بهترین اکستنشن های گوگل کروم

بهترین اکستنشن های گوگل کروم

بهترین اکستنشن های گوگل کروم این امکان را به کاربران میدهد تا بتواند ارتباط خوبی را با این موتور جستجو داشته باشند و کارها را با کیفیت بالاتر انجام دهند. بر اساس آمار قریب به نصف ترافیک اینترنتی که در تمام دنیا وجود دارد در مرورگر گوگل کروم (Google Chrome) مورد رصد قرار میگیرد که تجربه خوبی را برای کاربران فراهم میسازد.

از قابلیت های مهمی که گوگل کروم دارد پشتیبانی کردن از افزونهای گوناگون است که هر کدام از این اکستنشن ها با توجه به ویژگیهایی که دارند کار مختص به خود را انجام میدهند و کاربران اینترنت میتوانند با استفاده از این قابلیتها تعامل بسیار خوبی را با فضای مجازی و اینترنت برقرار کند. در این مقاله ما به برسی و معرفی بهترین اکستنشن های گوگل کروم خواهیم پرداخت.

معرفی بهترین اکستنشن های گوگل کروم

Notifications for Instagram

یکی از افزونهای مهم و پرکاربرد گوگل کروم است، به دلیل اینکه اینستاگرام در میان افراد محبوب است و کاربران زیادی از اینستاگرام استفاده میکنند با این افزونه قادر هستید تا آخرین اعلان های اینستاگرام خودتان را در گوگل کروم دریافت کرده و از آخرین خبرهای مربوط به صفحه اینستاگرام خودتان با خبر شوید، اگر به صورت مرتب از اینستاگرام استفاده میکنید میتوانید با نصب Notifications for Instagram کاربری راحتری را تجربه کنیم، این افزونه را باید یکی ازبهترین اکستنشن های گوگل کروم محسوب کرد.

Checker Plus for Google Calendar

این افزونه گوگل کرم یک تقویم است برای مشخص کردن تمامی کارها و قرارهایی که پیش رو دارید. شما میتوانید مراسم ها و مناسبتهایی را که برایتان مهم است در این افزونه مشخص کنید و با اعلان هشدار شما را از آنها با خبر کند و با انجام دادن تغیرات دلخواهی که در آن انجام میدهید از آن استفاده کنید.

Momentum (مومنتوم)

شما میتوانید با استفاده از افزونه مومنتوم هر عکس پس زمینه را که دوست داشته باشد در صفحه مرورگر خودتان قراردهید. میتوانید فهرست روزانه کارهایتان را در این افزونه مشخص کنید و نمایش زمان را به صورت واضح در کنار صفحه کروم برایتان نمایش میدهد.

ALEXA (الکسا)

ALEXA یکی دیگر ازبهترین اکستنشن های گوگل کروم است. الکسا یک سیستم جهانی است که توسط آن میتوانید رتبه بندی وب سایتهای را مشاهد کنید، شما میتوانید در گوگل کروم افزونه الکسا را نصب کنید و میزان محبوبیت هر سایتی را از طریق الکسا مشاهد کنید.

Adblock Plus (ادبلاک پلاس)

نشان دادن تبلیغات نا مناسب در بعضی وب سایتها باعث نارضایتی کاربر میشود، با نصب کردن این افزونه بر روی گوگل کروم بیشتر تبلیغاتی را که در صفحه سایت نمایش داده میشود می بندید. اگر شما به وب سایتهایی که سر میزنید از تبلیغات بی فایده استفاده میکنند میتوانید با نصب این افزونه دیگر شاهد آن تبلیغات نباشید.

 Mercury Reader (مرکوری)

زمانی که شما در اینترنت مشغول به مطالعه هستید به ابزاری نیاز دارید تا بتوانید مطالعه خودتان را شخصی سازی کنید و با نصب مرکوری این امکان برا ی شما فراهم خواهد شد. با نصب کردن این افزونه بر روی گوگل کروم هر صفحه ای را که شما مشخص کنید با کمک این افزونه میتوانید تغییر دهید و از خواندن مطالب لذت ببرید. مرکوری با بزرگ کردن تصویر و متنهای مهم تجربه جستجوی راحتری را به شما عرضه میکند.

