طراحی سایت هتل و اماکن اقامتی | ساخت سایت هتل با 5 ویژگی مهم

طراحی سایت هتل و اماکن اقامتی | ساخت سایت هتل با 5 ویژگی مهم

زمانی که شما قصد دارید برای تفریح و مسافرت به مکانی خاص و یا طبیعت بروید مهم‌ترین دغدغه‌ای که با آن روبرو هستید، فراهم نمودن مکانی آرام و راحت برای اقامت خود و خانواده است. طراحی سایت هتل برای تمامی هتل‌ها و مکان‌های اقامتی این بستر را فراهم می‌سازد تا بتوانند افراد زیادی را از طریق اینترنت جذب کرده و درآمد خود را تا چند برابر افزایش دهند.

در دنیای پیشرفته امروزی گسترش علم رشد چشمگیری داشته است و باعث شده تا تمامی کسانی که در حوزه‌های مختلف مشغول به خدمات رسانی و فعالیت هستند بتوانند با طراحی و راه‌اندازی سایت برای کسب کارشان، خدمات شایانی را به کاربران و مخاطبان خود ارائه دهند.

وب‌سایت هتل

هتل و اماکن اقامتی که افراد قصد دارند برای استراحت و تفریح رزرو و محیا سازند، باید دارای خصوصیات و امکاناتی باشد تا بتواند خاطره خوبی را برای آنها فراهم سازد، در واقع ارائه خدمات با کیفیت در هتل باعث خواهد شد تا سفر مسافران تبدیل به یک اتفاق خوب و به یاد ماندنی شود.

طراحی سایت هتل دست کاربران و مسافران را باز خواهد گذاشت و آن‌ها می‌توانند در کمترین زمان نیازهای گردشی و اقامتی خودشان را ازطریق این وب‌سایت مهیا کنند.

چرا طراحی سایت هتل؟

امروز در بازار کسب کار، سهم تجارت الکترونیک زیادی است و صاحبان هتل و اماکن عمومی می‌توانند با طراحی و راه‌اندازی وب‌سایت هتل و اماکن اقامتی، باعث بالا بردن درآمد خود شده و از طرفی دیگر هزینه‌‎های خودشان را کاهش دهند.

اهمیت طراحی سایت هتل

کسانی که دارای مکان‌های تفریحی و اقامتی هستند می‌توانند با طراحی سایت هتل علی‌رغم تبلیغات گسترده‌ای که در اینترنت انجام می‌دهند،  مسافران و مشتریان زیادی را جذب کرده و با قرار دادن تمامی امکانات در وب‌سایت بهترین خدمات را به افراد ارائه دهند.

مسافران می‌توانند با رزرو کردن هتل از طریق این وب‌سایت هم در وقت و هزینه خودشان صرفه جویی خواهند کرد و هم در کمترین زمان محل اقامت خودشان را رزرو می‌کنند تا اسباب آسایش خود و خانواده شان را فراهم سازند و یک تجربه به یاد ماندنی را از سفر خود به یاد داشته باشند.

اهمیت وب‌سایت برای هتل‌ها و اماکن عمومی

امروزه صنعت هتل داری و گردشگری از اهمیت زیادی برای افراد برخوردار است وبه همین خاطر است که  این صنعت در دانشگاه‌ها به صورت آکادمیک تدریس می‌شود که خود نشان دهنده ضرورت این صنعت در زندگی افراد است. امروزه اکثر هتل‌ها و مکان‌های تفریحی و گردشگری دارای یک وب‌سایت مختص به خودشان هستند و تمامی خدماتشان را از این طریق به افراد ارائه می‌دهند.

 اهمیت طراحی سایت هتل

طراحی سایت هتل باعث بالا رفتن اعتبار و ارزش هتل شما خواهد شد و این اعتماد را به کاربران می‌دهد که با خیالی راحت و آسود برای لذت بردن از لحظات ارزشمندشان، هتل و مکان تفریحی شما را انتخاب کنند.

صفحات طراحی سایت هتل

 • صفحه اصلی وب‌سایت
 • صفحه درباره ما
 • صفحه تماس با ما
 • صفحه آرشیو خدمات
 • صفحه دسته بندی خدمات
 • صفحه خدمات نهایی
 • صفحه آرشیو مقالات وبلاگ
 • صفحه نهایی مقالات وبلاگ
 • صفحه آرشیو محصولات
 • صفحه دسته بندی محصولات
 • صفحه نهایی محصولات

امکانات طراحی سایت هتل

برای اینکه کاربران و مسافران بتوانند به شکل بهتری در این وب‌سایت فعالیت داشته باشند و کارفرما خدمات را با کیفیت بالاتری به افراد ارائه دهد، این وب‌سایت باید دارای امکاناتی باشد که در ادامه به مهم‌ترین آنها اشاره می‌کنیم:

امکانات طراحی سایت هتل

1- رزرو آنلاین

هیچ چیز لذت بخش تر از این نیست که شما برای فراهم نمودن هتل و اماکن اقامتی که قرار است چند روزی را در آنجا سپری کنید با چند کلیک ساده اقدام به انجام این کار کنید.

