینه سازی کنید

هدینگ h1 همان عنوان اصلی وب سایت شما میباشد و باید توجه داشته باشید که عنوان اصلی در هر صفحه توسط هدینگ h1 نشانه گذاری شده باشد.

مورد دوازدهم: استفاده از کلید واژه هدف در پاراگراف اول محتوا

شما باید بتوانید از کلمات کلید هدف درست و به جا در وب سایت استفاده کنید، در میان 100 کلمه نخستین محتوا که در پاراگراف اول وجود دارد باید از کلمات کلیدی هدف استفاده کنید زیرا در سئو و بهینه سازی وب سایت شما تاثیر گذار است.

مورد سیزدهم: از تصاویر و ویدئو در محتوا استفاده کنید

زمانی که شما از ویدئو و تصاویر در محتواهای وب سایت استفاده میکنید سبب میشود تا کاربران بر روی محتوا بیشتر توقف کنند و بیشتر در سایت شما بمانند، وقتی که محتواد با تصاویر همراه شود تاثیر زیادتر بر روی گیرایی مخاطبان دارد و آنها را بیشتر جذب محتوای شما میکند که این عامل مساوی است با ترافیک بالای سایت.

هر چقدر کاربران زمان بیشتر را بر روی یک محتوا سپری کنند به این معنی است که محتوای مورد نظر، نیاز کاربران را به خوبی برطرف ساخته است گوگل امتیاز بیشتری را به این گونه محتواها خواهد داد. یکی از عامل های مهمی که میتواند تمرکز کاربران را بر روی یک محتوا بیشتر کند استفاده از ویدئو و تصاویر در محتوا است.

مورد چهاردهم: ریسپانسیو بودن محتواهای سایت

واکنشگرا بودن یک وب سایت یکی از شاخصه های مهمی است که گوگل در رتیه بندی وب سایت ها از آن استفاده میکند و دلیل آن هم این است زمانی که محتوا و مطالب یک وب سایت در هر ابعادی و به خوبی به کاربران نمایش داده شد کاربران میتوانند در هر جایی با استفاده از تلفن همراه تمامی محتوهای سایت را به خوبی مشاهده کنند واین عامل در رتبه بندی سایت ها و بهنیه سازی آن ها برای گوگل بسیار مهم میباشد. با توجه به اینکه بیشترین میزان سرچ اینترنت از طریق گوشی همراه صورت میگیرد ریسپانسیو بودن سایت از اهمیت زیادی برخوردار است.

مورد پانزدهم: استفاده از لینک های داخلی

هدف از لینک گذاری داخلی این است که کاربران و موتورهای جستجو از طریق لینک های شما به خوبی هدایت شوند. مثلا شما اگر مطلب و عنوانی در محتوای تولید شده دارید که در باره آن قبلا مطلبی را نوشته اید میتوانید به آن لینک دهید. توجه داشته باشید که لینک سازی داخلی سبب میشود تا میان صفحات مهم سایت شما گذار ایجاد شود و کاربران بتوانند از طریق این لینک ها به محتوای مد نظرشان دسترسی داشته باشند و زمان کمتری در پیدا کردن نیازشان سپری شود.

دقت کنید که نباید به هر چیزی لینک دهید و باید به محتواهایی لینک دهید که با واژه مورد نطر یک ارتباط معنایی مناسب داشته باشد تا باعث شود ارزش و جایگاه آن صفحه وب‌سایت شما ارتقاء یابد.

مورد شانزدهم: استفاده از دکمه های به اشتراک گذاری رسانه‌ها

قرار دادن دکمه اشتراک گذاری رسانه در محتوا سبب میشود تا کاربران بتوانند به شکل راحتری محتوا و مطالب مورد نظرشان را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارند و این روش سبب میشود تا محتوا و مطالب وب سایت شما بیشتر دیده شده و بازخورد بیشتری داشته باشند. اگر شما از cms وردپرس استفاده میکنید باید به شما بگوییم که این دکمه در خود قالب اصلی سیستم مدیریت محتوا وردپرس به صورت پیش فرض قرار داده شده است و این امکان را به کاربران میدهد که هر کدام از محتواهای شما را به راحتی بتوانند در شبکه های اجتماعی گوناگونی با دیگری افراد به اشتراک بگذارند.

از مزیت های دیگر دکمه های اشتراک گذاری رسانها این است که باعث میشود تا افرد زیاد برای خواندن دیگر مطالب به وب سایت شما وارد شوند که این خود نرخ کلیک را در وب سایت شما افزایش خواهد داد.

سخن پایانی

سئو نقش بسزایی در تولید محتوا دارد و اگر یک محتوا تمامی اصول و قواعد لازم را به خوبی رعایت کند از سئو بهینه سازی خوبی برخوردار خواهد بود و در نتایج جستجو به کاربران زیادی نمایش داده خواهد شد، ما در این مقاله به 16 اصول مهم سئو در تولید محتوا اشاره کردیم و شما میتوانید با استفاده از این موارد میتوانید تمامی محتوا و مطالبی را که در سایتتان قرار دارد را بهینه و کاربر پسند کنید، برای مطالعه مطالب بیشتر در مورد سئو میتوانید از دیگر محتواهایی که در وب سایت مجموعه sitebaseo.com وجود دارد استفاده کنید تا همواره سایت شما از رتبه و جایگاه مناسبی برخوردار باشد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.