طراحی سایت رستوران | 2 ویژگی مهم آن که باید بدانید

طراحی سایت رستوران | 2 ویژگی مهم آن که باید بدانید

شاید یکی از بهترین لحظاتی که در زندگی تک تک افراد سپری شده است، در محیط رستوران اتفاق افتاده است. مثلا بستن قرادها، روابط عاطفی، ملاقاتهای کاری و بسیاری از کارهای دیگر. طراحی سایت رستوران این فرصت را به تمامی سالن‌های غدا خوری، تهیه غذاها و رستوران‌های مختلف می‌دهد تا به صورت آنلاین غذاهای مورد علاقه کاربران و مشتریان خود را فراهم نمایند.

 زمانی که شما از یک رستوران به عنوان مکانی امن و سالم برای انجام دادن چنین کارهایی استفاده می‌کنید، به معنی این است که رفتن به رستوران و استفاده از خدماتی که در آنجا وجود دارد برای ما احساس خوشایندی را به همراه دارد و در واقع از این محیط حس خوبی می‌گیریم.

وقتی شما به عنوان صاحب یا مدیر یک رستوران و تهیه غذا، اقدام به طراحی سایت رستوران می‌کنید این فرصت را ایجاد کرده‌اید تا فروش و بازاریابی خود را در این حوزه چند برابر کنید.

 وب‌سایت رستوران

اگر شما مالک یا مدیر یک رستوران هستید می‌توانید برای بهتر دیده شدن و افزایش فروش اقدام به راه‌اندازی یک وب‌سایت رستورانی کنید. در جوامع امروزی استفاده کردن از خدمات آنلاین و اینترنتی به شدت گسترش یافته است و اکثر افراد تمایل دارند از این راه نیازهایشان را برآورده سازند زیرا هم از لحاظ زمانی در وقت آنها صرفه جویی می‌شود و هم از لحاظ اقتصادی برای آنها به صرفه خواهد بود.

 زمانی که شما به عنوان یک شخص فعال در صنعت غذا اقدام به طراحی سایت رستوران می‌کنید، بستری را برای مشتریانتان به وجود می آورید تا با خیالی راحت به وب‌سایت شما سر بزنند و با دیدن تصاویر غذاها و منوهای متعدد سفارش غذای خودشان را بدهند و با انجام دادن پرداخت اینترنتی اقدام به خرید سفارش مورد نظرشان کنند.

آشپزهای معروف معتقد هستند که اولین مرحله‌ای که شما در هنگام غذا خوردن باید به آن توجه کنید دیدن غذای مورد نظر است، زمانی که شما برای درخواست غذای مورد نظرتان به وب‌سایت یک رستوران مراجعه می‌کنید، می‌توانید لیست کاملی از غذاهای روزانه را دردسترس داشته باشد و با دیدن عکس‌های موجود در طراحی سایت رستوران شناخت بهتری را از غذای درخواستی به عمل آورید.

اهمیت طراحی سایت رستوران

 راه‌اندازی و طراحی وب‌سایت‌های رستورانی جزوء پرطرفدارترین کسب کارها محسوب می‌شود، زیرا اهمیت به غذا و نیاز افراد به آن همیشگی است. زمانی که اسم غذا خوردن به میان می آید و قصد داریم از بیرون غذا بگیریم اولین کاری که تمایل داریم آن را انجام دهیم، سرچ کردن در اینترنت و جستجو برای پیدا کردن با کیفیترین و مناسبترین رستوران نزدیک به محل زندگیمان است.

خیلی از خانوادهایی وجود دارند که چند نوبت در ماه را برای سرو کردن غذای مورد نظرشان به رستوران می‌روند، آنها با رفتن به وب‌سایت رستوران می‌توانند غدا و منو مناسب را تعیین کنند و با رزرو میز مورد نظر باخیالی راحت درزمان مشخص شده در رستوران حضور می یابند و از خدمات این مجموعه بهرمند شوند، در واقع تمامی این کارها با طراحی سایت رستوران امکان پذیر خواهد بود و کاربران و مشتریان شما به راحتی به تمامی خدمات این وب‌سایت دسترسی دارند.

