معرفی (Disavow) | خنثی سازی لینک‌ های اسپمی

معرفی (Disavow) | خنثی سازی لینک‌ های اسپمی

یکی از راهکارهایی است که به شما این امکان را خواهد داد تا لینک‌های مخرب و اسپمی را که به وب‌سایت شما ضربه می‌زنند را بی اثر کنید disavow است. و در واقع disavow به ابزاری گفته می‌شود که گوگل با در اختیار گذاشتن آن به صاحبان و مدیران وب‌سایت‌ها و یا وب مستران این امکان را می‌دهد تا بتوانند با کمک این ابزار از تکنیک‌های سئوی کلاه سیاه و به وجود آمدن لینک‌های مخرب جلوگیری کنند و نگذارند این عوامل به وب‌سایت آنها ضربه وارد کند.

زمانی که شما می‌خواهید لینک‌های مخرب وب‌سایتتان را disavow کنید در قدم اول باید بتوانید به صورت منظمی بخش‌های مختلف وب‌سایت را رصد کرده تا امکان شناسایی کردن لینک‌های مخرب را داشته باشد و بعد با استفاده از این ابزار لینک‌هایی را که اسپم هستند به گوگل معرفی کنید تا این لینک‌ها توسط گوگل از چرخه حذف و به اصطلاح بی اثر شوند.

وقتی که از لینک‌های اسپم وبی‌کیفیت در وب‌سایتتان استفاده می‌کنید این کار سبب خواهد شد تا نگذارد دامنه وب‌سایت شما با افزایش اعتبار همراه شود، این کار در روند سئو و بهینه سازی وب وب‌سایت شما روند منفی را ایجاد خواهد کرد، زیرا لینک‌های اسپم این پیغام را به گوگل خواهند داد که وب‌سایت شما از روش‌های کلاه سیاه و غیر قانوی استفاده کرده و اقدم به خرید بک لینک کرده است.

چه بک لینک‌هایی را باید disavow کرد

  • لینک هایی که از متن لینک غیر مرتبط استفاده کرده باشد و همچنین لینک‌هایی که از قدرت دامنه خوبی برخوردار نبوده و یا لینک‌هایی که از صنایع غیر مرتبط هستند. آن لینک‌هایی که باید disavow شوند لینک‌هایی هستند که از در انکر تکست‌ها به عنوان متن سفید یا فضای خالی استفاده شده‌اند، در واقع به این دسته از لینک‌ها، لینک‌های پنهان نیز گفته می‌شود.
  • لینک‌هایی که از امتیاز اسپم بالای 5 برخوردار هستن از دیگر لینکه‌هایی هستند که باید آن ها را disavow کرد. امتیاز لینک‌های اسپمی از 0.17 شروع می‌شود که کمترین و ایمن ترین امتیاز است و تا 17.7 ادامه دارد که بالاترین و نا امن‌ترین امتیاز خواهد بود.

لینک‌های اسپم چه تاثیراتی بر روی سئو سایت دارند

به این موضوع دقت کنید که لینک‌ها همیشه برای سرچ وب‌سایت مفید و موثر واقع نمی‌شوند زیرا برخی از لینک‌ها به قدری می‌توانند خطرناک و مخرب باشند که تاثیرات منفی بر روی وب سایت شما گذاشته و می‌توانند تمامی لینک‌های وب‌سايت شما را تحت تاثیر خودشان قرار دهند. اگر این مشکلات همواره با وب‌سايت شما همراه باشد، این امکان وجود دارد که گوگل وب‌سایت شما را جریمه کند و در نتایج جستجو بالای قرار نگیرد.

تمامی لینک‌هایی که در وب‌سایت قرار دارند از تاثیرات برابری برخوردرا نیستند، این امکان وجود دارد که افراد و کاربرانی برای اینکه به وب‌سایت شما ضربه وارد کنند لینک‌هایی را به عنوان کامنت به وب‌سایت شما ارسال کرده و قصد تخریب وب‌سایت شما را داشته باشند، یا اینکه که شما در جاهای نامرتبط از لینکی استفاده کرده باشید که این دسته از لینک‌ها را گوگل به عنوان اسپم شناسایی خواهد کرد و با اعمال کردن جریمه برای شما، سئو و بهینه سازی وب‌سایت با چالش‌های زیادی همراه خواهد شد.

از این رو باید تمامی لینک‌های وب‌سایتتان با به دقت برسی کنید تا اگر لینک اسپمی را مشاهد شود آن را به گوگل معرفی کرده تا سئو سایت شما با نمره منفی همراه نشود.

دلایل مهم disavow کردن وب‌سایت

در ادامه به برسی مهم‌ترین دلایل disavow وب‌سایت می‌پردازیم:

1- زمانی که یک وب‌سایت مورد جریمه الگوریتمی قرار گرفته است می‌توان از ابزار disavow استفاده کرد

زمانی که یک وب‌سایت جریمه الگوریتمی می‌شود امکان اینکه با مشکلات زیادی مواجعه شوید وجود خواهد داشت، این جریمه وب‌سایت شما را با مشکلات ترافیکی مواجه خواهد کرد، در صورتی که مشاهده کردید وب‌سایتتان دچار افت ترافیکی شده است، می‌توانید برای برطرف سازی این مشکل از disavow استفاده کنید.

2- با کمک ابزار disavow می‌توانید تمامی بک لینک‌های مسموم را حذف کنید

امتیازات اسپم در بک لینک‌های مسموم بالا است و در واقع به لینک‌هایی گفته می‌شود که به وب‌سایت شما اشاره دارند. اسپم (spam score) یک شاخصه است که به ما نشان می‌دهد در یک وب‌سایت تا چه اندازه لینک‌های با کیفیت و ضعیف وجود داد. زمانی که امتیاز اسپم بالاتر از عدد 2 باشد شما می‌توانید لینک‌های برگشتی را disavow کنید.

3- وقتی که یک وب‌سایت با جریمه دستی همراه شد باید از ابزار disavow استفاده شود

یکی از بزرگترین خطرات برای یک وب‌سایت جریمه دستی است، این مشکل برای تمامی وب‌مستران و صاحبان وب‌سایت چالش برانگیز خواد بود زیرا مجازات‌های دستی گوگل مهم‌ترین دلیلی است که گوگل به سبب آن Disavow Tool را به وجود خواهد آورد. برا اینکه در دام جریمه دستی گوگل نیفتید، می‌توانید از ابزار disavow برای شناسایی کردن لینک‌های اسپمی استفاده کنید.

سخن پایانی

استفاده از لین‌های اسپم به همین راحتی نیست و امکان دارد که وب‌سایت شما را با پنالتی گوگل مواجعه کند و یا گوگل وب‌سايت شما را به رتبه‌های پایین‌تری هدایت کند که هم در تاثیرات منفی را در جایگاه وب‌سایت شما ایجاد می‌کند و هم باعث خواهد شد تا درآمد و سود آوری شما با کاهش چشمگیری همراه شود، برای اینکه از این اشتباهات به دور باشید می‌توانید از disavow استفاده کنید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.