هرو هدر (hero header) چیست _ زیبایی بیشتر محتوا و مطالب وب سایت

هرو هدر (hero header) چیست _ زیبایی بیشتر محتوا و مطالب وب سایت

به تکنیکی که از آن برای قرار دادن تصاویر همراه با متن‌ استفاده می‌شود، hero header گفته می‌شود و از آن در قسمت بالای صفحات اصلی و دیگر صفحات وب‌سایت استفاده می‌شود. برای تهیه کردن hero header می‌توان از تصاویری مانند تصاویر ثابت و متحرک، تصاویر اسلایدر، تصاویر همراه با متن و یا ویدیو استفاده کرد. در واقع می‌توان با تمامی این موارد هروهدر ایجاد کرد.

زمانی که از hero header در وب‌سایتتان استفاده کنید باید به مسائلی همچون رنگ‌های و المانها، گرافیک و فونت نوشته‌ها وب‌سایت توجه زیادی کنید، زیرا تمامی این موارد در کیفیت تکنیک hero header تاثیر گذار خواهند بود.

یک سری المان‌های دیگر وجود دارند مانند [نام تجاری، لگو، ابزارهایی در لبه صفحه نمایش]، برای اینکه تمرکز کاربران و مخاطبان در زمان نگاه کردن به hero header به هم نخورد باید این المان‌ها را در قسمت چپ یا راست وب‌سایت قرار داد تا کاربران با تمرکز زیادتری به هرو هدر توجه کنند.

اهمیت hero header در وب‌سایت

وقتی که شما تعدادی تصاویر را برای استفاده در وب‌سایت انتخاب می‌کنید، موتورهای جستجوی گوگل به برسی است تصاویر خواهند پرداخت و اهمیت زیادی به آنها می‌دهند زیرا تصاویر برار موتورهای جستجو مهم هستند. اگر بخواهید به درستی تصاویر را در وب‌سایتتان سئو کنید، باید برای انجام دادن این کار از کلمات کلیدی مناسبی استفاده کنید. در واقع تصاویری که انتخاب می‌کنید هم باید دارای حجم کمی داشته و هم از کیفیت بالایی برخوردار باشند.

برای انجام این کار نیازی نیست که از تصاویر عجیب قریب استفاده کنید، فقط کافیست که از عکس‌های ساده و با کیفیت استفاده کنید زیرا این تصاویر با توجه به جذابیتی که دارند کاربران زیادی را به سمت وب‌سایت شما سوق می‌دهند. وقتی که کاربران بتوانند به خوبی و با کمک تصاویر به درک درستی از محتوای شما دست پیدا کنند، قدم موثری را برای قرار گرفتن در نتایج جستجوی بالا گوگل برداشته‌اید.

استفاده از تصاویر بزرگی که مقدار کمی متن در آن استفاده شده باشد در بخش بالای صفحات وب‌سایت، از تکنیک‌های محبوبی محسوب می‌شود که کاربران علاقه زیادی به آن نشان می‌دهند. زمانی که شما از این چنین عکس‌هایی در بخش بالای صفحات استفاده می‌کنید، به این تکنیک طراحی سایت hero header گفته می‌شود.

استفاده از hero header چه مزایایی دارد

1- باعث خواهد شد که رتبه و جایگاه ود‌سایت شما ارتقاء یابد.

2 -صفحات وب‌سایت را زیبا خواهد کرد.

3- کاربران درک بهتری از متن و تصاویر خواهند داشت وقتی که از hero header در وب‌سایت استفاده شود.

4- با توجه به جذابیت و زیبایی که hero header به همراه دارد، تعداد بازدید کنندگان وب‌سایت شما بالا خواهد رفت.

5- در میان تصاویر و متن تفکیک ایجاد خواهد کرد.

مهم‌ترین مواردی که در طراحی hero header باید به آن‌ها توجه کرد

  • باید تیترهای و عنوان‌هایی را که مورد استفاده قرار می‌دهید، بولد کنید زیرا باعث جذب شدن کاربران خواهد شد.
  • استفاده کرن از رنگ‌های متضاد در میان متن و تصویر پس زمینه.
  • از فاصله‌گذاری به درستی در زمان نوشتن متن‌ها استفاده کنید و برای انجام دادن این کار می‌توانید از کلید entr استفاده کنید.
  • برای اینکه تاثیرگذاری بیشتری را در hero header ایجاد کنید، می‌توانید از رنگ‌های محو کنند و سایه زدن استفاده کنید.
  • قرار دادن توضیحات کوتاه در زیر تصاویر ول‌سایت سبب خواهد شد تا کاربران درک بهتری از hero header داشته باشند.
  • استفاده کردن از تصاویر با کیفیت و ناب تاثیر زیادی را در جلب توجه کردن کاربران دارد، توجه داشته باشید باید از عکس‌هایی برای hero header استفاده کنید که در تمامی صفحات وب‌سایت با یکدیگر همخوانی داشته باشند.
  • شما می‌توایند از یک منوی ساده استفاده کنید و بستری را فراهم سازید تا کاربران بتواند به بخش‌های گوناگون وب‌سایت دسترسی داشته باشند.
  • در زمان طراحی hero header باید به این نکته توجه داشته باشید که آن را به صورت ریسپانسیو طراحی کنید تا در هر ابعادی و هر سایزی و در تمامی دستگاه‌های دیجیتال هوشمند برای کاربران به خوبی به نمایش در آید.
  • باید از تصاویری استفاده کنید که از جذابیت بصری بالایی برخوردار باشند، زیرا تصاویری که در hero header مورد استفاده قرار می‌گیرد اولین چیزی است که کاربران در وب‌سایت شما مشاهده می‌کنند و باید به گونه‌ای باشد که نگاه کاربران را به سمت خودش بکشاند.
  • برای اینکه کاربران بتوانند مطالب و متن‌هایی که در hero header قرار دارد را به خوبی مطالعه کنند، بهتر است از فونت‌های ظریفی که دارای سایز بزرگی هستند استفاده کنید. 

سخن پایانی

ما در این مقاله برای شما به تعریف hero header پرداختیم تا شما را با این روش کاربردی و جذاب بیشتر آشنا کنیم. شما می‌توانید با استفاده از مواردی که ما در بخش قبل به آن‌ها اشاره کردیم، هرو هدر جذاب و کاربر پسندی را در وب‌سایتتان ایجاد کنید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.