Office (آفیس)

این افزونه این امکان را به شما میدهد تا بتوانید در اوقاتی که نیاز دارید مانند برنامه اصلی آفیس با آن تعامل مناسبی را برقرار کنید و میتوانید محتوایی را که نیاز دارید تولید کرده و از آن استفاده کنید. تمامی این قابلیتها را میتوانید با نصب آفیس بر روی گوگل کروم تجربه کنید.

Hover Zoom(هوور زوم)

وقتی که هوور زوم را در گوگل کروم خودتان نصب کنید میتوانید هر عکسی را که فضای اینترنت پیدا میکنید شل آپ کرده و آن را در تمام ابعاد به خوبی مشاهده کنید. Hover Zoom عکس را در سایز رزولویشن بومی برای کاربر به نمایش میگذارد و در همان تب میتوانید به صورت واضح عکس مورد نظر را مشاهده کنید.

GRMMERLY (گراملی)

شما میتوانید با استفاده از این افزونه ایرادات متنی را که در زمان تایپ انگلیسی پیدا می کنید اصلاح کرده و هر تغییری را که دوس دارید در متن مورد نظرتان ایجاد کنید.

GOOGLE TRANSLATE (گوگل ترنسلیت)

این افزونه را تمامی کسانی که در اینترنت دست به سرچ هستند میشناسند و یکی از افزونهای پرکاربرد و و مفید گوگل است که جزوء بهترین اکستنشن های گوگل کروم نیز به شمار می آید، با استفاده از آن میتوانید زبانی را به زبانهای دیگر ترجمه کنید. شما زمانی که این افزونه را در گوگل کروم خودتان نصب کنید برای ترجمه کردن یک متن یا عنوان دیگر نیاز ندارید به سایت گوگل ترنسلیت مراجعه کنید و در صفحه گوگل کروم میتوانید به تمامی امکانات این افزونه دسترسی داشته باشید.

The Great Suspender

به دلیل اینکه گوگل کروم در استفاده بلند مدت مقداری از رم سیستم را اشغال میکند این موضوع عده ای را مجاب کرده ست تا از گوگل کروم انتقاد کنند اما این مشکل با نصب کردن افزونه ی The Great Suspender حل شده است و شما با نصب این افزونه میتوانید گوگل کروم خودتان را شخصی سازی کنید، این نرم افزار این قابلیت را دارد گه بعد از مدت مشخصی تب هایی را که باز هستند ببندد و مقدار رم استفاده شده که گوگل کروم از آن استفاده کرده است با کاهش روبرو شود. با لیست سفیدی که در این افزونه وجود دارد میتوانید سایتهایی را که دوست دارید همیشه فعال باشند به لیست گوگل کروم اضافه کنید.

RSS Subscription Extension (by Google

اگر شما تمایل دارید اخبار مورد علاقه ای که دنبال میکنید جدیدترین اطلاعات در اختیارتان قرار گیرد میتوانید این افزونه را نصب کنید، در زمان نصب کردن این افزونه بر روی گوگل کروم یک نوار آدرس نمایان خواهد شد و زمانی که بر روی آن نوار کلیک کنید میتوانید وبلاگ و سایت مورد نظرتان را وارد کرده و در صورت نیاز با آن مشترک شوید.

Strict Workflow

اگر شما از آن دسته افرادی هستید که به سادگی هواستان پرت میشود و تمرکز کافی را برای انجام کارهای اینترنتی ندارید میتوانید با نصب کردن این افزونه وب سایتهایی را که برای شما حواس پرتی فراهم میسازند بلوک کنید تا دیگر برای شما نمایش داده نشون، این افزونه نیز از جزوء بهترین اکستنشن های گوگل کروم به حساب می آید.

Panic Button

اگر شما دوست ندارید صفحاتی را که بروی مرورگرتان باز است هیچ کسی مشاهد کند میتوانید با نصب این افزونه تمامی صفحات را که بر روی گوگل کروم شما باز هستند مخفی کنید و هر زمانی که نیاز داشتید اقدام به باز کردن آن صفحات نمایید.

