طراحی سایت بازرگانی | 9 مورد از ویژگی‌های مهم آن

طراحی سایت بازرگانی | 9 مورد از ویژگی‌های مهم آن

از روزگاران قدیم تجارت در بین انسان‌ها مرسوم بوده است و آنها نیاز داشتند که برای امرار معاش و امورات زندگی با یکدیگر داد و ستت داشته باشند، به همین دلیل طراحی سایت بازرگانی برای تجارت و بازاریابی شما از اهمیت زیادی برخوردار است.

مثلا مردم یک کشور برای تامین کالا و محصول مورد نظرشان باید از کشوری دیگر آن محصول را وارد می‌کردند و هیچ کشوری در دنیا وجود ندارد که بتواند به صورت 100 درصد کالاهای مصرفیش را تولید کند.

زمانی که یک محصول به سبد کالای اشخاص اضافه می‌شود، تهیه و خرید آن یا از طریق واردات و یا با استفاده از اجناس داخلی توسط بارزگان‌ها صورت می‌گیرد.

در واقع بازرگان‌ها افرادی هستند که یک محصول را از شخصی خریداری می‌کنند و آن را به دست مصرف کننده می‌رسانند، معمولا بازرگانان با فروشنده‌ها به صورت فیزیکی داد و ستت انجام می‌دهند.

این کار از جهات مختلفی می‌تواند باعث شود که بازده آنان کمتر شود، به عنوان مثال؛ یک بازرگان از مهم‌ترین اولویت‌های کاریش جذب مشتری است و باید زمان زیادی را برای پیدا کردن مشتری مناسب محصول مورد نظرش صرف کند که این کار می‌تواند انرژی زیادی را از او بگیرد.

وب‌سایت بازرگانی

اهیمت طراحی سایت بازرگانی

با طراحی سایت بازرگانی دیگر وقت و زمان با ارزش را برای پیدا کردن مشتری و فروش کالا صرف نخواهید کرد و از طریق سایت مشتریان مناسب به سراغتان خواهد آمد، ایجاد یک وب‌سایت بازرگانی حرفه‌ای از مهم‌ترین اولویت‌های یک بازرگان محسوب می‌شود.

کسانی که درشغل بازرگانی مشغول به فعالیت هستند؛ این امکان را دارند تا با راه‌اندازی یک وب‌سایت هدفمند بازار هدف خودشان را مشخص کنند و بدون هیچ محدودیتی به کسب کارشان از طریق اینترنت بپردازند.

صفحات وب‌سایت بازرگانی

 • صفحه اصلی وب‌سایت
 • صفحه تماس با ما
 • صفحه درباره ما
 • صفحه آرشیو محصولات
 • صفحه دسته بندی محصولات
 • صفحه محصولات نهایی
 • صفحه آرشیو مقالات وبلاگ
 • صفحه مقالات و بلاگ
 • صفحه آرشیو خدمات
 • صفحه دسته بندی خدمات
 • صفحه خدمات نهایی

طراحی سایت بازرگانی چه ویژگی‌هایی دارد

زمانی که در طراحی سایت بازرگانی امکانات مناسب و هدفمندی قرار داده شود، کاربران در زمان ورود به سایت می‌توانند به راحتی نیاز خودشان را برطرف سازند و این موضوع برای گوگل نیز از اهمیت زیادی برخوردار است، این امکانات شامل:

1- رزومه شرکت

می‌توانید با قرار دادن سابقه خودتان در این قسمت یک رزومه آنلاین را درست کنید تا تمام کاربران به آن دسترسی داشته باشند. به عنوان مثال شما در صفحه در باره‌ما در وب‌سایت سایب با سئو، می‌توانید تمامی اطلاعاتی را که در باره‌ی این مجموعه نیاز دارید به دست آورید.

2- بخش محصولات

در این قسمت می‌توانید تمامی محصولات را به همراه مشخصات قرار دهید، محصولات را باید از ویژگی‌های مهمی به شمار آورد که در طراحی سایت بازرگانی وجود دارد.

ویژگی طراحی سایت بازرگانی

3- قابلیت چندزبانه بودن وب‌سایت

این بدان معناست که وب‌سایت بازرگانی این قابلیت را خواهد داشت تا برای زبان‌های عربی، انگلیسی، ترکی و غیره در دسترس باشد و مشتریانی با این زبان‌ها برای کار کردن با سایت مشکلی نداشته باشند.

