طراحی سایت پزشکی | پروسه درمان راحتر به همراه مراجعه کننده بیشتر…

طراحی سایت پزشکی | پروسه درمان راحتر به همراه مراجعه کننده بیشتر…


یکی ازراهکارهای مفید و کاربردی که پزشکان می‌توانند برای جذب مراجعه کننده از آن استفاده کنند، طراحی سایت پزشکی است. با توجه به اینکه استفاده اینترنت در تمامی جوامع مرسوم شده است، افراد برای یافتن اطلاعات مورد نیازخود به سراغ فضای اینترنت می‌روند و از این فضا اطلاعات مورد نیازشان را به دست می آورند.

نیاز به پزشک و مشاوره از آنها برای پیدا کردن بهترین راه درمان و پیشگیری همیشه برای اشخاص از اهمیت زیادی برخوردار بوده است به طوری که برای به دست آوردن این اطلاعات زمان زیادی را در اینترنت برای پیدا کردن موضوع مورد نظر خود صرف می‌کنند.

sitepezeshki1

فعالانی که در عرصه پزشکی فعالیت دارند و شامل مراکز درمانی، پزشکان، کلینیک‌های پزشکی و غیره می‌باشند، برای معرفی و ارائه خدمات به اشخاص باید حضور پررنگی را در فضای اینترنت داشته باشند تا بتوانند با مشاوره و تجویز مناسب در سلامت افراد جامعه مفید واقع شوند.

نقش پزشکان در سلامت افراد جامعه بسیار مهم است و می‌توانند سلامت و کیفیت زندگی را در افراد جامعه بالا ببرند. طراحی سایت پزشکی می‌توانند شما را در رسیدن به اهداف درمانی که دارید به خوبی همراهی کند.

اهمیت طراحی سایت پزشکی

با توجه به رقابتی که در حوزه پزشکی وجود دارد، هر پزشکی نیاز دارد که یک وب‌سایت راه‌اندازی کند و با بهینه سازی آن می‌تواند اشخاص زیادی را به صورت آنلاین برای مشاور دادن و درمان به وب‌سایتش دعوت کند، شاخ‌های مختلف پزشکی پیشرفت زیادی داشت اند و دستاوردهای زیادی در آن ایجاد شده است.

از طرفی دیگر بر اثر تغذیه نامناسب و تغییر سبک زندگی انسان‌ها، تعداد بیماران نیز افزایش یافته و رسیدگی و خدمات رسانی به افراد اندکی دشوار شده است. زمانی که به عنوان یک پزشک و امین بیمار اقدام به طراحی سایت پزشکی کنید به راحتی و در کمترین زمان قادر خواهید بود تعداد زیادی مراجعه کننده و مریض را پذیرش کنید و خدمات با کیفیتی را به آنها ارائه دهید.

اهمیت وب‌سایت پزشکی

طراحی سایت پزشکی دارای چه امکاناتی است


باتوجه به اینکه هر وب‌سایت پزشکی دارای کاربرد متفاوتی است، بنابراین امکانات آن نیز شاید فرق داشته باشد، در این بخش به امکانات کلی اشاره خواهیم کرد که تمامی وب‌سایت‌های پزشکی ار آن برخوردار هستند:


ثبت شدن کاربر در سایت پزشکی

در این بخش پزشک می‌تواند مریض و بیمار خودش را در دفتر پزشکی ثبت کند و اگر آدرس مطب را عوض کرد یا مطالب جدید گذاشت بیمار در جریان این کارها خواهد بود، بیمار می‌تواند با عضویت در این بخش از امکان نوبت دهی آنلاین و رزرو برخوردار شود.


قرار دادن موتور جستجو در سایت


زمانی که طراحی سایت پزشکی از موتور‌های جستجوی قدرتمندی استفاده شود، کاربران به راحتی می‌توانند به هر آنجه که در این وب‌سایت به دنبال آن هستند دسترسی داشته باشند. وقتی که کاربران به راحتی به تمامی بخش‌های وب‌سایت پزشکی دسترسی داشته باشند موتورهای جستجوی گوگل به راحتی این موضوع را درک خواهند کرد و در آثار مثبتی در سئو سایت به جا می‌گذارد.


