ابزارهای تحلیل رایگان سئو، آشنایی با 7 ابزار مهم برای قرار گرفتن در صفحات اول گوگل

ابزارهای تحلیل رایگان سئو، آشنایی با 7 ابزار مهم برای قرار گرفتن در صفحات اول گوگل

تحلیل و آنالیز سایت همیشه یک مسئله مهم و کاربردی برای صاحبین کسب کار اینترنتی بوده و بیشتر افرادی که یک وب‌سایت را مدیریت می‌کنند به دنبال راه حلی هستند تا بتوانند از طریق آن به خوبی سایت خودشان را تحلیل و برسی کنند. ابزارهای تحلیل رایگان سئو ابزاری هستند که شما با در اختیار داشتن آنها می‌توانید برای یک ویژگی خاص اطلاعات دقیق و جامعی را در اختیار داشته باشید. زمانی که شما روند حرکتی وب‌سایت را به خوبی بلد باشید در چیدمان و بازاریابی می‌تواند کمک‌های زیادی را در پیشبرد اهداف به شما کند.

 با توجه به اینکه در دنیای تجارت و بیزینس امروزی وب‌سایت‌ها نقش بسیار مهم و پر رنگی را بازی می‌کنند، ساخت سایت را باید از اصلی‌ترین بخش‌های مشاغل محسوب کرد که نقش هسته اصلی را در تجارت ایفا می‌کند، با توجه به این عوامل یک از مهم‌ترین مسئله‌هایی که هر سئو کار با آن روبه رو است استفاده از ابزارهای تحلیل رایگان سئو است.

با توجه به اینکه امروزه تمامی کسب کارها به دنبال بهترین راهکارها برای فروش محصول وکالای خوشان هستند، می‌توانید با تجزیه و تحلیل‌هایی که بر روی وب‌سایت خودتان انجام می‌دهید بهترین راه‌حل را برای این مهم به دست آورد. برای اینکه بتوانید وب‌سایت خوتان را به صورت مفید و موثری تجزیه و تحلیل کنید نیاز به ابزارهای تحلیل رایگان سئو دارید. ما در این مقاله مهم‌ترین ابزار رایگان سئو سایت را برای شما نام خواهیم برد، پس تا آخر این مقاله مارا همراهی کنید.

مهم‌ترین ابزارهای تحلیل رایگان سئو

حال نوبت آن است که ما شما را با ابزارهای تحلیل رایگان سئو بیشتر آشنا کنیم، توجه داشته باشید که سئو و بهینه‌سازی سایت نقش مهی در دیده شدن تجارت و کسب‌کار آنلاین شما خواهد داشت، برای به دست آوردن این مهم با ما همراه باشید:

1- Grader (یک تعیین کننده است برای قدرت سئو سایت)

شما می‌توانید از این ابزار برای تحلیل و آنالیز سایت خودتان استفاده کنید و با استفاده از امکاناتی که در این وب‌سایت وجود دارد می‌توانید با وارد کردن آدرس اینترنتی در گریدر شاهد تجزیه و تحلیل سایت خودتان باشید. عملکرد سرعت سایت یکی از مهم‌ترین مسائل در سئو سایت است و اگر سایتی از سرعت خوبی برخوردار نباشد کاربران تمایلی برای ورود به آن نخواهند داشت.

Grader سایت شما را از نظر دسترسی برسی و آنالیز خواهد کرد تا شما را از وجود هر گونه اختلال و مشکلی با خبر سازد، گریدر همچنین با برسی دقیق استقرار سایت را مورد تحلیل و برسی قرار خواهد داد که آیا وب‌سایت شما گزینه مناسبی برای اعتماد کاربران و مشتریان خواهد بود.

2- SEO Web Checkup (برای تعیین امتیاز سئو سایت استفاده می‌شود)

SEO Web Checkup را باید از دیگر ابزارهای تحلیل رایگان سئو محسوب کرد. این وب‌سایت خطاها و اختلالات به وجود آمده در سایت شما را به دقت برسی و تحلیل خواهد کرد. با تمرکزی که این ابزار بر روی url وب‌سایت شما دارد به شما کمک خواهد کرد از url بهینه‌تری برای سایت خوتان استفاده کنید و با برسی که بر روی لینک‌ها دارد این امکان را به شما خواهد داد تا بتوانید بر روی لینک‌های دیگر سایت‌های رقیبتان نیز نظارت و برسی داشته باشید. با برسی اکانت‌های شبکه اجتماعی توسط این سایت می‌توانید متوجه شوید که سایت شما تا چقدر با نتایج جستجوی موبایلی سازگار است.

3- SEOptimer (یک ابزار قدرتمند برای تحلیل و آنالیز سایت)

یکی از شناخته‌ترین وب‌سایت‌هایی که در زمینه آنالیز و تحلیل وب‌سایت فعالیت دارد و میتواند کمک‌های زیادی به سایت‌ها در این زمینه داشته باشد، SEOptimer است که یکی از ابزارهای تحلیل رایگان سئو محسوب می‌شود. از ویژگی‌های این سایت باید به کاربری ساده و طراحی جذاب آن اشاره کرد که با راحتی استفاده از این وب‌سایت شما می‌توانید بدون هیچ گونه آموزشی به راحتی به برسی و تحلیل سایت خودتان بپردازید.

