ساب دامنه (Sub domain) چیست؟

ساب دامنه (Sub domain) چیست؟

Sub domain به یک دامنه مجزا گفته می‌شود که نامش از دامنه اصلی گرفته شده است و شما می‌توانید هر مطلبی را که دوست دارید روی آن بارگذاری کنید. گاهی اوقات نیاز می‌شود روی وب‌سایت خود مطالبی را بارگذاری کنیم که محتویات آن متفاوت از مطالب وب‌سایت اصلی است، از این رو ساب دامنه این امکان را به ما می‌دهد که بتوانیم از طریق کنترل پنل هاست با سرور خود اقدام به راه‌اندازی آن کنیم. با این کار یک مسیر متفاوت روی سایت ایجاد می‌شود که شبیه به این لینک /https://sitebaseo.com/seo است.

در لینکی که مشاهده کردید واژ سئو یک ساب دامین است. در واقع قسمتی Sub domain به بخشی از وب‌سایت گفته می‌شود که موتورهای جستجوگر آن را به عنوان یک جزء جدا کننده و مستقل می‌دانند. دامنه برای بهبود در عملکرد سئو نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد و می‌توان به واسطه آنها بهینه‌سازی بهتری را برای سئو انجام داد به این معنی که ساب دامنه باعث افزایش بازدید وب‌سایت‌تان می‌شود. با استفاده از ساب دامنه‌ها می‌توانید بدون به وجود آمدن هیچ اختلال و تأثیری هر چیزی را که دوست دارید در آنها نصب کرده و اجرایی سازید.

ساب دامنه چه ویژگی‌های دارد

در ادامه به ویژگی‌‌‌ ساب دامنه خواهیم پرداخت:

۱_ جریمه نشدن توسط گوگل

با توجه به زیاد شدن ساب دامین‌ها در یک وب‌سایت و استفاده متعدد از آنها گوگل هیچ جریمه‌ای شما را نخواهد کرد.

۲_ دست شما در بارگذاری باز است

وقتی که از ساب دامین استفاده می‌کنید نیازی نیست که با افزونه‌ها و پلاگین‌ها درگیر شوید و می‌توانید هر چیز مرتبط با وب‌سایت و کسب و کارتان است را در آنها بارگذاری کنید.

۴_ تنوع در استفاده از تم

استفاده کردن از تم‌های گوناگون برای ساب دامنه، توجه داشته باشید که این تم ها باید از وب‌سایت جدا باشد.

۵_ سرعت مناسب

سرعت در این دامنه‌ها پایین نیست و در مواردی که نیاز داشته باشید می‌توانید منابع سنگین را روی این دامنه‌ها اضافه کنید.

۶_ استفاده از کلمات کلیدی

استفاده از کلمات کلیدی وب‌سایت برای ساب دامنه، در واقع وقتی که شما این کار را انجام می‌دهید، نشان می‌دهید که این کار شما غیر قانونی نبوده و از نظر گوگل ایرادی ندارد.

۷_ صرفه جویی در هزینه

شما وقتی که هزینه‌ای را برای دامنه اصلی و هاست خودتان پرداخت می‌کنید دیگری نیازی نیست برای ساب دامین نیز هزینه‌ای پرداخت کنید زیرا ساب دامین‌های مخصوص شما رایگان در اختیارتان قرار می‌گیرد.

تفاوت دامین با ساب دامین در چیست

1- دامین همان دامنه اصلی است و به ساب دامین زیر دامنه می‌گویند. در واقع نام ساب دامین از دامنه اصلی گرفته شده است.ساب دامین دامنه اصلی نیست

2- از نام دامنه فقط یک بار استفاده می‌شود، اما از یک دامنه می‌توان ساب دامین‌های زیادی ایجاد کرد.

3- معمولا ساب دامین‌ها برای صفحات فرعی به کار می‌روند.

4- برای ایجاد دامنه باید هزینه پرداخت کرد، اما ساب دامین‌ها به صورت رایگان ایجاد می‌شوند.

5- اگر دامنه اصلی را 7ho.st بدانیم زی ردامنه یا همان ساب دامین اینگونه ایجاد می‌شود: blog.7ho.st یعنی در نحوه ساختار با هم تفاوت دارند.

مزایای ساب دامین بر روی سئو سایت

با استفاده از ساب دامین می‌توانید کلمات کلیدی خود را در وب‌سایت URL به نمایش بگذارید و باعث شوید که کاربران زیادی از وب‌سایت شما دیدن کنند، این امر به منزله متوجه شدن موتورهای جستجوگر به وب‌سایت شما و قرار دادن وب‌سایتتان در صفحات بالای گوگل است.

در واقع ساخت یک ساب دامین باعث می‌شود که با استفاده از کلمات کلیدی در وب‌سایت، نظر مخاطب را به خود جلب کرده و باعث می‌شود کاربر زودتر و راحت‌تر به هدف خود برسد. در واقع با ایجاد ساب دامین‌های مجزا سرعت وب‌سایت‌تان افزایش می‌یابد و این مسئله تاثیر بسزایی بر سئوی سایت تان دارد. اما اگر کلیه اطلاعات خود را فقط در دامنه اصلی قرار دهید وب‌سایت شما سنگین شده و باعث کاهش بازدید کاربران شما می شود.

سخن پایانی

ما در این مقاله به صورت خلاصه به برسی ساب دامین پرداختیم و شما را با این دامنه مجزا آشنا کردیم. شما می‌توانید در وب‌سایتتان با توجه به نیازهایی که دارید ساب دامین‌های زیادی را ایجاد کنید و از این طریق خدمات زیادی را در اختیار کاربران قرار دهید تا هم کاربران زیادی را جذب وب‌سایت کنید و هم درآمد بالاتری را تجربه کنید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.