اما در گذشته این چنین نبود و افراد باید با پرسجو کردن از دوستان و آشنایان رستوران مناسبی را پیدا می‌کردند و یا با گذاشتن زمان زیادی و گشت گذار در شهر باید یک رستوران را انتخاب می‌کردند و گاها نیز از انتخابشان ناراضی بودند، این انتخاب حاکی از عدم شناخت کافی در مورد رستوران مورد نظر بود.

 امکانات طراحی سایت رستوران

امکانات طراحی سایت رستوران

در ادامه به امکاناتی که در وب‌سایت رستوران باید وجود داشته باشد اشاره خواهیم کرد:

1- منوی غذاهای فرنگی و سنتی

یکی از بخش‌های مهم و خوشمزه در طراحی سایت رستوران، منوی غذاهای آن است که مشتریان می‌تواند با ورود به این صفحه هرغذایی را که در منوی رستوران وجود دارد درخواست دهند.

2- ایجاد کردن یک صفحه برای رزرو مراسم و مناسبت‌ها

می‌توانید در این صفحه نوع مراسم‌ها را دسته‌بندی کنید تا کاربران برای تعیین کردن هر مناسبتی که دارند اقدام کنند، از جمله مهم‌ترین این مراسم‌ها میتوان به جشن تولد، سالگرد ازدواج، میهمانی خانوادگی، نشست کاری و غیره اشاره کرد.

3- لیست پخش موسیقی در رستوران

لیست پخش موسیقی از دیگرامکاناتی است که در طراحی سایت رستوران وجود دارد. این بخش از وب‌سایت برای زمانی است که در رستوران به صورت زنده موسیقی توسط خواننده اجرا می‌شود و کاربران می‌توانند برای اطلاع از روز و ساعت برگزاری این نوع از موسیقی‌ها به وب‌سایت رستوران مراجعه کنند.

4- رزرو میز

متقاضیان می‌توانند با ورود به این بخش از وب‌سایت میز مورد نظرشان را تعیین کنند.

5- قرار دادن تصاویر غذاها

تمامی مشتریان و کاربران دوست دارند علی رغم دیدن عکس غذاهای رستوران، دستور طبخ آنها را نیز در دسترس داشته باشند. با راه‌اندازی یک بخش از وب‌سایت نحوه ی چگونگی درست کردن غذاها را به همراه عکس برای مشتریان و کاربران خود قرار می‌دهید.

امکانات طراحی سایت رستوران

6- امکان سفارش آنلاین غذا

 بعضی از مشتریان تمایل دارند تا غذای رستوران را در منزل خودشان میل کنند، این افراد می‌توانند با ورود به وب‌سایت و مشخص کردن غذای مورد نظرشان اقدام به پرداخت هزینه آن کنند و در کمترین زمان غذای مورد نظر خود را در دسترس داشته باشند.

7- بخش معرفی و سرویس‌های جدید

از دیگر امکانات مهمی که در طراحی سایت رستوران وجود دارد معرفی و سرویس‌های جدید است. این قسمت از وب‌سایت به معرفی خدمات و محصولات جدید رستوران خواهد پرداخت و این امکانات برای تمامی کاربران قابل مشاهده خواهد بود.

8- پیشنهادهای ویژه و تخفیفات

این بخش از وب‌سایت رستوران از طرفداران زیادی برخوردار است، شما می‌توانید با مشخص کردن مشتریان ثابتی که دارید به صورت ماهیانه و یا هفتگی پیشنهادات خوبی را برای آنها ارسال کنید، به عنوان مثال استفاده از کلیه سرویس‌های رستوران با 50 درصد تخفیف و یا مشتری اگر فلان منوها را سفارش دهد یک غذا را به انتخاب خودش به صورت رایگان دریافت خواهد کرد.

9- رزومه کاری پرسنل

ایجاد کردن یک بخش از وب‌سایت برای معرفی پرسنل و رزومه کاری آن را باید از دیگر امکاناتی به شمار آورد که در طراحی سایت رستوران مورد استفاده قرار می‌گیرد. مثلا سابقه و تخصص سر آشپز رستوران همراه با مدارک معتبر بین المللی.