اشخاص می‌توانند با وارد شدن به وب‌سایت شما اقدام به رزرو آنلاین مکان استراحتشان کنند و با مشخص کردن تعداد روزها اقامت خودشان، خدمات مورد نیازشان را از طریق وب‌سایت مشخص کرده و هزینه مورد نظر را بپردازند.

2- معرفی امکانات

با قرارد دادن یک بخش ازطراحی سایت هتل و اماکن اقامتی می‌توانید تمامی امکاناتی را که در هتل و اماکن اقامتی وجود دارد به کاربران ارائه دهید و با دسته‌بندی خدمات این امکان را برای کاربران به وجود بیاورید تا به راحتی به تمامی خدمات دسترسی داشته باشند.

امکانات طراحی سایت هتل

3- طراحی و راه اندازی سایت چند زبانه

به دلیل اینکه مسافران و مشتریان شما ممکن است از کشورهای مختلف اقدام به رزرو هتل و مکان اقامتی کنند، لزوم استفاده از وب‌سایت چند زبانه ضروری و مهم است. زمانی که وب‌سایت شما از این امکان برخوردار باشد مسافران می‌تواند بدون هیچ گونه مشکل اقدام به انتخاب مکان اقامتی خودشان کنند و مشتریان زیادتری را به دست خواهید آورد.

4- تبلیغات آنلاین

اگر شما دارای وب‌سایت هتل و اماکن اقامتی هستید، می‌توانید با قرار دادن تبلیغات از مراکز تفریحی و باستانی اطراف خودتان اقدام به بازاریابی و درآمد زایی کنید و بابت قرار دادن این تبلیغات در وب‌سایتتان مبلغی را دریافت کنید که این کار برای شما درآمد خوبی را به همراه دارد. تبلیغات آنلاین را باید از دیگر امکانات مهمی محسوب کرد که در طراحی سایت هتل به آن توجه زیادی می‌شود.

امکانات طراحی سایت هتل

5- ایجاد قسمتی برای قرار دادن فیلم و عکس

به یاد داشته باشید که محتویات ویدئویی و تصویری تاثیرات بیشتری از محتویات متنی بر روی رفتارکاربران و مخاطبین دارد. با قرار دادن تصاویر و فیلم از امکانات و خدمات هتل و اماکن تفریحی در وب‌سایت، افراد زیادتری را جذب خواهید کرد و وب‌سایت شما از ترافیک بالایی برخوردار خواهد شد.

6- پیشنهادهای ویژه و قراردادن تخفیف در وب‌سایت

می‌توانید یک بخش از طراحی سایت هتل را به پیشنهادات و تخفیف‌ها اختصاص دهید. مثلا در ایامی از سال و یا مناسبت‌های گوناگون که وجود دارد با قرار دادن تخفیف استفاده از خدمات هتل برای کاربران، اعتماد و اعتبار سایت خودتان را بالا ببرید.

7- پشتیبانی آنلاین 24 ساعته

امکانات طراحی سایت هتل

زمانی که وب سایت شما از این امکان برخوردار باشد در هر ساعتی از شبانه روزی می‌توانید پاسخگوی مشتریان و مسافران باشید و هر سوال یا مشکلی که برای آنها به وجود بیاید قادر به حل کردن آن خواهید بود.

توجه داشته باشید زمانی که کاربران از خدمات شما راضی باشند، همیشه به وب‌سایت شما سر خواهند زد که این موضوع در سئو سایت سما تاثیرات مثبتی را به دنبال دارد.

8- قرار دادن یک قسمت از وب‌سایت به عنوان باشگاه مشتریان

این بخش برای وفادار سازی بین مشتریان می‌تواند برای وب‌سایت شما مفید و سودمند باشد.

9- درگاه مستقیم بانکی

با قرار دادن درگاه مستقیم بانکی در وب‌سایت هتل و اماکن اقامتی، بستری را ایجاد می‌کنید تا تمامی افراد قادر باشند به راحتی تراکنش‌های خود را در این محیط انجام دهند.

