MailChimp (میلی چیمپ) چیست

MailChimp (میلی چیمپ) چیست

MailChimp یک ابزار خوب و مناسب برای بازاریابی با ایمیل است که برای کسب کارهای کوچک مفید واقع می‌شود، شما با استفاده از آن می‌توانید کمپین مورد نظر خودتان را دنبال کنید و با مدیریت کردن فهرست‌های پستی خودتان تاثیرات بازاریابی خود را به صورت مستمر پیگیری و برسی کنید. با توجه به اینکه بازاریابی ایمیلی به صورت ارزان و مفید راه‌اندازی می‌شود رقابت را بالا خواهد برد و شرکت‌ها و کسب کارهای کوچک به خوبی امکان فعالیت را خواهند داشت.

پیدا کردن راه حل موثر و مفید برای اشتباهات به وجود آمد در طراحی مانند به وجود آوردن یک نسخه متنی کار راحتی نیست و برای این که بتوانید موفقیت یک کمپین را پیگیری کنید کار ساده‌ای پیش رو نخواهید داشت، برای برطرف سازی این مشکلات MailChimp به وجود آمده است و شما می‌توانید با استفاده از این سیستم پشتیبانی آنلاین به صورت رایگان حدود 6000 ایمیل را برای 1000 گیرنده ارسال کنید.

اهمیت MailChimp

وقتی که شما قصد دارید تا برای 1000 گیرند و مخاطب خودتان تعداد زیادی ایمیل را ارسال کنید باید هزینه‌ای را از طریق ایمیل برای یک برنامه ماهیانه به صورت مستمر پرداخت کنید که تعداد طرح‌های زیادی برای هر کدام از این گیرند‌ها وجود دارد، شما با استفاده از قالب‌های رایگان آنها را در نظر خواهید گرفت.

وظیفه میلی چیمپ تولید کردن گزارش‌های کامل و جامع برای هر کدام از کمپین‌های شما است و زمانی که از آن استفاده می‌کنید این امکان برای شما فراهم است تا شما به خوبی مشاهد کنید که کمپین شما در چه وضعیتی قرار دارد. مثلا چه میزان کلیک داشته، چه افرادی اقدام به باز کردن ایمیل خودشان کرداند و غیره …..

مدل قیمت گذاری و تعرفه‌ها در سرویس MailChimp

میلی چیمپ برای اینکه بتواند یک ثبات و سازگاری را در بین اقشار گوناگون به وجود آورد، از مدل قیمت‌گذاری مختلفی برخوردار است که این مدل به صورت کلی به سه بخش تقیسم می‌شود، این سه بخش عبارتند از:

1- مدل رایگان MailChimp

در این مدل شما می‌تواند در هر ما برای 2000 نفر در لیست ایمیلی خودتان و یا ارسال حداکثر 12000 ایمیل را در هر ماه به صورت رایگان و بدون پرداخت کردن هیچ گونه هزینه‌ای انجام دهید.

2- مدل ماهانه MailChimp

شما زمانی که از مدل ماهانه استفاده می‌کنید بدون داشتن هیچ گونه محدودیتی قادر هستید تا در هر ماه هر تعداد ایمیل را که نیاز داشته باشید ارسال کنید. هزینه ارسال این مدل 10 دلار به ازای هر 500 مشترک در ماه است و اگر از این تعداد بیشتر شود شما باید با توجه به مصرف مبلغ مورد نظر را پرداخت کنید.

3- پرداخت هنگام استفاده از MailChimp

وقتی که شما نیاز ندارید تا به صورت مکرر در ماه ایمیل ارسال کنید می‌توانید در مواقعی که قصد دارید ایمیل ارسال کنید اعتبار خریداری کنید. قیمت ارسال هر ایمیل 0.03 دلار است و هر تعداد ایمیل که شما ارسال کنید از قیمت هر ایمیل کم خواهد شد.

MailChimp دارای چه مراحلی است

 • ساختن یک حساب کاربری در میل چیمپ
 • به وجود آوردن لیستی از ایمیل‌ها
 • تنظیم کردن فرم ثبت نام در میل چیمپ
 • به وجود آوردن کمپین
 • برسی کردن و مشاهد گزارش‌هایی که در کمپین رخ می‌دهد.
 • مرور کردن برخی از ویژگی‌ها

Mail Chimp چه ویژگی‌هایی دارد

ویژگی‌های میلی چیمپ شامل:

۱_ کمپین تبلیغاتی Facebook

زمانی که شما در فیسک بوک تبلیغات را انجام می‌دهید این امکان برایتان به وجود خواهد آمد تا به تعداد زیادی از مخاطبانی که در لیست ایمیلی شما ثبت نام نکرداند دسترسی پیدا کنید، این کار سبب خواهد شد تا جایگاه و رتبه کسب کار شما بالا رفته و فروش بیشتری را تجربه کنید.