از دیگر امکانات وب‌سایت رستوران می‌توان به موارد زیر اشاره کرد

 • ورود
 • عضویت
 • سیستم چت آنلاین
 • عضویت vip
 • درگاه پرداخت بانکی برای تراکنش‌های درون وب‌سایت
 • امکان چند زبانه کردن وب‌سایت

ویژگی‌های وب‌سایت رستوران

ویژگی وب‌سایت رستوران

طراحی سایت رستوران از اهمیت زیادی در صنعت غذا برخوردار است به همین منظور باید در زمان راه‌اندازی آن به موارد مهمی توجه کرد، در ادامه به مهم‌ترین ویژگی‌هایی که این وب‌سایت باید داشته باشد اشاره خواهیم کرد:

۱_ سرعت لود بالا

طراحی سایت رستوران باید از سرعت لود بالایی برخوردار باشد تا مشتریان و کاربران بتوانند به راحتی به تمامی صفحات وب‌سایت دسترسی داشته باشند و در کمترین زمان نیازهای خودشان را برآورده سازند. این عامل باعث می‌شود تا مشتریان و کاربران از شما رضایت داشته باشند و همیشه از وب‌سایت شما سفارش‌ها غذای خود را درخواست دهند.

۲_ استفاده از محتوای یونیک (دست نویس)

یکی دیگراز ویژگی‌های مهمی که در طراحی سایت رستوران باید به آن توجه شود، استفاده از محتوای دست نویس ارزشمند است. توجه داشته باشید که از محتواهای تکراری استفاده نکنید و به روزرسانی مرتب و قرار دادن محتواهای کاربر پسند ارزش وب سایت را بالا برده و در سئو سایت شما تاثیرات مثبتی را ایجاد می‌کند.

طولی نخواهد کشید که شما با رعایت کردن اصولی و درست این موارد کم کم تبدیل به یک برند خواهید شد.

وب‌سایت رستوران دارای چه صفحاتی است

صفحات طراحی سایت رستوران
 • صفحه درباره ما
 • صفحه تما با ما
 • صفحه آرشیو خدمات
 • صفحه خدمات
 • صفحه خدمات نهایی
 • صفحه آرشیو محصولات
 • صفحه دسته‌بندی محصولات
 • صفحه اصلی در طراحی سایت رستوران
 • صفحه آرشیو مقالات وبلاگ
 • صفحه مقالات وبلاگ

اگر شما به عنوان یک مدیر و صاحب رستوران علی رغم اینکه در این حوزه فعالیت دارید، تمایل به فعالیت در تالارهای پذیرایی نیز دارید، می‌توانید در جهت بالا بردن اطلاعات خودتان از مقاله زیر بازدید کنید:

«طراحی سایت تالارپذیرایی»

طراحی سایت رستوران مناسب برای چه کسب کارهایی است

 • طراحی و راه‌اندازی وب‌سایت برای رستوران‌های سنتی
 • طراحی وراه‌اندازی وب‌سایت برای تهیه غذاها
 • طراحی و راه‌اندازی وب‌سایت برای رستوران‌های فرنگی
 • طراحی و راه‌اندازی وب‌سایت برای فست فودها

سخن پایانی

امروز رستوران‌ها به عنوان یک صنعت پر طرفدار و معروف در سرتاسر دنیا شناخته می‌شوند اما یک نکته مهمی وجود دارد، با توجه به محبوبیتی که این نوع از کسب کارها در میان مردم دارند به روز بودن و داشتن یک وب‌سایت می‌تواند روند موفقیت در آنان را دوچندان کند، این مهم را با طراحی سایت رستوران می‌توان به واقعیت تبدیل کرد.

زمانی که شما اقدام به طراحی سایت می‌کنید این کار به شما کمک خواهد کرد تا تمامی سرویس‌های خودتان را از طریق وب‌سایت رستوران به مشتریان عرضه کنید و با بازاریابی قوی که انجام می‌دهید پله های ترقی را یک به یک سپری کنید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.