طراحی سایت برای کودکان و نوجوانان | 4 ویژگی مهم برای جذب آینده سازان

طراحی سایت برای کودکان و نوجوانان | 4 ویژگی مهم برای جذب آینده سازان

  وقتی که حرف از طراحی سایت برای کودکان به میان می‌‌آید، ناخوداگاه فکر افراد را به خود جلب می‌کند که کودکان و نوجوانان چه نیازی به سایت دارند؟ امروزه نقش تربیت و آموزش در زندگی کودکان بسیار مهم و کاربردی است، به طوری که می‌تواند آتیه و آینده را برای آنها فراهم سازد و در روند زندگی آنها نقش اساسی را ایفا کند.

مبحثی که همیشه مورد بحث قرار گرفته است، چگونگی تعلیم و تربیت کودکان است. مثلا از چه روشی برای آموزش دادن به آنها استفاده شود و یا کدام نوع آموزش می‌تواند نتیجه‌ی بهتری را در تربیت درست کودکان به همراه داشته باشد.

این سوالات ما را به این وا داشت تا شما را با یک شیوه مفید و آکادمیک در تربیت و آموزش کودکان آشنا کنیم.

شیو‌‌‌ه‌ای که در آن با بهره گرفتن از تکنیک‌های درست و اصولی آموزش برای کودکان، چگونگی بهتر تصمیم‌گیری و فکر کردن را به آنها نشان خواهد داد.

والدین نیز می‌توانند با خیالی راحت از این نوع آموزش برای کودکانشان استفاده کنند و شاهد بهترین نتیجه ممکن، در رشد و ارتقاء سطح علمی کودکان همراه با علم روز باشند، این شیوه را طراحی سایت برای کودکان می‌نامند.

طراحی سایت برای کودکان، از انواع گوناگونی برخوردار است که می‌تواند در زمینه تحصیل کودکان، در زمینه ورزش کودکان، یا برای مدارس و معلمین کودکان انجام شود تا در جهت تربیت کودکان، نقش اساسی را ایفا کند.

اما اگر بخواهیم «طراحی سایت برای کودکان» را به صورت کلی تقسیم بندی کنیم باید به 2 دسته اشاره کرد که در ادامه به برسی آنها می‌پردازیم:

اهمیت وب‌سایت برای کودکان

انواع طراحی سایت برای کودکان

دسته اول

 طراحی و راه‌اندازی وب‌سایت برای آموزش کودکان: این آموزش‌ها می‌تواند در زمینه‌ی بالا بردن خلاقیت کودکان و افزایش سلامت روح و جسم آنها انجام شود.

دسته دوم

طراحی و راه‌اندازی وب‌سایت در جهت آموزش دادن تمامی بازی‌های مفید، کاربردی و خلاقانه به کودکان.

نکته مهمی که باید در طراحی سایت برای کودکان به آن توجه کرد، این است که اینگونه سایت‌ها باید مورد رضایت والدین قرار گیرند و با انتظاراتی که آنها دارند هم‌خوانی داشته باشد، که این علم خود باعث بالارفتن کیفیت در آموزش و تربیت کودکان شده و نقش زیادی را در پرورش آنها ایفا می‌کند.

مهد کودک‌ها و مراکز آموزشی کودکان از این فضا می‌توانند به بهترین شکل ممکن استفاده کنند و با طراحی و راه‌اندازی یک وب‌سایت کودک، به بهترین شکل ممکن روش‌های آموزش وچگونگی بهرمندی از آن را از طریق سایت به اولیا کودکان اطلاع رسانی کنند و با اعتمادی که در والدین و کودکان به وجود می‌آورند مشتریان و کاربران زیادی را جذب خواهند کرد.

رده سنی که کودکان در آن قرار دارند جزوه حساس‌ترین و پر اهمیت‌ترین ردهای سنی است که انسان‌ها در آن قرار دارند و باید با نگاه ویژه به این مقطع از زندگی کودکان پرداخت.

طراحی سایت برای کودکان چه ویژگی‌هایی دارد

با توجه به اینکه بچه‌ها دارای احساسات، عواطف و اخلاقیات لطیفی هستند باید در زمان طراحی سایت برای کودکان، تمامی موارد مهم را به درستی رعایت کرد، در ادامه به مهم‌ترین ویژگی‌های سایت کودکان می‌پردازیم:

1- کتابخانه کودکان

کتاب خواندن و مطاله در تمامی کودکان از محبوبیت بالایی برخودار است، طوری که یک قصه جدید و یا یک آموزش تازه برای کودکان می‌تواند احساس لذت بخشی را در آنها به وجود بیاورد.

این عامل باعث شده که در وب‌سایت کودکان یک کتابخانه قرار گیرد و تمامی کتاب‌هایی را که کودکان دوست دارند در آن قرار داده شود و به گونه‌ای دسته‌بندی شوند که خود کودک و یا والدین آن برای انتخاب کردن کتاب مورد نظرشان با مشکلی مواجعه نشوند، باید با توجه به رده‌سنی این کتاب‌ها دسته‌بندی شود.