۲_ Autoresponders

Autoresponders به ایمیل‌هایی گفته می‌شود که به صورت هدفمند در مناسبت‌ها و رخدادهایی که وجود دارد برای مخاطبان ارسال می‌گردد، با استفاده از این روش شما می‌توانید همواره با مخاطبانتان ارتباط داشته باشید.

۳_ API 3.0

این ابزار یک رابط برنامه‌نویسی است که با استفاده از این رابط کاربران پیشرفته این امکان را خواهند داشت تا برای ارتقاء دادن داده‌های مد نظرشان این داده‌ها را از اپلیکیشن‌ها به Mailchimp بفرستند.

۴_ Mailchimp Pro

به تعدادی از قویترین ابزار میل چیمپ گفته می‌شود که در برگیرنده‌ی داده‌های مربوطه به تحویل دادن ایمیل، گزارش‌هایی که مربوط به مقایسه است و کمپین‌های چند متغییره است. این قسمت از Mailchimp پولی بوده و نمی‌توانید در مدل رایگان میل چیمپ از این ابزار استفاده کنید. با استفاده از این ابزار کمپین موبایل شما بهبود خواهد یافت و میزان بازگشت سرمایه شما را بالا خواهد برد که برای شما بسیار به صرفه خواهد بود.

Mailchimp چه محدودیت‌هایی دارد

در ادامه به محدودیت‌های Mailchimp می‌پردازیم:

۱_ متوقف نشدن ارسال کمپین

بعد از اینکه شما بر روی دکمه سند کلیک کردید با توجه به اینکه بازگرداندن داده‌های ارسال شده با مشکل روبرو خواهد بود امکان اینکه بتوانید این کمپین را ویرایش کنید ویا آن را کنسل کنید وجود نخواهد داشت. اما اگر شما تعداد مشترک بیشتر از 10000 نفر را در لیست خودتان دارید می‌توانید از ابزار Mailchimp Pro برای اینکه بتوانید کمپین را کنسل کنید استفاده کنید.

۲_ در فعالیت‌های بزرگ محدود هستید

شما برای اینکه بتوانید فعالیت‌های مشترکین و کمپین‌ها را دنبال کنید، برای جابه جا کردن مخاطبان از یک لیست به لیست دیگری خواهید رفت و یا برای اینکه بتوانید این مخاطبان را حذف کنید با محدودیت‌هایی روبرو خواهید شد.

۳_ برای تست کردن ایمیل محدودیت دارید

زمانی که شما از میل چیمپ استفاده می‌کنید در مواقعی که قرار باشد ایمیل را تست کنید با محدودیت‌های مواجعه خواهید شد.

Mailchimp داری چه اصطلاحاتی است

 • Subscribers: کاربرانی که در لیست شما ثبت نام کرده‌اند برای دریافت کردن ایمیل.
 • List: به محلی گفته می‌شود که شما در آن اطلاعات Subscriber و Recipient را قرار خواهید داد.
 • Template: به طرحی گفته می‌شود که برای کمپین مورد نظر از آن استفاده خواهد شد.
 • Opt-in: افراد می‌تواند از طریق این قابلیت در لیست ایمیل‌های شما ثبت نام کنند.
 • Recipient: به مشتریان فروشگاه آنلاین شما گفته می‌شود اما این مشتریان در لیست ایمیل شما ثبت نام نکرده‌اند.
 • Campaign: به ایمیل‌هایی گفته می‌شود که شما برای Subscriber ارسال خواهید کرد.
 • Reports: این اصطلاح بیانگر یک مرور کلی است از میزان عملکرد کمپین شما است، با استفاده از گزارش‌های میل چیمپ شما می‌توانید یک تحلیل قوی و مفید را برای ارتقاء و بهبود کمپین‌هایی که در آینده ارائه دهید.

سخن پایانی

با توجه به اینکه MailChimp در شبکه اجتماعی ادغام شده است می‌توانید این ویژگی‌ها را مورد برسی قرار دهید و متوجه شوید در شبکه‌های اجتماعی مانند فیسبوک، توییتر، اینستاگرام و دیگر شبکه‌های اجتماعی چه کسانی عضویت در لیست شما دارند و و در هر کدام از این شبکه‌ها چه کسانی شما را دنبال می‌کنند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.