4- اخذ نمایندگی

یک قسمت را در وب‌سایت را به اخذ نمایندگی اختصاص می‌‌دهید و اگر اشخاصی درخواست داشتند که از شما نمایندگی بگیرند، می‌توانند با پر کردن فرم‌ها و اجرا کردن کارهای لازم با شما ارتباط داشته باشند.

5- اخبار وب‌سایت

قرار دادن مهم و کاربردید از نکات مهم دیگری است که در طراحی سایت بازرگانی باید به آن توجه شود. در این قسمت می‌توانید تمامی خبرها مد نظر و در دست اقدام را برای مشتریان و کاربرانتان انتشار دهید.

6- گواهینامه و افتخارات

می‌توانید با ایجاد یک صفحه در وب‌سایت، گواهینامه‌ها و تقدیر نامه‌هایتان را درآن قسمت قرار دهید.

7- گالری تصاویر

عکس‌های مربوط به نمایشگاها و رویدادهایی را که برگزار می‌کنید، می‌توانید در این قسمت قرار دهید.

8- سوالات و پرسش‌ها

کاربران با سوالات زیادی روبرو می‌شوند و باید به صورت واضح به سوالات آنها جواب داده شود، در این قسمت می‌توانید جواب کاربران و مشتریان را بدهید.

9- رونق بخشیدن به تجارت شما

شرکت‌های زیادی وجود دارند که در زمینه‌های صادرات کالا و واردات آن به فعالیت مشغول هستند، بعضی از این شرکت‌ها به دلیل اینکه در عرصه اینترنت فعالیت ندارند خیلی از موقعیت‌ و فرصت‌ها را از دست خواهند داد که می‌توانست برای آن موفقیت‌های زیادی را با ارمغان آورد.

زمانی که شما اقدام به طراحی سایت می‌کنید، این امکان را فراهم خواهد شد تا شما با تمام پتانسیل در اینترنت به اشخاص و شرکت‌ها خدمات رسانی کنید و محصول و کالای مورد نظرتان را در اختیار آنها قرار دهید.

راه‌اندازی وب‌سایت بازرگانی می‌تواند به اشتغال زایی افراد کمک کند و به صورت هدفمند واردات و صادرات کالا و محصول را انجام دهد، این عامل باعث رونق اقتصادی خواهد شد.

رونق تجارت با وب‌سایت بازرگانی

چند نکته مهم در طراحی سایت بازرگانی

در ادامه به نکات مهمی که در وب‌سایت بازرگانی از اهمیت زیادی برخوردار هستند اشاره می‌کنیم:

گرافیگ مناسب و متناسب با وب‌سایت

زمانی که شما در چیدمان و طراحی سایت بازرگانی به گرافیگ و ساختار بصری اهمیت دهید و بتوانید متناسب با کاربران و مخاطبان وب‌سایت طراحی کنید، با رضایت کامل آنها همراه خواهد بود و همیشه به وب‌سایت شما سر خواهند زد.

توضیح دادن خدمات

باید تمامی کارهایی را که در وب‌سایت انجام می‌دهید، مانند خصوصیات محصولات و خدماتی را به صورت واضح و روشن برای کاربرانتان توضیح دهید.

بهینه‌سازی مناسب برای وب‌سایت

بهترین نتیجه و عملکرد در اینترنت به وب‌سایت‌هایی تعلق خواهد گرفت که همیشه و به صورت منظم بروزرسانی می‌شوند و از سئو مناسبی برخوردار باشند.

 نکات مهم وب‌سایت بازرگانی

برخی از شرکت‌های بازرگانی بزرگ معروف

 •  SHELL
 • TOTAL
 • EXXONMOBIL
 • BP

اگر به عنوان یک بازرگان و فردی که در این حوزه فعالیت دارد، قصد دارید تا برای موفقیت خود اقدام به راه‌‌‌اندازی یک سایت شخصی کنید، می‌توانید از مقاله زیر بازدید کنید:

«طراحی وب‌سایت شخصی»

سخن پایانی

اگر یک بارزگان یا یک تاجر هستید و هنوز یک وب‌سایت شخص ندارید، پیشنهاد ما به شما این است که از رقیبانتان جا نمانید و یک سایت بازرگانی برای خودتان راه‌اندازی کنید و از طریق آن کارهای کسب کار و تجارتتان را انجام دهید.

طراحی سایت بازرگانی این قدرت را به شما می‌دهد تا بتوانید به صورت آنلاین و از طریق اینترنت به مشتریان و کاربران خدمات ارائه کنید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.