ionCube Loader چیست؟

ionCube Loader چیست؟

زبان برنامه نویسی php یکی از مفیدترین و موثرترین المان‌هایی است که این امکان را به شما می‌دهد تا با استفاده از این زبان بتوانید در( بک اند) وب‌سایتتان ساختاری قدرتمند را به وجود آورید. زبان برنامه نویسی php یک زبان بسیار قدرتمند و کاربردی است و امکانات زیادی را در اختیار شخص استفاده کنند قرار می‌دهد اما موضوعی که وجود دارد این است که به دلیل سختی و پیچیدگی که این زبان دارد خیلی از برنامه نویسان در کار کردن با آن با مشکل مواجعه خواهند شد. در این مقاله قصد داریم تا شما را با ionCube Loader بیشتر آشنا کنیم، پس تا آخر ما را همراهی کنید.

برای از بین بردن این معضل برنامه‌های زیادی هستند که بتوان در نوشتن و کارکردن با کدهای php از آنها استفاده کرد و بازدهی وب‌سایتتان را با استفاده از این افزنه و برنامه‌ها بالا خواهد رفت، یکی از بهترین این برنامه‌ها ionCube Loader است که ما در ادامه قصد داریم تا به برسی آن پرداخته و شما را با این ماژول php آشنا کنیم.

معرفی ionCube Loader

ionCube Loader به یک ماژول زبان php گفته می‌شود که باعث درست شدن فایل‌های رمزگذاری شده زبان php شده و قادر است تا سرعت صفحات وب‌سایت را افزایش دهد. برنامه‌هایی که با استفاده از زبان php نوشته می‌شوند به این ماژول برای توسعه و وارد کردن درست کدها نیاز دارند و با استفاده از ionCube Loader می‌توانید خواندن و اجرای فایل‌های کد گذاری شده را در مواقعی که در حال اجرا هستند مدیریت کنید.

زمانی که برنامه نویسان از ionCube Loader استفاده می‌کنند این ماژول می‌تواند از نرم افزارهایی که با زبان php نوشته شده‌اند به خوبی محافظت کرده و از کدهای php به خوبی محافظ کند و امکان دیدن شدن این کدها را خواهد داد و به خوبی می‌توانید این کدهای را ویرایش کرده و بدون هیچ گونه لایسنسی به خوبی بر روی سیستم اجرا کنید.

ionCube Loader برای کد گذاری کردن از یک ابزار به نام compiling the bytecode استفاده می‌کند و باعث حذف شدن source code می‌شود که این عامل سبب خواهد شد تا runtime کاهش پیدا کند.

اهمیت استفاده از ionCube Loader

با توجه به اینکه این برنامه باعث می‌شود تا از دیده شدن کدهای برنامه و اعمال تغییر بر روی لاینسس جلوگیری کند، ولی انجام تمامی این کارهای برای این است تا افرادی که مجاز به دیدن کدهای شما نیستند نتوانند آن را مشاهده کنند و قادر نباشند تا عملکرد وب‌سایت را زیر نظر داشته باشند و با توجه به این موارد باید ionCube Loader را یک ابزار کاربردی و اساسی در حفظ حریمی خصوصی و جلوگیری از انتشار کدها دانست.

این ابزار این امکان را به شما خواهد داد تا بتوانید هر قالب و افزونه‌‌ای را که با استفاده از کد می‌نویسید، لاینسس دار کرده و زمانی که ionCube Loader توانست برنامه مورد نظر شما را به صورت کد درآورد، این کد را به یک کد زبان ماشین تبدیل کند.

افرادی قادر خواهند بود که از این برنامه استفاده کنند که از شما لاینسس خریداری کرده باشند و یا این افراد اگر لاینسس نیز تهیه کنند امکان دسترسی به کد برنامه را نخواهند داشت و فقط قادر هستند که به عنوان یک کاربر از برنامه‌ای که شما نوشته‌اید استفاده کنند.

چرا ما در کدنویسی به ionCube Loader نیاز دایم

وظیفه‌ای که این برنامه برعهد دارد این است که در زمان اجرای کدهای در زبان برنامه نویسی php آن را به خوبی بهینه سازی کند، زمانی که از ionCube Loader استفاده می‌کنید می‌توانید به خوبی از کدهای php نگهداری و محافظت کنید.

ساختار زبان برنامه نویسی php به این شکل است که کدهای php در میان کدهای html قرار گرفته و نوشته می‌شوند ولی در زمانی که به سورس کدهای نسخه نهایی وب‌سایت که در سیستم کاربران اجرا می‌شود توجه کنید، متوجه خواهید شد که نمی‌توانید این کدها را مشاهده کنید. در واقع این کدها ازنگاه ما پنهان هستند زیرا هیچ راهی برای اینکه بتوان به این کدها دسترسی داشت وجود ندارد و این کار توسط ionCube Loader انجام شده است.

چگونه ionCube Loader را بر روی سرور نصب کنیم

زمانی که قرار باشد شما این برنامه را از بر روی Cpanel ،DirectAdmin و یا MyKinsta نصب کنید، در مدت زمان کمی قادر خواهید بود تا این کار را نسبت به نصب روش دستی آن انجام دهید. برای این کار شما باید ابتدا وارد بخش کنترل پنل php شده و زمانی که وارد این بخش شدید اقدام به فعال کردن ionCube Loader کنید.

روش کارکرد برنامه ionCube Loader

ionCube Loader را باید یک نرم افزار قدیمی برای برنامه‌نویسی نرم‌افزارهای کامپیوتر دانست و با استفاده از این برنامه شما می‌توانید کدهای متنی را از وب‌سایت خودتان حذف کنید و از برنامه‌های آماده و کامپایل برای مرورگر استفاده کنید. در واقع کدهای میانی به فایل‌های زبان ماشین یا همان کمپایل شده گفته می‌شود که مربوط به کدهای php بوده و کار این کدها این است که در مرورگر شما اجرا شوند.

ویژگی این کدها این است که ترجمه کردن آنها کار راحتی نیست و اگر ترجمه شوند نمی‌توان کدهای اصلی موجود در آنها را بازیابی کرد، تنها با استفاده از ماشین می‌توان این کدها را ترجمه کرد و با استفاده از ماشین این کدها قابل اجرا هستند.

این کار وقتی توسط شما انجام می‌شود که شما به عنوان تنها کسی هستید که توانایی ویرایش کردن این کدها را دارد، سپس دوباره این کدها را به صورت یک برنامه، به شکل یک زبان میانی و به شکل رمزنگاری شده ایجاد کنید. زمانی که شما از این روش استفاده می‌کنید امنیت و حفاظت را بالا خواهید برد و سبب می‌شود که به دلیل کار کمتر مرورگر شاهد اجرای سریعتری آن باشید.

سخن پایانی

ionCube Loader این امکان را به شما می‌دهد تا حق کپی رایت برنامه‌ها و افزونه‌هایی را که نوشته‌اید به خوبی حفظ کنید و به خوبی بتوانید با استفاده از این برنامه از کدها خودتان محافظت کنید. با توجه به مکانیز خاص و منحصر به فردی که این برنامه دارد می‌تواند سرعت وب‌سایت‌های اینترنتی را تا حد زیادی بالا ببرد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.