2- فایل‌های صوتی

عده‌ای از کودکان فایل‌های صوتی را دوست دارند، زیرا این فایل‌ها با صدای شیوا و جذاب مناسب برای هر سنی به خواندن اشعار، داستان، آموزش‌های گوناگونی مانند آموزش زبان برای کودکان می‌پردازد.

با در نظر گرفتن یک بخش از وب‌سایت می‌توانید این فایل‌ها را با مشخص کردن سن و جنس کودکان به آنها ارائه دهید.

3- طراحی گرافیکی

 طراحی سایت برای کودکان به دلیل اینکه با قشر زیادی از کودکان ارتباط دارد، باید دارای جذابیت و زیبایی زیادی باشد تا به کودکان احساس خوبی را انتقال دهد.

در انتخاب رنگ‌های استفاده شده در سایت کودک باید از رنگ‌های مناسب استفاده کنید و با طرح‌های گرافیکی جذابی که در این سایت استفاده می‌شود، می‌تواند درصد بالایی را از رضایت کودکان به همراه داشته باشید.

استفاده کردن از رنگ‌های شاد مانند بنفش، ارغوانی، آبی، نارنجی و سبز؛ می‌تواند وب‌سایت شما را زیبا و چشم نواز کند. راستی می‌دونی چطور تصاویر وب‌سایت کودکان بهینه کنی، در مقاله زیر به صورت کامل به این موضوع پرداخته شده:

برای خواندن مقاله «بهینه سازی تصاویر در سایت» کلیک کنید

4- مقالات در مورد بیماری و نحوه مقابله با آن

با قرار دادن یک بخش از وب‌سایت به مقالات و مطالب مرتبط به بیماری‌ها و عواملی که کودکان را تهدید می‌کند، می‌توانید این امکان را فراهم سازید تا والدین کودکان با مطالعه این مطالب سطح دانش خود را بالا ببرند و اقدامات پیش‌گیرانه احتمالی را انجام دهند، تا این عومل تهدیداتی را برای کودک به وجود نیاورد.

ویژگی‌های طراحی سایت برای کودکان

طراحی سایت برای کودکان چه امکاناتی دارد

سایت کودکان و نوجوانان، یک سری امکانات مهم و کاربردی باید داشته باشد که در بخش زیر به آنها می‌پردازیم:

1- بخشی که در آن به آموزش کودکان پرداخته می‌شود

این آموزش‌ها می‌تواند شامل؛ نقاشی، آموزش زبان، آموزش بازی‌های فکری و غیره… باشد که از قسمت‌های جذاب و دوست داشتنی برای کودکان محسوب می‌شود آنها علاقه زیادی به این بخش ازسایت دارند.

2- فروشگاه اینترنتی برای محصولات مختص به کودکان

انواع وسایلی را که کودکان برای آموزش و سرگرمی نیاز دارند، را می‌توانید تهیه کنید و در وب‌سایت آنها را به فروش برسانید و درآمدتان را افزایش دهید. فروش اینترنتی را باید یکی از مهم‌ترین امکاناتی محسوب کرد که در طراحی سایت برای کودکان مورد استفاده قرار می‌گیرد.

3- ایجاد یک پنل حرفه‌ای برای مدیریت وب‌سایت

با استفاده از این پنل، می‌توانید سایت بچه‌ها را به خوبی مدیریت کنید.

4- ایجاد یک قسمت برای ثبت نام آنلاین کاربران

کاربران با وارد شدن به این قسمت از وب‌سایت، می‌توانند با وارد کردن مشخصات خودشان به عضویت آن در آیند.

5- گالری و تصاویر

گالری که در آن تصاویری از محیط آموزشی و کلاس‌ها قرار داده شده است از دیگر بخش‌های این وب‌سایت به شمار می‌رود. توجه داشته باشید که هر چقدر از تصاویر با کیفیتری استفاده کنید، تاثیرات مثبتی را در سئو سایت شما خواهد گذاشت.

دیگر امکانات وب‌سایت کودکان

 • ورود
 • عضویت
 • امکان چت آنلاین
 • قرار دادن درگاه مستقیم بانکی
 • امکان چند زبانه کردن وب‌سایت کودکان
امکانات‌ وب‌سایت کودکان

طراحی سایت برای کودکان از چه صفحاتی تشکیل شده است

 • صفحه اصلی وب‌سایت
 • صفحه درباره ما
 • صفحه تماس با ما
 • صفحه آرشیو مقالات وبلاگ
 • صفحه مقالات وبلاگ
 • صفحه آرشیو خدمات
 • صفحه دسته بندی خدمات
 • صفحه نهایی خدمات

سخن پایانی

ما در این مقاله سعی کردیم تا شما را با طراحی سایت برای کودکان و نوجوانان آشنا کنیم و تمامی مواردی که درچنین سایتی باید به آنها توجه کنید و برای شما مهم و کاربردی است را توضیح دادیم.

اگر تمایل دارید که یک وب‌سایت برای کودکان راه‌اندازی کنید، با رعایت کردن تمامی اصولی که در این مقاله به آنها پرداختیم می‌توانید با مشاوران مجموعه سایت با سئو در تماس باشید تا این کارشناسان شما را به خوبی در این زمینه راهنمایی کنند.

ما برای توسعه کسب و کار شما تخصص کافی و ایده‌های کاربردی بسیاری داریم، کافیست جهت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.