طراحی زیبا و جذاب


با توجه به اینکه وب‌سایت پزشکی با مریض و بیماران سرو کار دارد باید در زمان طراحی این وب‌سایت توجه داشت که از چه رنگ‌هایی استفاده شود که باعث نشاط و سرزندگی در بیماران شود. با چیدمان درست آیکون‌ها و نظمی که در هنگام طراحی سایت باید به خوبی اجرا شود حس و حال خوبی را در ییماران به وجود می آورد که می‌تواند در پروسه درمان بیماران نقش مهمی را ایفا کند.


نوبت دهی و رزرو آنلاین


در این بخش این امکان برای مخاطبان و بیماران وجود خواهد داشت تا بتوانند به صورت آنلاین و غیره حضوری نوبت بگیرند و ساعت دقیق نوبت خود را مشخص کنند.


ورود وخروج کاربر


از دیگر امکانات مهمی که در طراحی سایت پزشکی قرار دارد، بخش ورود وخروج کاربر است. می‌توانید قسمتی ایجاد کنید که در آن کاربرانی که قبلا در سامانه پزشکی ثبت نام کرداند بتوانند به راحتی وارد وب‌سایت شده و بعد از تمام شدن کارشان به راحتی از سایت خارج شوند.

امکانات طراحی سایت پزشکی

در گذشته نه چندان دور وقتی که یک مریضی به سراغمان می آمد و ناخوش احوال بودیم، مجبور بودیم برا گرفتن نوبت ساعت‌ها زودتر به مطب و یا کلینک مورد نظر رفته و زمان زیادی را در آنجا سپری کنیم تا نوبتمان شود و برای ویزیت به حضور پزشک معالج میرفتیم.

اما امروز با وارد شدن به وب‌سایت پزشک مد نظرمان، با مشاور و یا خود پزشک به صورت مستقیم در ارتباط هستیم و در صورت نیاز بدون اتلاف وقت از طریق این وب‌سایت نوبت گرفته و در زمان مشخص به مطب پزشک میرویم.

طراحی سایت پزشکی مناسب چه افرادی است


1 دندانپزشکان
2 پزشکان ارتوپدی
3 پزشکان زیبایی
4 فیزیوتراپیست‌ها
5 کلینک‌های پزشکی
6 بیمارستان‌ها
7 دکتر زنان و زایمان

امروزه پزشکان متعددی هستند که یا به عنوان بنیان‌گذاز در مراکز و بیمارستان‌ها مشغول به فعالیت هستند و با به عنوان مدیر رهبری این مراکز را به عهده دارند، اگر علاقه‌مند به این هستید تا یک وب‌سایت بیمارستانی نیز راه‌اندازی کنید، برای آشنایی بیشتر با این وب‌سایت کافیست که بر روی لینک زیر کلیک کنید:

«طراحی سایت بیمارستان»

در طراحی سایت پزشکی باید به چه نکاتی توجه کرد

نکات مهم وب‌سایت پزشکی
  1. وب‌سایت پزشکی باید کاربران پسند باشد و کاربران با ورود به آن احساس رضایت کنند.
  2. باید به صورت واکنش گرا طراحی شود که هر شخصی با هر وسیله دیجیتال هوشمند مانند موبایل، تبلت و کامپیوتر بتواند به راحتی کارهای خودش را در وب‌سایت پزشکی انجام داده و نیازهای خود را بر طرف سازد.
  3. پروند تشکیل دادن پزشک برای بیمارانش به صورت آنلاین.
  4. سایت پزشکی باید یک سیستم نوبت دهی آنلاین داشته باشد.
  5. پرداخت آنلاین هزینه درمان در زمان ثبت شدن نوبت مراجعه کننده.

سخن پایانی


پزشکان و متخصصانی که هنوز به صورت سنتی کارها ی طبابت انجام می‌دهید باید به این نکته توجه کنند، کاربران زیادی در اینترنت وجود دارند که برای خدمات متناسب با نیازشان از موتورها جستجو کمک گرفته و در فضای اینترنت به دنبال پزشک مورد نظرشان میگردند.

شما نیز می‌توانید با طراحی سایت پزشکی به دنیای نامحدود وب قدم بذارید و خدمات خودتان را از طریق این وب‌سایت به کاربران و مخاطبان ارائه دهید.

ما برای توسعه کسب و کار شما تخصص کافی و ایده‌های کاربردی بسیاری داریم، کافیست جهت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.