الگوریتم دزدان دریایی چیست؟

الگوریتم دزدان دریایی چیست؟

در دریای و اقیانوس کشتیهای زیادی در حال تردد هستند که بسته به فعالیتی که دارند هر کدام از این کشتی ها در حال عبور و مرور در دریا هستند. تمامی کشتیها برای حرکت نیاز دارند تا نکاتی را رعایت کند و بعد از انجام دادن این نکات شروع به حرکت میکنند. یکی از مهمترین نیازهایی که هر کشتی برای حرکت کردن به آن نیاز دارد سوخت میباشد.

در واقع تمامی کشتیهایی که در دریاها و اقیانوسها در حال فعالیت میباشند مهمترین نیازی را که برای حرکت کردن باید در اختیار داشته باشند سوخت است که هر کشتی خود و ظیفه دارد سوخت مورد نظرش را تامین کند. در این میان کشتیهایی وجود دارند که سوخت مورد نظرشان را از کشتیهای دیگر به دست می آورند و این کشتی ها به دزدادن دریایی معروف هستند.

معرفی الگوریتم دزدان دریایی

دزدان دریایی با دزدی کردن و به تاراج بردن سوخت کشتی های دیگر نیاز حرکتی خودشان را تامین میکنند و در واقع به راه زنان دریایی نیز معروف میباشند. در دنیای اینترنت نیز دزدانی وجود دارند که خودشان اقدام به خلق و تولید محتوا نمیکنند و با کپی کردن از محتواهای دیگران نیاز وب سایت خود را تامین میکنند که اینها را میتوان به همان دزدان دریایی تشبیه کرد.

 در واقع اگر بخواهیم مثالی واضح تر بزنیم باید بگوییم باید گفت کشتی ها همان وب سایتها هستند ، سوخت کشتی ها همان محتواهای میباشد و دنیای وب و اینترنت همان دریا و اقیانوس میباشد. زمانی که گوگل متوجه شده برخی از وب سایتها برای تامین کردن محتواهای مورد نیازشان اقدام به دزدی محتوایی از سایتهای دیگر میکنند تصمیم گرفت تا چاره ای را اتخاذ کند و از این گونه سوء استفاده افراد سودجو جلوگیری کند.

در سال 2012 بود که گوگل یک الگوریتم مهم و کاربردی را معرفی کرد و اسم آن را الگوریتم دزدان دریایی گذاشت. این الگوریتم دو سال بعد یعنی در سال 2014 توسط گوگل بروزرسانی شد ، وظیفه ی این الگوریتم شناسایی کردن محتواهای کپی ( دزدی ) و برخورد با افرارد متخلف است. الگوریتم دزدان دریایی برای جلوگیری و برخورد با قانون کپی رایت پا به دنیای وب گذاشته است و با تمامی وب سایتهایی که اقدام به دزدی و کپی کردن محتوا از دیگر وب سایتها میکنند به شدت برخورد میکند.

چگونه از دزدی محتوایی جلوگیری کنیم

انتشار در وب سایت محتوا در زمان خاص

زمانی که قرار است یک محتوا را در وب سایتتان انتشار دهید سعی داشته باشید تا این کار را در زمان خاصی انجام دهید و برای این کار برنامه داشته باشید ، به عنوان مثال شما میتوانید با تعیین کردن 2 روز در هفته و در ساعت خاصی از روز مثلا روزهای دوشنبه و چهار شنبه و در ساعت 2 بعد از ظهر اقدام به انتشار مطالب در وب سایت کنید.

در این صورت رباتهای خزنده گوگل متوجه برنامه کاری شما خواهند شد و زمانی که شما اقدام به این کار کنید برای ایندکس کردن محتواهای سایت به شما سر خواهند زد.

اشتراک گذاری محتوا در شبکه های اجتماعی

زمانی که شما اقدام به تولید یک محتوا کردید میتوانید آن را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید ، این کار شما باعث خواهد شد تا محتوای مورد نظرتان با سرعت زیادی شروع به ایندکس شدن کند و محتوای شما به راحتی بارگذاری شود.

لینک سازید داخلی برای محتوا

وقتی که یک مطلب یا مقاله را در وب سایت خودتان قرار دادید میتوانید برای آن محتوا از لینک سازی داخلی استفاده کنید و در برخی از اوقات میتوانید با لینک دادن به صفجه اصلی وب سایتتان باعث عملکرد بهتر محتوا شوید.

استفاده از سرچ کنسول

برای اینکه فرآیند ایندکس در وب سایت شما در کمترین زمان ممکن صورت گیرد میتوانید با بهره گیری از ابزار سرچ کنسول گوگل ربات هایی را که در موتورهای جستجو فعالیت دارند متوجه خوتان سازید.

وظیفه اصلی الگوریتم دزدان دریایی

 الگوریتم دزدان دریایی که کارش جریمه کردن اشخاص متخلف است و بسیار سخت گیر و هوشمند عمل میکند ، اگر وب سایتای اقدام به کپی کردن محتوا کند اولین کاری که الگوریتم دزدان دریایی انجام میدهد انجام میدهد مورد هدف قرار دادن صفحه وب سایت است ، اما اگر محتوای دزدیده شده یک وب سایت 50 درصد گزارش کپی بودن را دریافت کند این سایت با جریمه سنگین و پنالتی شدن توسط گوگل مواجه خواهد شد.

الگوریتو دزدان دریایی باعث حذف شدن چه محتواهایی از نتایج جستجو میشود

زمانی که حرف از محتوا به میان می آید اغلب افراد ذهنشان به سمت مطالب متنی و نوشتنی میرود در صورتی که محتوا فقط به مقاله یا مطلب ختم نمیشود ، در ادامه به چند نمونه از محتواهایی که الگوریتم دزدان دریایی قادر به حذف کردن آنها از نتایج گوگل میباشد میپردازیم:

1- محتواهای تصویری که شامل عکس ها میشوند

2- محتواهای ویدئویی که شامل فیلمها و کلیپها میشوند

3- محتواهای صوتی که شامل موسیقی ها و پادکستها و کلیه فایلهای صوتی میشوند

4- محتواهایی که به شکل مخصوص در وب سایتها به نمایش گذاشته میشوند و شامل هر محصولی میشود

5- محتواهای متنی که به کلیه مطالب و مقاله های موجود در سایتها گفته میشود

هر یک از محتواهای گفته شده در قسمت بالا میتواند شامل دزدی و کپی رایت شود و شما اگر با دزدیده شدن این محتواها در وب سایتتان مواجه شدید میتوانید به گوگل گزارش دهید.

نکته پایانی

موتورهای جستجو کننده گوگل و تمامی الگوریتم های ارائه شده آن دارای هوش مصنوعی هستند و میتوانند تخلفات وب سایتها را شناسایی کرده و سایتهای متخلف را با جریمه های سنگین روبرو کنند، پس بهتر است با توجه به نبوغ و خلاقیتی که داریم خودمان اقدام به تولید و انتشار مقاله مورد نیازمان کنیم و با احترام گذاشتن به حقوق دیگران از هیچ سایت یا منبعی اقدام به کپی محتوا نکنیم.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.