یک قسمت در این سایت وجود دارد که شما می‌توانید آدرس اطلاعات سایت خود را در آن قرار دهید، با توجه به امکاناتی که در SEOptimer وجود دارد به صورت اتوماتیک و خودکار به تجزیه و تحلیل سایت شما خواهد پرداخت. ارزیابی محتوای تکراری از خصوصیات بارزی است که در این ابزار تخلیل سایت وجود دارد و این امکان را برای شما فراهم خواهد کرد که با تغییر دادن محتوای تکرای سایت خوتان رتبه و جایگاه سایت را ارتقاء دهید.

4- Woorank (یک ابزارمفید برای انتخاب کلمات کلیدی)

Woorank از دیگر ابزارهای تحلیل رایگان سئو سایت است که با توجه به امکاناتی مانند برسی چگالی کلمات کلیدی و فاکتورهای مرتبط با سئو، متا تگ‌ها و آلت تگ‌ها به برسی آنها خواهد پرداخت. این امکانات سبب شده است این سایت با دیگر ابزارهای تحلیل رایگان سئو متفاوت باشد. Woorank آنالیز و تحلیل برسی می‌کند که سرعت سایت شما خوب است یا نه، و یا وب‌سایت شما به خوبی در موبایل و دستکاپ برای کاربران نمایش داده می‌شود و یا بک لینک‌ها برای سایت شما اهمیت دارند یا خیر.

5- SEO Site Checkup (ابزاری است که تمامی امکانات تحلیل سئو رایگان را دارد)

SEO Site Checkup به صورت دقیق و حساب شده تمامی مسائل مربوط به برسی و تحلیل را بر روی سایت شما پیاده خواهد کرد و با امکاناتی که دارد از طریق بهبود سئو of page تمرکزش بر روی بهینه‌سازی و تحلیل سایت شما خواهد بود.

تیمی که این ابزار رایگان تحلیل سئو را طراحی کرده‌اند تمامی تمرکزشان بر روی این بوده است که بتوانند ابزاری را طراحی کنند تا با برسی و نظارتی که بر روی سایت‌ها دارد به خوبی مشکلات و اختلالات احتمالی را حل کند. حجم و سایز صفحات، برسی کردن بک لینک‌ها و لینک‌های خراب، نمایش دادن کدهای جاوااسکریپر و نمایش دادن صفحات ریدایرکت از اشکالاتی هستند که SEO Site در Checkup می‌تواند مورد برسی و اصلاح قرار گیرد.

6- Neil Patel SEO Analyzer (وب‌سایتی جامع و رایگان برای برسی و تحلیل سئو سایت)

Neil Patel یک اینفلوئنسر معروف و شناخته شده است که در زمینه سئو و بهینه‌سازی سایت و دیجیتال مارکتینگ فعالیت دارد. این سایت ابزارهای رایگان است که می‌تواند به سرعت وب‌سایت شما را به صورت رایگان تحلیل و برسی کند و به شما اطلاع خواهد داد که سایت شما داری چه نکات ضعفی است و شما می‌توانید با برطرف سازی این موارد رتبه و رنگ سایت خوتان را ارتقاء دهید. از دیگر ویژگی‌هایی که در این سایت وجود دارد این است که شما با ورود به سایت Neil Patel می‌توانید از مطالب و اطلاعاتی که در زمینه سئو در این سایت قرار دارد به صورت رایگان استفاده کنید.

7- Site Analyzer (یک وب‌سایت مناسب برای آنالیز و سئو تکنیکال)

Site Analyzer این امکان را دارد که در پروسه طراحی سایت شما نظارت داشته و در پیاده سازی CSS و HTML سایت شما نظارت مستقیمی خواهد داشت. شما زمانی که از این سایت استفاده می‌کنید امتیازاتی از قبیل امتیازات شبکه، امتیازات مدیا، امتیازات طراحی و امتیازات دسترسی داشتن به اطلاعات را در اختیار خواهید داشت تا به واسطه این امکانات به خوبی سایت خودتان را آنالیز و تحلیل کنید. سهولت دسترسی و کاربری آسان از دیگر ویژگی‌هایی است که در Site Analyzer وجود دارد و شما می‌توانید با استفاده از این ابزار تحلیل و برسی رایگان سئو به خوبی سایت خوتان را آنالیز کنید.

سخن پایانی

برای اینکه یک کسب کار و تجارت بتوانند با رقبای خودش رقابت کند فقط طراحی و راه‌اند ازی وب‌سایت نمی‌تواند شما را در این راه به موفقیت برساند، در واقع باید صاحبین و مدیران وب‌سایت با معنا و مفهوم سئو و بهینه‌سازی به خوب آشنا بوده تا بتوانند محتوای با کیفیت و کاربر پسندی را در سایت قرار دهند. ابزارهای تحلیل رایگان سئو می‌تواند شما را در این راستا کمک کند و زمانی که شما از این ابزار در وب‌سایتتان استفاده می‌کنید روز به روز شاهد پیشرفت سایت خودتان خواهید بود.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.