User-Agent Switcher for Chrome

قریب به اکثریت وب سایتهای اینترنتی به گونه ای طراحی و راه اندازی شده اند که در سیستم عاملهای گوناگون عملکرد متفاوتی را از خود نشان دهند، شما با استفاده از این افزونه گوگل کروم میتوانید یک وب سایت را در تمامی سیستم عامل ها به صورت مختلف ببینید، همچنین میتوانید سایتهای مورد نظرتان را با این افزونه شخصی سازی کنید.

Mouse Gestures crx

این افزونه این امکان را برای شما فراهم میسازد تا بتوانید دستورهای حرکتی خاصی را برای حرکت کردن موس درون صفحه ها سایت به وجود آورید.

Jot

اگر شما دائما بر روی مرورگر خودتان کار میکنید این افزونه با فهرست بندی دقیقی که دارد میتواند کارهایتان را در این فهرست بندی قرار دهد. میتوانید با باز کردن یک تب کارها و یادداشت های خودتان را به آن اضافه کنید هر وقت تمایل داشتید میتوانید برای انجام دادن کارهایتان به این صفحه مراجعه کنید.

Pushbullet (پوش بولت)

وقتی که این افزونه را در قالب کروم نصب کنید میتوانید به پیام رسانهای گوناگونی مانند تلگرام و واتساپ دسترسی داشته باشد و اگر پیامی را در هر کدام از این پیام رسانها برایتان ارسال شد میتوانید در قالب کروم آن را جواب دهید. همچنین میتوانید فایلهایی را با حجم بالا برای کاربران و مخاطبانتان ارسال کنید و زمانی که یک فایل برای شما ارسال شد آن فایل را بر روی فضای ذخیره سازی که در اختیار دارید دریافت کنید.

Chrome Visual History

اگر شما دوست دارید بدانید مدت زمان زیادتری را در کدامیک از وب سایتهای مد نظرتان سپری کرد اید میتوانید این افزونه را بر روی گوگل کروم نصب کنید، این افزونه تاریخچه مرورگرتان را به صورت نموداری نشان خواهد داد و مدت زمان سپری کردن وقت شما را در هر کدام از وب سایتها به صورت روز، هفته، ماه و سال نشان خواهد داد.

LastPass (لست پس)

این افزونه ی کاربردی این امکان را به شما خواهد داد تا بتوانید کلمه عبور و نام کاربری خودتان را در وب سایتهای مختلف به ثبت برسانید ودر زمان نیاز به راحتی به آن دسترسی خواهید داشت. افزونه لست پس در گوگل کروم میتواند برای در اختیار قرار گرفتن رمز عبور راحت و قدرتمند به شما کمک کند که به واسطه این خدمات باید آن را جزوء بهترین اکستنشن های گوگل کروم به شمار آورد.

FireShot(فایرشات)

 کاربران میتوانند با استفاده از این افزونه اطلاعاتی را که نیاز دارند در فضای اینترنت به صورت عکس ذخیره کنند، زمانی که فایرشات را روی گوگل کروم نصب کردید میتوانید با کلیک بر روی صفحه مورد نظرتان محتواهای موجود در آن صفحه را با توجه به هر فرمتی که شما دوست داشته باشید در اختیار داشت.

On tab (اون تب)

با نصب کردن این افزونه بر روی گوگل کرم میتوانید تمامی تب هایی را که در کروم باز هستند به یک لیست یا تب تبدیل کنید و زمانی که به هر کدام از این تب ها نیاز داشتید میتوانید به کمک لیستی که ایجاد شده است تب مورد نظرتان را بازیابی کنید. زمانی که On tab را نصب میکنید کمک خواهد کرد تا رم شما کمتر مورد استفاده قرار گیرد.

سخن پایانی

ما در این مقاله به برسی بهترین اکستنشن های گوگل کروم پرداختیم و شما با استفاده از این افزونه ها این امکان را دارید تا کارهای خود را در گوگل کروم مدیریت کرده به شکل بهتری آن ها را انجام دهید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.