امکانات طراحی سایت هتل

دیگر امکانات این وب‌سایت شامل

 • ورود
 • عضویت کاربر
 • سیستم چت آنلاین
 • سیستم تیکتینگ
 • عضویت VIP

قیمت طراحی سایت هتل

شاید شما هم به عنوان یک مدیر و صاحب هتل این سوال بارها در ذهنتان خطور کرده باشد که قیمت ساخت و راه‌اندازی یک وب‌سایت هتل چقدر است؟ با چه میزان سرمایه امکان طراحی سایت هتل وجود دارد؟

قیمت طراحی سایت هتل

در جواب به این سوال باید گفت که قیمت ساخت سایت هتل به عوامل متعددی مانند حجم امکانات، مدت زمان طراحی، تکنولوژی و سیستم مدیریت محتوای مورد استفاده، نوع هاست، تیم طراح و غیره بستگی دارد. برا اینکه با هزینه دقیق این وب‌سایت بیشتر آشنا شوید کافیست تا با کارشناسان مجموعه سایت با سئو در ارتباط باشید تا این افراد با تجریه تجارت شما را به دقت مورد برسی قرار داده و قیمت دقیق راه‌اندازی این وب‌سایت را به شما اعلام کنند.

ویژگی‌های طراحی سایت هتل

 • وب‌سایت هتل باید به صورت ریسپانسیو (واکنشگرا) طراحی شود
 • سرعت و امنیت استانداردی باید داشته باشد
 • استفاده از تکنولوژی و سیستم مدیریت محتوای مناسب
 • استفاده از هاست پر سرعت و مطمئن
 • گرافیک و رنگ‌بندی کاربر پسند

مراحل ساخت و راه‌اندازی وب‌سایت هتل در مجموعه سایت با سئو

همانگونه که شما نیز اطلاع دارید زمانی که قرار است یک وب‌سایت طراحی و راه‌اندازی شود یک سری مراحل به صورت منظم و دقیق باید پیاده سازی شود تا این پروسه روند موفقیت آمیزی را سپری کند، مراحل طراحی سایت هتل در مجموعه سایت با سئو شامل:

مراحل طراحی سایت هتل

۱_ مرحله اول: مشاوره و نیاز سنجی کارفرما

۲_ مرحله دوم: عقد قرارداد بین مجموعه سایت با سئو و کارفرما

۳_ مرحله سوم: ساخت طرح اولیه وب‌سایت هتل توسط تیم فنی

۴_ مرحله چهارم: بازبینی طرح اولیه توسط کارفرما

۵_ مرحله پنجم: ساخت طرح نهایی سایت

۶_ مرحله ششم: بازبینی طرح نهایی توسط تیم فنی و کارفرما

۷_ مرحله هفتم: راه‌اندازی و ایندکس سایت

۸_ مرحله هشتم: پشتیبانی همیشگی توسط مجموعه سایت با سئو

مراحل طراحی سایت هتل

طراحی سایت هتل برای چه کسانی مناسب است

این وب‌سایت برای تمامی کسانی که در این حوزه ها فعالیت دارند مناسب است، به عنوان مثال برای:

 • هتل داران
 • اقامتگاه‌ها
 • خوابگاه‌ها
 • مکان‌های تفریحی
 • مکان‌های توریستی و غیره…

اگر شما در حوزه‌ی رستوران فعالیت دارید و علاقه‌مند هستید تا در این صنعت نیز اطلاعات کافی را به دست آورید، به شما پیشنهاد می‌کنیم که مقاله زیر را با دقت مطالعه کنید:

«طراحی سایت رستوران»

طرحی وب‌سایت هتل

سخن پایانی

با وجود استفاده کردن اکثریت افراد از خدمات اینترنتی، بازار کاری گسترده و بزرگی برای هتل داران و کسانی که دارای اماکن اقامتی هستند مهیا شده است. فعالیت در کسب کارهای سنتی روز به روز کمرنگ تر خواهد شد زیرا تکنولوژی جای آن را گرفته و در زمان و هزینه افراد و صاحبین کسب کار صرفه جویی خواهد شد.

طراحی سایت هتل و اماکن اقامتی جایگاه و اعتبار فعالان این صنعت را ارتقاء می‌دهد و در صورت استفاده از یک وب‌سایت مناسب و قدرتمند آنها را به یک برند تبدیل خواهد کرد. تمامی افراد خواهان بهترین‌ها هستند، با توجه به این موضوع شما می‌توانید با ارائه خدمات با کیفیت در وب‌سایت هتل آنها را از این مهم بی نیاز سازید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.